Skip to content

Jak wyłączyć lub zablokować wyskakujące okienka w Google Chrome (przykład)

24 de luty de 2021

Dzisiaj zobaczymy Jak wyłączyć lub zablokować wyskakujące okienka w Google Chrome. Wyskakujące okienka są zwykle denerwujące podczas korzystania z przeglądarki Chrome.

Ogólnie jest skonfigurowany do blokować takie wyskakujące okienka domyślnie. Jednak wiele razy te okna mogą się nadal pojawiać.

Jak łatwo blokować wyskakujące okienka

Możesz sprawdzić, czy funkcja blokowania, którą Twoja przeglądarka ma domyślnie, jest aktywna w ustawieniach zaawansowanych. Wybieramy tę opcję z rozwijanego okna, które pojawia się po kliknięciu u góry ekranu: Ustawienia> Ustawienia zaawansowane> Prywatność i bezpieczeństwo.

Stamtąd będziemy wybierać, klikając Ustawienia serwisu, Następnie w Wyskakujące okienka i przekierowaniai na koniec możesz potwierdzić, że jest aktywowany, wybierając opcje „Dozwolone lub zablokowane ”.

Jeśli chcesz, aby Twoja przeglądarka blokowała wszystkie wyskakujące okienka, które są wyświetlane z różnych przeglądanych witryn, wystarczy wybrać opcję wybraną domyślnie, czyli Zablokowane (zalecane).

Jeśli zamiast tego, chcesz tylko zablokować określoną witrynę Musisz tylko dodać adres URL wspomnianej strony, uzyskać do niej dostęp i skopiować jej link, aby później wkleić ją w tej opcji.

Inną opcją, której możesz użyć, jest zarządzać wyjątkami. Jest to dobra alternatywa, gdy chcesz zezwolić na wyświetlanie wyskakujących okienek tylko z określonych witryn.

Możemy to zrobić, przechodząc do opcji Zarządzaj wyjątkami, gdzie pozwoli nam to skopiować i wkleić adresy URL strony, na którą zamierzamy zezwolić na tę opcję.

Aby blokować reklamy, istnieje kilka niezwykle przydatnych rozszerzeń. Wśród nich są „Adblock”, „Adblock Plus” i „Ublock”. Te rozszerzenia są najbardziej wydajne i znane.

Te rozszerzenia są oparte na skompilowanej liście domen generujących reklamy. Nie ograniczają ani nie monitorują Twojej aktywności, pozwalając Ci na to surfuj bezpiecznie.

Jeśli z jakiegoś powodu bloker reklam filtruje treści, które chciałeś zobaczyć, wystarczy ręcznie dodać witrynę do białej listy.

konfiguracja zablokowanych stron facebook

Jak sprawdzić, czy wyskakujące okienka są zablokowane

Na koniec musimy sprawdzić, czy wprowadzone przez nas zmiany zostały poprawnie zapisane. Aby to zrobić, zamierzamy zrobić co następuje:

Posługiwać się Poputest. Ta strona przeprowadza serię testów, aby sprawdzić, czy Twoja przeglądarka nie ma aktywnych wyskakujących okienek, z wyjątkiem tych, na które zezwoliłeś w wyjątkach podczas konfigurowania przeglądarki.

To doskonałe narzędzie, z którego możemy korzystać online, łatwe i szybkie w użyciu. Poputest opiera się na serii testów podzielonych na dwie grupy.

W jednym z nich wykonuje typowe testy, a na drugim testy sprawdzające, jak dobry jest nasz system anty-pop-up. Aby test zakończył się powodzeniem, nie powinno być żadnych wyskakujących okienek.

W przeglądarce Google Chrome możesz zobaczyć, że wyskakujące okienko zostało zablokowane za pomocą małego białego pola u góry przeglądarki.

Jeśli klikniesz to pole, możesz zobaczyć szczegółowo, wyskakujące okienka, które zostały zablokowane, jeśli chcesz, jeśli któryś z nich jest specjalnie wyświetlany.

Oprócz tego narzędzia używanego w trybie online istnieją dziesiątki aplikacji, które można pobrać ze sklepu internetowego na swój komputer. Większość jest bezpłatna.

Mamy nadzieję, że ten samouczek dotyczący wyłączania lub Blokuj wyskakujące okienka wyskakujące okienka w Google Chrome był bardzo przydatny.