Skip to content

Jak wykonać kopię zapasową kontaktów z telefonu komórkowego, aby Dysku Google – zachowaj Kontakt

6 de Maj de 2021

Od tego czasu smartfony są obecnie najczęściej używanymi urządzeniami przez wszystkich ludzi pozwalają nam zrobić nieskończone zadań lub działalności takie jak sprawdzanie kont bankowych, interakcja w sieci lub po prostu telefonowanie do ukochanej osoby. Krótko mówiąc, inteligentne telefony komórkowe przechowują wiele naszych informacji, takich jak kontakty, które przechowujemy.

W takim przypadku niezbędna jest ochrona tych danych, a rozwiązaniem jest chmura Dysku Google, ponieważ pozwoli ci ona na różne rzeczy, takie jak zapisywanie kopii zapasowych prawie wszystkich twoich działań.

Dość powszechnym przykładem narzędzia Dysku Google są kopie zapasowe rozmów w WhatsApp, ponieważ wykonując ich kopię zapasową, będziesz w stanie odzyskać całą rozmowę, która została wygenerowana w twoich czatach, na wypadek, gdyby twój obecny telefon się zepsuł i musisz sformatuj to.

Utwórz kopię zapasową swoich kontaktów na Dysku Google

Aby utworzyć kopię zapasową kontaktów na dysku Google, istnieje kilka sposobów, w tym rozróżnia się metodę ręczną i automatyczną, więc nie martw się, nie widzisz tego tworzenie kopii zapasowych kontaktów w chmurze jest bardzo łatwe, po prostu musisz wybrać najwygodniejszy dla siebie sposób.

metoda 1

Pierwszy istniejący sposób zapisywania kontaktów telefonicznych na dysku Google jest następujący, musisz przejść do sekcji kontaktów Google, później w ustawieniach zlokalizujesz sekcja, która mówi eksport / import. Następnie wybierz opcję eksportu kontaktów i w ten sam sposób udostępnij kontakty, na koniec musisz tylko dać to, aby zapisać na Dysku Google i to wszystko.

Nie zapomnij jednak powiedzieć Google, na którym koncie chcesz zapisać swoje kontakty, jeśli nadal go nie masz, będziesz zainteresowany poznaniem kroków tworzenia konta na Dysku Google. Dzięki temu możesz przechowywać nie tylko swoje kontakty, ale także dowolny plik lub dokument, którego potrzebujesz kopia zapasowa ze smartfona lub komputera.

Metoda 2

Ta metoda jest brana pod uwagę automatyczny sposób na zapisywanie kontaktów na Dysku Google, co jest interesującą opcją, ponieważ nie będziesz musiał okresowo aktualizować listy kontaktów, aby wspierać jakiekolwiek zmiany.

Aby wykonać tę kopię, wystarczy wejść do sekcji ustawień w telefonie, a następnie poszukać opcji, która mówi, że kopia zapasowa lub kopia zapasowa, po zlokalizowaniu go, wprowadź tam.

Później musisz wybrać pozycję, która mówi backup moje kontakty i wybierz go, a nawet sekcję, która mówi o automatycznym przywracaniu kontaktów i voila, automatycznie utworzysz kopię zapasową wszystkich kontaktów na Dysku.

Z drugiej strony zauważysz, że pojawi się konto Gmail powiązane z twoim telefonem, czyli tam, gdzie zostaną zapisane kontakty, jeśli chcesz użyć innego konta, będziesz musiał po prostu zmienić adres e-mail i to wszystko.

kontakty zapisane w telefonie

Co jeszcze mogę zrobić z Dyskiem Google?

Dysk Google to platforma, która znajduje się w chmurze i choć pierwotnie została pomyślana do przechowywania informacji, dziś jest wykorzystywana do wielu innych działań. Tak jak możesz przesyłać, przeglądać i edytować pliki tekstowe, takie jak WordMożesz także tworzyć tabele za pomocą arkusza kalkulacyjnego i udostępniać je kilku użytkownikom, aby w razie potrzeby mogli pracować jednocześnie.

Ponadto, ponieważ jest połączony ze smartfonem, możesz zsynchronizować telefon komórkowy z Dyskiem Google, aby automatycznie zapisywał wszelkie zmiany. Ponadto, platforma ta jest na tyle uniwersalny, że będzie to jeszcze pozwala przeglądać, edytować lub modyfikować dokument bez Internetu.

Zwiększenie wydajności platformy, ponieważ nie będziesz musiał przerywać pracy z powodu awarii lub złych połączeń. Więc jeśli nadal nie masz konta na Dysku Google, nie trać więcej czasu i zacznij teraz, zobaczysz, że wszystkie opcje, które oferuje pomoże zoptymalizować Twoje codzienne zadania zarówno w pracy, jak iw domu.