Skip to content

Jak wyłączyć automatyczne tłumaczenie w Google Chrome? – Komputer komórkowy lub komputer z systemem Windows

14 de listopad de 2021

Przeglądarka internetowa „Google Chrome” jest jednym z najlepszych dzięki temu, że pozwala dodawać pola wyszukiwania, blokować pliki cookie, a także tłumaczyć strony, które mają inny język. Wszystkie te funkcje, w tym kilka innych, o których nie wspomnimy, sprawiają, że Chrome jest przeglądarką 5-gwiazdkową.

W zależności od tego, gdzie jesteś lub jakie strony odwiedzasz, może być konieczne: odwiedzać strony internetowe w innym języku. Ci, którzy nie znają kilku języków, mają możliwość tłumaczenia treści stron internetowych na różne języki. Jest to konfiguracja, którą należy dostosować z poziomu przeglądarki, zobaczmy, jak to zrobić szybko.

Jak wygląda proces zmiany domyślnego tłumaczenia na inny język?

Jeśli chcesz usunąć automatyczne tłumaczenie z Google Chrome, ponieważ język nie jest tym, który preferujesz, nie musisz wyłączać tej funkcji. Musisz tylko przestrzegać następujących wskazówek:

 1. Wejdź w ustawienia Chrome i poszukaj „Ustawienia zaawansowane” przeglądarki.
 2. W „Ustawieniach zaawansowanych” naciśnij opcję „Języki”, która znajduje się na pierwszej liście do wyboru.
 3. Teraz za każdym razem poszukaj języka, który chcesz umieścić w tłumaczeniach.
 4. Po prawidłowym zlokalizowaniu języka kliknij ikonę „Więcej opcji” obok języka.
 5. Właśnie w tych opcjach, które zostaną wyświetlone, wybierz wywołanie „Zaoferuj tłumaczenie w tym języku”.

Po dodaniu tego języka do listy języków do tłumaczenia, Google Chrome automatycznie użyje go, gdy będzie to konieczne. Gdy na liście znajduje się kilka języków do użycia, będziesz musiał wybrać, który język będzie używany do przeglądania zawartości strony.

Jak wyłączyć automatyczne tłumaczenie na określonej stronie?

Tłumaczenie maszynowe dla strony, które odwiedzasz w przeglądarce Google Chrome jest domyślnie aktywowana. Nie ma możliwości usunięcia automatycznego tłumaczenia z pojedynczej strony internetowej, ale istnieje sposób na wyłączenie wszystkich tłumaczeń, które przeglądarka robi z własnej woli. W ten sposób możesz przyczynić się do optymalizacji przeglądarki Google Chrome.

W ten sposób będziesz mógł usunąć automatyczne tłumaczenie wszystkich odwiedzanych stron

Aby usunąć automatyczne tłumaczenia ze strony w Google, musisz przejść przez określony proces. Które będą się różnić w zależności od urządzenia, z którego chcesz wyłączyć tłumaczenie strony. Zobaczmy jak wyłącz tłumaczenie maszynowe z Google z przeglądarki kompatybilnej z telefonami, a także z przeglądarki kompatybilnej dla komputerów.

Z aplikacji mobilnej

Proces dezaktywacji tłumaczenie w przeglądarce chrome na telefony jest bardzo proste. Postępuj zgodnie z instrukcjami, które podamy poniżej, aby odnieść sukces we wprowadzaniu różnych zmian:

 • Otwórz aplikację Google Chrome na swoim telefonie
 • Następnie przejdź do sekcji ustawień i przewiń do języka

logo sklepu zabaw

 • Przejdź do dezaktywacji opcji o nazwie „Pytaj mnie, gdy chcę przetłumaczyć strony, które nie są w języku, który mogę przeczytać”

Teraz, jeśli będziesz mieć problemy z przydzieleniem tej opcji, Możesz wypróbować co najmniej dwie rzeczy, którymi są „Zresetuj Google Chrome” lub skonsultować się z pomocą techniczną.

Na twoim komputerze

Proces wyłączania automatycznych tłumaczeń z przeglądarki komputera Google jest bardzo podobny do tego, którego należy używać usuń tłumaczenie maszynowe Przeglądarka Chrome na telefon:

 1. Otwórz program Chrome na swoim komputerze
 2. Następnie przejdź do sekcji konfiguracji
 3. Teraz przejdź do „Ustawień zaawansowanych” i przewiń do opcji języka
 4. Obok „Języka” naciśniesz ikonę większej liczby opcji, a następnie dezaktywujesz tę, która mówi „Zapewnij tłumaczenie stron w tym języku”

Jeśli kiedykolwiek zechcesz ponownie aktywuj tłumacza stron internetowych Google, wystarczy powtórzyć ten sam proces, o którym mowa. Ale z tą różnicą, że tym razem aktywujesz tłumaczenie. Kiedykolwiek chcesz przetłumacz fragment tekstu, możesz skopiować część tekstową i skorzystać z translatora Google wyszukiwarki.

Wyłącz powiadomienia o tłumaczeniu dla wszystkich odwiedzanych stron

Robienie wszystkich wyżej wymienionych rzeczy, gdy znajdziesz się na stronie w innym języku Google tego nie przetłumaczy. Co więcej, teraz nie pokaże Ci nawet opcji, która pozwalała wybrać język, na który chcesz przetłumaczyć stronę. Cała ta konfiguracja pozostanie nienaruszona do dnia, w którym zdecydujesz się ją zmienić lub do dnia, w którym odinstalujesz i ponownie zainstalujesz Google Chrome.

dołącz do naszego kanału telegram