Skip to content

Jak wykonać twardy reset lub przywrócić ustawienia fabryczne dowolnego Huawei z telefonu komórkowego lub komputera?

28 de czerwiec de 2021

W tym artykule dowiesz się, jak wykonać twardy reset dowolnego telefonu komórkowego Huawei w mniej niż pięć minut. Poniżej zobaczysz dość prosty samouczek, mógłbym powiedzieć, że w rzeczywistości byłyby dwie metody, aby móc sformatować lub opuścić fabrykę Huawei, obie bardzo łatwe do przeprowadzenia i mogę zapewnić, że dosłownie w mniej niż pięć minut będzie zdolny do opuścić fabrykę mobilnie.

Coś, co jest bardzo przydatne, jeśli chcesz sprzedać urządzenie lub po prostu popraw jego płynność, eliminując wszystko, co zawiera, co czasami jest łatwiejsze niż eliminowanie jednej rzeczy na raz.

Pamiętaj też, aby zrobić kopię zapasową wszystkich ważnych danych, ponieważ jak będziesz wiedział i otworzysz, absolutnie wszystko, co zawiera telefon komórkowy.

Ten samouczek lub przewodnik działa w zasadzie na każdym urządzeniu z Androidem, możesz użyć dwóch metod, o których wspomnę poniżej przywrócenie ustawień fabrycznych lub wykonaj twardy reset dowolnego telefonu komórkowego Huawei z systemem Android.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne telefonu Huawei?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wyłącz urządzenie.

Po wyłączeniu wystarczy nacisnąć i przytrzymać przyciski głośności w górę + przycisk zasilania.

wykonaj twardy reset telefonu

Po kilku sekundach zwolnij klawisz zasilania, ale przytrzymaj klawisz zwiększania głośności, aż zobaczysz ikonę zasilania. EMUI, a następnie powrót do zdrowia.

Teraz będziesz w trybie odzyskiwania, aby móc się poruszać, musisz używać klawiszy głośności i przycisku zasilania power potwierdź czynność, którą chcesz wykonać.

Samouczek dotyczący twardego resetu dowolnego Huawei

W celu zrób twardy reset po prostu musisz przejść do opcji, która mówi Wyczyść pamięć podręczną / Przywróć ustawienia fabryczne, potwierdź przyciskiem zasilania, jak wspomniałem powyżej.

Czekasz na zakończenie procesu, a następnie wrócisz do początkowego menu, aby przejść do Teraz uruchom system ponownie.

Jak sformatować telefon Huawei z menu

Gdyby zrób to z odzysku Wydaje się to skomplikowane, możesz to zrobić z menu, opcji, którą ma każde urządzenie z Androidem, chociaż w zależności od wersji lokalizacja opcji nieznacznie się zmienia.

Aby to zrobić w tym przypadku należy przejść do „Ustawienia ”, raz tam po prostu przejdź do „Kopia zapasowa i reset”, Następnie w„ Przywracanie danych fabrycznych ”, aby przejść później do„ Zresetuj urządzenie ”i zakończ naciskanie„ Wymaż wszystko ”.

Powody, dla których warto wykonać twardy reset na Huawei

Jak już wiemy twardy reset polega na zresetowaniu telefonu komórkowego do ustawień fabrycznych; Następnie pokażemy Ci, jakie są główne powody przeprowadzenia tego procesu na naszym urządzeniu Huawei.

Jedną z najczęstszych przyczyn jest aktualizacja oprogramowania, która po wykonaniu tego procesu zwykle powoduje problemy z niektórymi aplikacjami uniemożliwiającymi ich uruchomienie, dlatego najlepszym rozwiązaniem w takich przypadkach jest natychmiast zastosuj twardy reset.

W przypadku sprzedaży telefonu musisz dostarczyć go bez żadnego pliku, ale proces usuwania wszystkich aplikacji i innych komponentów urządzenia może być bardzo żmudny, w takim przypadku wykonaj przywrócenie ustawień fabrycznych To najlepsze, co możesz zrobić, ponieważ w ten sposób będą dostarczać urządzenie jak nowe.

Najgorszą ze wszystkich przyczyn jest to, że zdarza się jakiś krytyczny błąd, którego nie robisz pozwala na korzystanie ze sprzętu, zmuszając Cię do wykonania tego twardego resetu, ten przypadek jest dowodem na to, że musimy przez cały czas tworzyć kopie zapasowe informacji, które przechowujemy na urządzeniu, aby niczego nie stracić w momencie resetowania.

Wiesz już, jakie są główne powody dlaczego zrób twardy reset do urządzenia Huawei, pamiętaj, aby okresowo wykonywać kopię zapasową, a także być na bieżąco ze wszystkimi niezbędnymi aktualizacjami oprogramowania, aby uniknąć tego procesu.

Zalecamy również zachowanie ostrożności podczas podłączania sprzętu wątpliwego pochodzenia do urządzenia, jest to również jedna z głównych przyczyn uszkodzeń sprzętu Huawei; Jeśli Twoje urządzenie będzie aktualizowane, ostrożne i stale konserwowane, nie będziesz musiał przeprowadzać awaryjny twardy reset.