Skip to content

Jak wyłączyć automatyczne odnawianie Amazon Prime? – Własne płatności

11 de styczeń de 2022

Popularna usługa subskrypcji Amazon zawiera zestaw ekskluzywnych korzyści dla swoich klientów, główną atrakcją jest bezpłatna dostawa w mniej niż 24 godziny, dotyczy wszystkich produktów oznaczonych etykietą „Prime”. Ten program obejmuje również dostęp do Prime Video, Music Prime, Prime Reading i innych usług.

Pozyskanie tej kategorii od Amazona ma znaczną cechę charakterystyczną, a mianowicie, że po zasubskrybowaniu platformy, Twoje członkostwo zostanie odnowione automatycznie przed upływem terminu subskrypcji. Jeśli chcesz zawiesić tę opcję na swoim koncie, kontynuuj czytanie, a podamy Ci wszystkie kroki, aby wyłączyć automatyczne odnawianie Amazon Prime i cieszyć się jego korzyściami.

Jak działa automatyczne odnawianie Amazon Prime?

Biorąc jako flagę, unikaj zapominania o anulowaniu usługi i wraz z nią uniknąć niedogodności związanych z brakiem możliwości cieszenia się Spośród korzyści oferowanych przez platformę Amazon automatycznie konfiguruje odnowienie Twojej subskrypcji.

Nie stracisz swojej usługi pod koniec miesięcznej płatności

W momencie zakończenia Twojego członkostwa, system obciąży Twoje konto, kartę lub inny sposób płatności, za pomocą których się zarejestrowałeś, całkowitą kwotą kolejnego miesiąca abonamentowego. Abyś mógł kontynuować korzystanie z zalet platformy bez irytujących przerw.

Unikaj wiadomości o odnowieniu

sposób, w jaki firma obsługuje to automatyczne odnowienie, to bez uprzedzenia (Z wyjątkiem niektórych regionów, gdzie wymaga tego prawo), dlaczego nie powiadomić? Jak wyjaśniliśmy, Amazon chce tylko uprościć twoje życie, zakładają, że dopóki pozostajesz konsumentem członkostwa, zamierzasz nim nadal być, więc ciągłe zadawanie sobie pytania, czy chcesz pozostać wśród subskrybentów, nie jest najbardziej logiczna rzecz do zrobienia.

Ale co się dzieje, gdy chcesz dokładnie odwrotnie? Jeśli szukasz dezaktywacji automatycznego odnawiania Amazon Prime, od razu powiemy Ci, jak to osiągnąć.

amazon prime logo tv

Jaka jest procedura dezaktywacji automatycznego odnawiania płatności?

Nawet jeśli wyłączysz tę opcję w swoich preferencjach, nie oznacza to, że utracisz usługę, ponieważ aby anulować swoje konto w Amazon Prime, będziesz musiał zrobić coś innego; tutaj tylko firma nie pobierze więcej, bez konsultacji, twoje członkostwo. Aby to osiągnąć, są dwa sposoby:

Z oficjalnej strony internetowej

Jeśli chcesz wykonać tę procedurę, uzyskując dostęp z przeglądarki, musisz wykonać każdy z poniższych kroków:

  1. Przejdź do oficjalnej strony Amazon.
  2. Klikasz „Mój Prime”, znajdziesz go na górnym pasku. Tam wybierz „Zarządzaj moją subskrypcją Prime”, umieść go na dole strony.
  3. Teraz w lewym pasku zlokalizuj zarządzaj subskrypcją i wybierz opcję „nie śledź – porzuć korzyści płynące z Amazon Prime”.
  4. Otworzy się okno ze wszystkimi konsekwencjami rezygnacji z tych zalet, przejdź do dołu i wybierz „Zakończ moje świadczenia”. Będziesz musiał zrobić to po raz drugi, aby kontynuować.
  5. Teraz wystarczy, że klikniesz „anuluj i zrezygnuj z moich korzyści”, co oznacza, że ​​wyłączysz automatyczne odnawianie subskrypcji.

Dzięki aplikacji mobilnej

Z urządzenia mobilnego możesz również zawiesić automatyczne odnawianie, wykonując serię bardzo prostych kroków:

  1. Otwórz aplikację i wprowadź swoje dane użytkownika.
  2. Następnie wybierz obraz swojego konta, aby przejść do swojego profilu.
  3. Następnie wybierz opcję „konto/ustawienia”, następnie „Prime” i „Edytuj w Amazon”.
  4. Tam wybierz „Zarządzaj członkostwem”, teraz wybierz „Zakończ członkostwo i korzyści”.
  5. Na koniec wybierz „Zakończ członkostwo”.

Pamiętaj, że dzięki tym opcjom usuwasz tylko automatyczne odnawianie opłaty za usługę, dzięki czemu możesz nadal korzystać z jej korzyści przez umowny okres.

Jeśli jest to dla Ciebie wygodne, aktywuj przypomnienie o dacie wygaśnięcia subskrypcji, możesz to zrobić w tej samej sekcji „Zarządzaj moją subskrypcją”Wybierając opcję „powiadom mnie przed następną płatnością”, na 3 dni przed wygaśnięciem członkostwa otrzymasz powiadomienie, z którym zdecydujesz się je odnowić lub nie.

Co musisz zrobić, aby ponownie włączyć automatyczną płatność Amazon Prime?

Jeśli zmienisz zdanie, zawsze możesz ponownie aktywować automatyczną płatność za subskrypcję w Amazon Prime, po prostu przejdź do sekcji „Zarządzaj członkostwem” i aktywuj automatyczne odnawianie. W ten sposób odpowiednia kwota będzie regularnie obciążana wprowadzoną metodą płatności.

Jaka jest preferowana płatność automatyczna czy ręczna? Niezależnie od decyzji, upewnij się, że masz wszystko dobrze skonfigurowane na platformie, unikniesz złych czasów.