Skip to content

Jak wyłączyć automatyczną naprawę w systemie Windows 10 — rozwiązanie dla komputera?

8 de Listopad de 2021

System operacyjny Windows 10 jest jednym z systemów operacyjnych, który przetrwał dziś najdłużej i który przyniósł najwięcej nowości na komputery stacjonarne i laptopy. ten Automatyczna naprawa systemu Windows 10Chociaż bardzo funkcjonalny, w pewnym momencie może stać się uciążliwy, a my pokażemy Ci, jak możesz go dezaktywować.

Co zrobić, aby usunąć automatyczną naprawę, gdy system Windows 10 się nie uruchamia?

Usuń automatyczną naprawę systemu Windows 10 Może to skutkować mieczem obosiecznym dla nas jako użytkowników, ponieważ jak sama nazwa wskazuje, jeśli coś jest nie tak z naszym komputerem, Windows po wykryciu tego problemu automatycznie rozpocznie naprawę, ponownie uruchamiając nasz komputer i analizując pliki systemowe … Zdarza się, że w wielu przypadkach nasz komputer wchodzi w pętlę, w cykl, w którym startuje i restartuje, próbując rozwiązać „ten problem”.

Kiedy tak się dzieje, nie możemy nawet wejść w tryb bezpieczny lub „tryb odzyskiwania” komputera, ponieważ zawsze będzie on w tym nieskończonym cyklu. Chociaż istnieją rozwiązania dla błędów, takich jak ten, który pojawia się, gdy komputer z systemem Windows 10 sam się wyłącza, w tym scenariuszu wyłączenie trybu jest zwykle całkiem realną alternatywą.

Bezpośrednio z „Narzędzia do rozwiązywania problemów”

Pierwszą metodą jest zrobienie tego z włączonym naszym komputerem, w taki sposób, że jeśli już przedstawia problem i uruchamia się ponownie, nie wejdzie do Automatyczna naprawa okien. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące kroki:

 1. Kliknij symbol Windows w lewym dolnym rogu ekranu lub naciśnij klawisz bezpośrednio na klawiaturze, który ma ten sam symbol.
 2. Następnie kliknij symbol koła zębatego lub „Ustawienia”.
 3. Po otwarciu okna dialogowego poszukaj opcji „Aktualizacja i bezpieczeństwo”, Klikasz, aby wejść do tej nowej sekcji.
 4. Wewnątrz zobaczysz opcję o nazwie „Rozwiązywanie problemów”, a po prawej stronie tego samego pola zobaczysz menu rozwijane z różnymi opcjami.
 5. Kliknij strzałki, aby wyświetlić menu, a zobaczysz, że możesz zezwolić systemowi Windows na aktywowanie solvera bez ostrzegania, aktywowanie go i ostrzeganie później, zapytaj przed wykonaniem Narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows 10 i wreszcie nie uruchamiaj go.

Dzięki temu będziemy mieli wyłączone narzędzie do rozwiązywania problemów, więc w każdym razie nasz komputer nie wejdzie w ten tryb. Z drugiej strony, jeśli twój komputer ma niską charakterystykę, być może będziesz musiał wyłączyć niepotrzebne usługi, aby zmniejszyć obciążenie systemu.

Naciśnięcie klawisza „F11”

Ta metoda działa, gdy nasz komputer jest wyłączony i naciskając klawisz, który wskazujemy w tytule, jest to zwykle bardziej skomplikowany proces niż poprzedni, ale również tutaj postaramy się wytłumaczyć Ci najlepiej, jak potrafimy, aby nie było Ci to trudne. Czynności, które należy wykonać, są następujące:

 1. Przy wyłączonym komputerze przytrzymaj klawisz F11 jednocześnie naciskając przycisk zasilania na procesorze.
 2. Poczekaj kilka sekund, a komputer wejdzie na niebieski ekran z kilkoma opcjami. Nie martw się, to nie jest słynny „niebieski ekran”.
 3. Będąc w środku, wybierz opcję „Rozwiązywanie problemów”, następnie przejdź do „Opcji zaawansowanych” i na koniec „Wiersz polecenia”.
 4. Czarne okno odpowiadające Wiersz polecenia systemu Windows 10. Pamiętaj, że działa to tylko z poleceniami, więc powiemy Ci, czym one są.
 5. W wierszu polecenia wprowadź poniższe polecenie, jak napisano: bcdedit / set {current} recoveryenabled no
 6. Naciskasz klawisz „Enter” i na koniec ponownie uruchamiasz komputer, aby zastosować zmiany. Po wykonaniu tej czynności komputer nie wprowadzi „Rozwiązywacz problemów”, Chociaż już stanowi problem.

osoba korzystająca z laptopa z systemem Windows 10

Jak naprawić automatyczną pętlę naprawy na swoim komputerze?

Czasami zdarza się, że gdy na naszym komputerze pojawia się poważny problem, automatycznie uruchamia się on ponownie, aby go rozwiązać, chociaż czasami robi to słynna „niebieski ekran” systemu Windows. Kiedy tak się dzieje, istnieją dwie możliwości:

 1. Że nasz komputer może rozwiązać problem i zacząć normalnie
 2. W najgorszym przypadku wchodzi w pętlę startową.

W przypadku drugiego scenariusza możesz spróbować za pomocą klawisza F11, co może sprawić Windows uruchamia się normalnie lub już płaskie, że się nie włącza.

Wymuszanie całkowitego wyłączenia sprzętu

To kolejna opcja w przypadku, gdy poprzednia alternatywa nie zadziałała dla CiebieTak, ta metoda jest bardzo ryzykowna, ponieważ ryzykujesz uszkodzenie systemu plików dysku twardego i utratę wszystkich zapisanych informacji: obrazów, programów, dokumentów i innych.

To, co powinieneś zrobić, to przytrzymać przycisk Start na procesorze przez kilka sekund i zwolnić, gdy zobaczysz, że komputer całkowicie się wyłączył. Jeśli to nie zadziała, odłącz komputer od źródła zasilania.

Windows 10 na laptopie

Dlaczego komputer nie uruchamia się po automatycznej naprawie systemu Windows 10?

Ostatni scenariusz, byłby dokładnie taki, gdy myślisz, że Twój komputer może rozwiązać jego problem i automatycznie wyłącza się, nie uruchamia się ponownie i włączasz go ręcznie, ale… już się nie włącza Co zrobić w takim przypadku? Sprawdź, czy wszystkie kable są prawidłowo podłączone i czy nie ma uszkodzonych kabli, sprawdź, czy transformator lub płyta główna nie mieć przepalonego bezpiecznika ani kondensatora.

Kiedy upewnisz się, że wszystko jest w porządku, jest bardzo prawdopodobne, że był to procesor lub Oprogramowanie Windows zostało uszkodzone całkowicie. W takim przypadku najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zabrać komputer do technika, aby to sprawdzić, najprawdopodobniej system Windows 10 będzie musiał zostać zainstalowany ponownie, a jeśli tak, zaleca się aktualizację systemu operacyjnego do systemu Windows 11. Z drugiej strony, w najgorszym przypadku, musiałbyś kupić nowy procesor.