Android jest obecnie jednym z najlepszych systemów operacyjnych dla urządzeń mobilnych, podobnie jak iOS kontroluje prawie cały rynek telefonii jako taki. Jednak Android ma znacznie więcej aktywnych terminali w różnych częściach planety, a ponadto ta platforma odniosła ogromny sukces dzięki wielkiemu jakość ich telefonów komórkowych i przystępne ceny.
Ten system operacyjny dla urządzeń mobilnych wyróżnia się szerokim zakresem dostosowań, a także ogromnym portfolio opcji, usług, narzędzi, narzędzi i innych cech oraz unikalnymi cechami smartfonów z systemem Android. Osiągając w ten sposób duże różnice z innymi platformami do terminali.
Wewnątrz ten innowacyjny i ciekawy system W naszym codziennym życiu znajdziemy wszelkiego rodzaju w pełni użyteczne instrumenty. W ramach tego wspaniałego zestawu opcji możemy wymienić kilka całkiem interesujących, takich jak oszczędzanie baterii, transmisja ekranu naszego telefonu do komputera, opcja nagrywania ekranu, synchronizacja kont i kopie zapasowe.
Ta opcja wymieniona powyżej, odgrywa niezwykle ważną rolę w każdym terminalu z Androidem. Ale nie martw się, tutaj wyjaśnimy ci to. Następnie powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o kopii zapasowej naszego smartfona. Więc zostań z nami i poznaj wszystkie dane, informacje i szczegóły związane z tą interesującą funkcją.
Co to jest kopia zapasowa i jak jej używać?
Ta funkcja, którą Android oferuje we wszystkich swoich terminalach, ma funkcję zapisywania wszelkiego rodzaju treści, informacji i niezbędnych danych, które hostowaliśmy na naszym obecnym urządzeniu mobilnym, oczywiście w przypadku, gdy z jakiegoś powodu zmienimy telefon lub przybyć, zgubić. Dzięki tej funkcji możemy zapisać wszystko, co udało nam się poprzeć.
Chodzi o to, że wszystkie te ważne informacje zostaną zapisane w chmurze, czy to z Twojego e-maila z aplikacją Dysk Google, czy z jakąkolwiek inną aplikacją skupioną na tym temacie, tak że skoro już mamy w rękach kolejne urządzenie mobilne, wystarczy wejść nasze dane jako nazwa użytkownika, adres e-mail i hasło aby pobrać wszystkie nasze zapisane informacje.
Innym powodem, dla którego warto wykonać kopię zapasową naszych danych i treści, jest wykonanie przez nas pewnego rodzaju formatowania w naszym terminalu, zwykle ma to miejsce na wypadek, gdybyś chciał zostawić urządzenie mobilne jako nowe. Gdy to zrobisz, możesz uzyskać dostęp do chmury i pobrać całą posiadaną zawartość udało się zapisać przed sformatowaniem telefonu komórkowego.
Bez wątpienia jest to całkowicie przydatna opcja w tych różnych przypadkach i dzięki niej można zapisywać zdjęcia, filmy, dokumenty, pliki, hasła, hasła, loginy, kontakty, a nawet dane o zainstalowanych aplikacjach. Dzięki tej funkcji unikamy wszelkiego rodzaju utraty naszych informacji w przypadku zgubienia telefonu, zmiany go lub Zróbmy twardy reset.
Jak wykonać kopię zapasową kontaktów na Androidzie?
Jak powiedzieliśmy wcześniej, funkcja tworzenia kopii zapasowych jest dość funkcjonalny i obejmuje prawie wszystkie dane to jest w naszym terminalu. Wśród tych danych i informacji musimy wskazać kontakty z naszego telefonu komórkowego. Pomimo tego, że w wielu przypadkach są to zwykle długie listy liczb, zrobienie tego nie zajmie nam czasu ani wysiłku.
Kontakty to część najważniejszych danych i informacji dla użytkowników. Jest bardzo prawdopodobne, że stamtąd będziemy mieli cenne lub potrzebne numery, których będziemy potrzebować w przypadku zgubienia telefonu, zakupu nowego lub sformatowania go. Aby to zrobić, kopia zapasowa oferuje pewne warianty przeprowadzenia tego procesu.
Nasz pierwszy krok Aby móc wykonać kopię zapasową naszych kontaktów, przejdziemy do ustawień telefonu, stamtąd przejdziemy do sekcji kont i klikniemy na nią. Tam możemy zobaczyć szeroką listę kont z innych aplikacji, które wybieramy Gmail.
Tam wybierzemy synchronizację danych, czyli kontaktów. Następnie przejdziemy do sekcji „kopia zapasowa” i wybierzemy „Automatyczne przywracanie” i to wszystko. Osiągnęliśmy kopia zapasowa kontaktów poprzez kopię zapasową.