Skip to content

Jak wyłączyć komentarze na osi czasu Facebooka?

30 de styczeń de 2022

Najczęściej używanym serwisem społecznościowym na świecie jest nadal zdecydowanie Facebook, jego popularność jest prawie niewyobrażalna, można sobie wyobrazić, że przy tak dużej liczbie użytkowników, nie tak zdrowe praktyki zyskały na sile. Mówimy o nękaniu, dokuczaniu, obrazie i/lub krytyce.

W obliczu tego problemu platforma dostrzegła potrzebę wzmocnienia opcji prywatności, to właśnie tam wchodzą kryteria każdego użytkownika w podejmowaniu środków, które uznają za stosowne. Na przykład, zapobiegaj komentarzom na Twojej osi czasu na Facebooku. Jeśli chcesz skonfigurować swój profil z tym ustawieniem, czytaj dalej.

Jak wybierasz rodzaj osób, które chcesz skomentować na swojej osi czasu?

Jak wiesz, sposób przeglądania postów na Facebooku w porządku chronologicznym, domyślnie pozwala każdemu z Twoich znajomych w siecikomentuj publikacje, które przesyłasz lub udostępniasz. Chociaż jest to coś, czego na razie nie możesz zapobiec, możesz wyłączyć opcję komentarzy na swojej osi czasu.

Na razie jest to najważniejszy środek bezpieczeństwa, który oferuje aplikacja, kontrolujący, kto lub czy na pewno ktoś może publikować na Twojej osi czasu. Przez ustawienie „przegląd konfiguracji pracy”, możesz ustawić dowolną wiadomość, którą ktoś próbuje opublikować na Twojej osi czasu, jako oczekująca na sprawdzenie i zatwierdzenie.

na komórce

Przede wszystkim Zaloguj się lub utwórz konto na Facebooku, a następnie uzyskaj dostęp do panelu ustawień, w którym dokonamy zmian prywatności. Aby kontynuować, musisz otworzyć aplikację z telefonu komórkowego, wybrać symbol trzech równoległych poziomych pasków w prawym górnym rogu. Następnie przejdź do „Ustawienia konta”, a następnie „Oś czasu i tagowanie”.

wyłączanie komentarzy na osi czasu na Facebooku

Z tego panelu będziesz mieć możliwość uczynienia swojego konta bardziej prywatnym, poprzez ustawienia wspomagane pytaniami. Obejmują one, kto może publikować na Twojej osi czasu, czy chcesz włączyć przeglądanie tagów znajomych w celu uzyskania uprawnień do ich wyświetlania, kto może zobaczyć wpisy, w których zostałeś oznaczony tagami, oraz kto może zobaczyć, jakie strony trzecie publikują na Twojej osi czasu.

Idź konfigurując każde pytanie z opcją, która najbardziej Ci odpowiada: Wszyscy, znajomi znajomych, znajomi lub tylko ja. W ten sposób upewniasz się, że chronisz swoją prywatność wobec osób trzecich na platformie.

Z PC

Ponieważ chcesz poprawić swoją prywatność, powinieneś wiedzieć, że możliwe jest wyszukiwanie osób na Facebooku za pomocą ich adresu e-mail, jeśli jest to coś, czego również chcesz uniknąć, możesz to zrobić z tego samego panelu konfiguracyjnego. Teraz zakładając żądane ustawienia przeprowadzić z komputera, Procedura, aby to osiągnąć, składa się z:

Na stronie głównej Facebooka kliknij symbol koła zębatego znajdujący się w prawym górnym rogu, odpowiadający Ustawienia. Tutaj opcja pozostaje pod tą samą nazwą „Biografia i etykietowanie”, po wprowadzeniu go zauważysz, że pytania konfiguracyjne są dokładnie takie same, jak w przypadku dostępu z telefonu komórkowego, co jest logiczne.

Pamiętaj, że aby zapobiec niechcianym publikacjom na Twojej osi czasu, najbardziej odpowiednią opcją jest ¿Kto może dodawać treści do mojej osi czasu? Tam musisz wybrać „Tylko ja” i aktywować recenzję tagów, tym prostym krokiem znacznie ograniczasz możliwość umieszczenia przez kogoś tego, czego chce w Twoim profilu.

Jak ukryć komentarze przed irytującymi użytkownikami na swojej osi czasu?

Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której użytkownicy portalu społecznościowego dopuszczają się nadużyć i wykroczeń w Twoim profilu lub po prostu chcesz temu zapobiec, masz możliwość: ograniczyć niektóre rodzaje słów lub terminów gdy ktoś komentuje Twoją stronę. Na to składa się:

  • W tym samym panelu Ustawienia kliknij teraz sekcję „Ogólne”.
  • Tam zlokalizuj opcję „Filtr wulgaryzmów”, zmień opcję z Wył. na „Umiarkowany” lub „Wysoki”, zgodnie z dogodną dla Ciebie opcją, ta opcja ogranicza słowa powszechnie uważane za obraźliwe na platformie.
  • Jeśli w Twoim przypadku chcesz ograniczyć jedno lub więcej określonych słów ze swojego profilu, odpowiednią opcją jest „Moderacja strony”, tam wpisujesz kwestionowane terminy i zostaną one zablokowane.

Co musisz zrobić, aby ustawić komentarze na osi czasu jako „Prywatne”?

Codzienny prywatność Twoich informacji jest najbardziej cenionahejterzy i napastnicy wydają się zwracać uwagę na minimalne luki w zabezpieczeniach, więc pamiętaj, aby zablokować swoje konto na Facebooku i ustawić je jako prywatne, ponieważ im bardziej ograniczony masz dostęp do swojego profilu, tym większy spokój możesz mieć.

Facebook jak ci się podoba?

Jak już ustaliliśmy, Twoja oś czasu to przestrzeń, w której publikowane informacje muszą być zgodne z tym, co chcesz przekazać i udostępnić. wiele razy to uniemożliwia swobodne działanie, ponieważ każdy użytkownik może zobaczyć, co komentujesz, lub reakcje, jakie masz na inne posty. Teraz, aby tego uniknąć:

  • Z opcji Ustawienia przejdź do sekcji „Reklamy”.
  • Następnie przejdź do „Ustawienia reklam”, a następnie „Reklamy zawierające Twoje działania społecznościowe”.
  • Zmień konfigurację na „Nikt”, dzięki czemu Twoja aktywność będzie prywatna.

Jeśli chcesz wyłączyć komentarze

Bardziej drastyczną opcją, którą możesz wybrać, jest całkowicie zablokuj wyświetlanie Twoich postów, dzięki temu niemożliwe będzie komentowanie ich przez osoby trzecie, w konfiguracji „Twoja aktywność” wybierz „Kto może zobaczyć Twoje przyszłe publikacje?” lub „Ogranicz liczbę osób, które mogą zobaczyć Twoje wcześniejsze posty” tylko dla mnie. Wśród wszystkich środków bezpieczeństwa i prywatności, które ma Facebook, musisz wprowadzić modyfikacje, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

dołącz do naszego kanału telegram