Skip to content

Jak wyłączyć czujnik zbliżeniowy w systemie Android

4 de sierpień de 2022

Ilekroć myślimy o urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android, zwykle zatrzymujemy się na oprogramowaniu tych terminali, aby przejrzeć wiele z ich najbardziej przydatnych aplikacji, między innymi treści, które naszym zdaniem mogą być bardzo pomocne dla użytkowników. W każdym razie przy tej okazji nie chcieliśmy zapomnieć o wzięciu pod uwagę trochę sprzętu tych terminali, aby skoncentruj się konkretnie na wszystkim, co ma związek z czujnikami wbudowanymi w te urządzenia.

Pierwszą rzeczą, którą chcemy wziąć pod uwagę w tym względzie, jest to, że w dzisiejszych czasach, gdy telefony komórkowe tak bardzo się poprawiły, większość terminali z systemem operacyjnym Android jest już wyposażona w czujniki zbliżeniowe, które są jednymi z najbardziej przydatnych czujników, z których możemy skorzystać. Te czujniki są odpowiedzialne między innymi za dezaktywację ekranu, gdy wykryją, że urządzenie znajduje się blisko naszej twarzy podczas rozmowy, między innymi za wiele innych funkcji.

Teraz musimy powiedzieć w ten sam sposób, że z różnych powodów ostatnio natknęliśmy się na wiele wiadomości od użytkowników, którzy konkretnie chcą wiedzieć, jak wyłączyć czujnik zbliżeniowy Androida, więc dzisiaj postaramy się im pomóc z tymi pytaniami . Zanim to zrobimy, w każdym razie zaleceniem, które chcemy zrobić, jest wyłączenie telefonu, dmuchanie w głośniki upewnij się, że w ten sposób nie ma brudu wewnątrz czujnika zbliżeniowego. Zrobione, kontynuujemy.

usuń czujnik zbliżeniowy z WhatsApp

Cóż, oczywiście jest wielu użytkowników, którzy chcą wyłączyć czujnik zbliżeniowy w Androidzie z różnych powodów i chociaż nie zamierzamy się w nie zagłębiać przy tej okazji, musimy zaznaczyć, że jest całkowicie możliwe, aby uczynić go bezużytecznym, gdy tylko będziemy chcieć. Pierwszą rzeczą będzie w każdym razie ponowne uruchomienie telefonu komórkowego, aby sprawdzić działanie czujnika zbliżeniowego telefonu. Zwykle, jeśli wystąpi awaria tego czujnika, może to być spowodowane gromadzeniem się kurzu lub zanieczyszczeń, więc zanim zaczniemy krok po kroku, wygodnie jest upewnić się, że ten problem nie istnieje.

Po rozważeniu wszystkich powyższych elementów, jeśli chcesz dezaktywować czujnik zbliżeniowy swojego telefonu komórkowego, szczególnie w przypadku WhatsApp, musisz przejść do Ustawień, aplikacji lub Menedżera aplikacji, zgodnie z tym, jak wygląda na telefonie z Androidem . Zobaczysz, że w tej sekcji pojawiają się pewne opcje, takie jak te, które dotyczą możliwości dezaktywacji czujnika zbliżeniowego tego urządzenia. Jak powiedzieliśmy wcześniej, Procedura i narzędzia mogą się różnić w zależności od posiadanego modelu telefonu i wersji Androida.

Po zmodyfikowaniu wszystkich wyżej wymienionych aspektów następną rzeczą do zrobienia jest ponowne przetestowanie działania czujnika zbliżeniowego, szczególnie podczas rozmowy. Jeśli pomyślnie go dezaktywujesz, zobaczysz, że ekran nie powinien się wyłączać, gdy jest trzymany blisko naszej twarzy lub w przypadku, gdy przyłożymy rękę przed miejscem, w którym znajduje się dany czujnik. Nie jest to zbyt skomplikowana sztuczka, dlatego nie chcieliśmy przestać polecać tego krok po kroku.

Czy udało Ci się wyłączyć czujnik zbliżeniowy w telefonie komórkowym z Androidem za pomocą tego krok po kroku?

dołącz do naszego kanału telegram