Skip to content
Mac

Jak wykonać kopię zapasową w systemie Mac OS – kopia zapasowa bez programów

25 de luty de 2021

Tworzenie kopii zapasowych plików na naszych komputerach to coś, co wszyscy powinniśmy robić, w ten sposób chronimy nasze najważniejsze i cenne dane. Rozumiejąc tę ​​potrzebę, przygotowaliśmy ten poradnik, jak to zrobić zrobić kopię zapasową w systemie Mac OS – Kopia zapasowa bez programów.

Tworzenie kopii zapasowej naszych plików ma wiele cele i zaletyW każdym razie pozostaje pytanie, jak to zrobić. Jeśli masz obawy dotyczące kopii zapasowych Twoich plików, postaramy się tutaj odpowiedzieć na te pytania.

W związku z tym samouczkiem możesz być zainteresowany wiedzą, jak tworzyć i przywracać kopie zapasowe wszystkich plików na moim telefonie z Androidem, pamiętaj również, że podobnie jak samouczek, który dziś prezentujemy i poprzedni link, w jaktosie znajdziesz samouczki wszystkie rodzaje i cechy.

Jakie są metody tworzenia kopii zapasowych danych?

Na szczęście jest na to wiele sposobów chronić nasze dane przed jakąkolwiek ewentualnością lub potrzebą. Prawda jest taka, że ​​wybór jednej lub drugiej metody jest odpowiedzią tylko na konkretne potrzeby każdego z użytkowników.

Niektóre z najpopularniejszych opcji tworzenia pliku Kopia zapasowa naszych plików są:

Dysk Google

Usługa Dysk Google to usługa w chmurze przeznaczona do przechowywania danych, innymi słowy do tworzenia kopii zapasowych plików. Jest wspierany przez jedną z największych firm na świecie, dzięki czemu jest platformą godną zaufania.

Dysk Google oferuje kilka opcji pod względem przestrzeni, najczęstsze plany to: 100 GB za 1,99 euro miesięcznie, 1 TB za 9,99 euro miesięcznie i 10 TB za 99,9 euro miesięcznie.

iCloud

Pierwsza opcja tworzenia kopii zapasowych w chmurze, która przychodzi na myśl, gdy myślimy o systemie Mac OS, to właśnie iCloud, ponieważ propozycją firmy Apple jest tworzenie kopii zapasowych w Internecie. W rzeczywistości ta opcja wcale nie jest zła, ponieważ jest domyślnie zintegrowana z systemem, a jej ceny nie są złe.

Podobnie jak Dysk Google, iCloud oferuje różne propozycje dla każdego użytkownika, takie jak: 50 GB na 0,99 euro miesięcznie, 200 GB za 2,99 euro miesięcznie i 2 TB za 9,99 euro miesięcznie.

Dropbox

Inną wysoko cenioną propozycją, która w rzeczywistości jest jedną z pierwszych platform do tworzenia kopii zapasowych w chmurze jest Dropbox. Platforma Dropbox ewoluowała przez lata, stając się bardzo atrakcyjną propozycją tworzenia kopii zapasowych plików.

W przypadku opcji, które oferuje nam Dropbox, możemy wyróżnić darmową propozycję platformy oraz 1TB o wartości 99,9 euro rocznie.

Jak wykonać kopię zapasową w systemie Mac OS – Kopia zapasowa bez programów

Oprócz poprzednich opcji dostępna jest inna opcja tworzenia kopii zapasowych plików. W takim przypadku nie będziesz potrzebować żadnej platformy, a raczej plik dysk twardy, dysk SSD lub zewnętrzny dysk twardyodnosimy się do fizycznego tworzenia kopii zapasowych plików.

Ten typ kopii zapasowej ma pewne zalety w porównaniu z kopią zapasową w chmurze. Jednym z głównych jest właśnie to, że musisz dokonać tylko początkowej inwestycji i zawsze będziesz mieć dostępne pliki, nawet jeśli nie masz połączenia z Internetem.

Ponadto przynajmniej konwencjonalne dyski twarde mają zwykle bardzo dobre ceny, więc na dłuższą metę możesz zaoszczędzić pieniądze i uzyskać więcej miejsca. Rzeczywiście, w większości przypadków możesz kupić dyski twarde 2 TB, 6 TB i jeszcze więcej miejsca w dobrych cenach.

ikona dysku Google

Niezależnie od używanej metody Zrób kopię zapasową swoich plików, zalecamy robienie tego okresowo w celu tworzenia kopii zapasowych informacji. Poprzednie metody są zwykle natywnie zintegrowane z systemem Mac OS, więc nie potrzebujesz żadnego dodatkowego programu ani oprogramowania.

dołącz do naszego kanału telegram