Skip to content

Jak wyłączyć mikrofon w aplikacjach Windows — popraw prywatność

11 de styczeń de 2022

W ostatnich latach aplikacje do wideorozmów są często używane. Biorąc pod uwagę, że odległości fizyczne są wyraźniejsze niż wcześniej, twórcy komputerów stworzyli rozwiązanie tego problemu. Czasami jednak może stanowić pewne zagrożenie dla twojego bezpieczeństwa. Aby wyłączyć mikrofon w aplikacjach Windows, musisz przeczytać cały ten artykuł.

W jaki sposób mikrofon jest wyłączony w aplikacjach systemu Windows?

W Internecie można uzyskać szeroką gamę aplikacji, które mają podobne funkcje, daje to możliwość wybrania tej, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i nie zmusza do korzystania z takiej, która Ci się nie podoba tylko dlatego, że jest jedyna opcja.

Funkcja wideorozmów to jedno z najczęściej używanych narzędzi w ostatnich latach, dające ludziom możliwość usłyszenia tylko głosu ukochanej osoby, jeśli nie, aby zobaczyć je w czasie rzeczywistym.

Funkcję tę zaczęto również wykorzystywać do spotkań roboczych, więc nie jest konieczne, aby wszyscy wezwani znajdowali się w tym samym miejscu geograficznym. Potrzebują jedynie komputera lub telefonu komórkowego z dostępem do Internetu, aby dotrzymywać terminów.

Ci, którzy korzystają z komputera do wideorozmów, wiedzą, że czasami mogą mieć problemy z korzystaniem z mikrofonu. Trochę Wyszukiwanie w Internecie może znaleźć rozwiązanie na te niedogodności.

Przeszkody nie ograniczają się do domyślnej funkcji mikrofonu komputera, ale często zdarza się, że nasz komputer nie rozpoznaje niektórych urządzeń, takich jak aparaty słuchowe. Dobrą wiadomością jest to, że tę przeszkodę można rozwiązać za pomocą prostych sztuczek.

Teraz wiele osób, które używają aplikacji do komunikowania się z innymi ludźmi, zaczęło się martwić, ponieważ Windows stwarzał pewne problemy z użyciem mikrofonu i naruszeniem prywatności. Dlatego ten system operacyjny zapewnia opcje kontrolowania, które aplikacje mogą mieć włączony mikrofon.

Chociaż dla niektórych kwestia prywatności wydaje się im nie mieć znaczenia, ponieważ uważają, że jeśli ktoś ich szpieguje, to nie mają skandalicznego materiału, który mogą pokazać. Prawda jest taka, że ​​wszyscy musimy się martwić o ochronę naszych osobistych spraw.

Wejście do ustawień Windows

Aplikacje, które mogą prowadzić rozmowy wideo, potrzebują dwóch ważnych funkcji: kamery i mikrofonu. Dzięki nim możemy zobaczyć i usłyszeć wszystko, co dzieje się podczas spotkania. Niektórzy złośliwi ludzie wykorzystali tę sytuację aby uzyskać dostęp do komputera za pośrednictwem aplikacji.

W tym celu używają tych samych narzędzi, które dają ci tak wiele korzyści, choć tym razem przeciwko tobie: kamery i mikrofonu. Niektórzy zdecydowali się przejrzeć uprawnienia aplikacji dla aparatu, aby ustalić, w jaki sposób chcą go nadać.

osoba używająca mikrofonu na komputerze

Jeśli chodzi o mikrofon, możesz wyłączyć jego używanie na kilka sposobów. Jeden z nich jest poprzez ustawienia Windows. Na ekranie musisz zlokalizować przycisk Start na dole i nacisnąć go. Następnie w ustawieniach znajdź sekcję Prywatność i bezpieczeństwo. Zobaczysz tam sekcję: Mikrofon.

Ta sekcja będzie miała przełącznik, gdy przełącznik jest skierowany w prawo, będzie aktywny. W takim przypadku możesz przewinąć w dół i ustalić, które z posiadanych aplikacji będą miały dostęp do mikrofonu.

Jednakże, jeśli zdecydujesz się usunąć tę opcję dla wszystkich aplikacji, możesz przesunąć przełącznik w lewo. Ta akcja wyłącza korzystanie z tej funkcji i eliminuje możliwość szpiegowania Cię przez kogoś.

Dostęp do menedżera urządzeń

Wszelkie wysiłki podejmowane w celu ochrony prywatności nie są daremne i nikt nie powinien Cię osądzać ani umniejszać podejmowanych przez Ciebie działań. Wielu nie wie, że ludzie z dużą wiedzą z zakresu technologii słyszą wszystko, co dzieje się w pobliżu Twojego komputera

Chociaż wiele rzeczy, które mówisz lub dzieje się w przestrzeni, w której znajduje się komputer, może być trywialnych, nigdy nie możesz przewidzieć, kiedy coś się wydarzy, aby ci, którzy cię szpiegują, mogą to wykorzystać przeciwko tobie. Ten materiał może zostać dostarczony do ludzie, z którymi prowadzisz biznes lub twoi szefowie.

mikrofon Windows

Aby uniknąć tych złych chwil, możesz wyłączyć mikrofon za pomocą menedżera urządzeń. W tym celu należy kliknąć ikonę Start i zlokalizować panel sterowania, można go również uzyskać za pomocą paska wyszukiwania. Gdy otworzy się odpowiednie okno, musisz wybrać kartę wejścia i wyjścia audio.

W tej zakładce możesz zobaczyć sekcję wewnętrznego mikrofonu, po prostu naciskając kliknij prawym przyciskiem myszy, aby go dezaktywować. System poprosi o potwierdzenie akcji i będzie gotowy.

Z paska zadań

Pasek zadań to jedna z najłatwiejszych opcji wyłączenia mikrofonu. Niektórzy nie ufają jego skuteczności ze względu na prostotę procesu, choć niekoniecznie jest to mocny argument.

Aby skorzystać z paska musimy mieć włączoną funkcję mikrofonu w systemie operacyjnym Windows 10. Z paska zadań możemy iść w górę lub w dół głośność słuchawek lub mikrofonu. Wystarczy przesunąć belkę głośności z prawej strony na lewą i przesunąć ją do końca, więc usuniemy całą głośność i nie będzie też w stanie przekazać żadnego dźwięku.

wyłącz mikrofon

Jak sprawdzić, czy mikrofon w aplikacjach Windows został wyłączony?

Bardzo prostym sposobem na upewnienie się, że mikrofon jest wyłączony, jest przejście do ustawień systemowych i przejście do sekcji prywatności w sekcji mikrofonu. Jeśli przełącznik funkcji znajduje się po prawej stronie, oznacza to, że jest wyłączony.

Teraz także możesz sprawdzić akcję za pomocą panelu sterowania. Po wejściu do menedżera urządzeń musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy zakładkę mikrofonu i zobaczyć w wyskakującym okienku, czy jest wyłączony.