Saltar al contenido

Jak wyczyścić WhatsApp na Androida i iOS bez usuwania rozmów lub czatów – pełny samouczek

24 de julio de 2023

Niewątpliwie, kiedy myślimy o głównych aplikacjach do przesyłania wiadomości na całym świecie, nie możemy nie wpaść w WhatsApp jako ulubieniec większości użytkowników i mamy do czynienia z aplikacją, którą większość z nich zainstalowała na swoich inteligentnych urządzeniach mobilnych.

W ten sam sposób musimy powiedzieć, że gdy WhatsApp jest używany po długim czasie, możliwe jest, że aplikacja zacznie trochę działać. wolniej niż zwykle.

Musisz wiedzieć, że jeśli ta sytuacja cię dotyka, nie jest to naprawdę dziwne, biorąc pod uwagę, że jest to spowodowane Czas korzystania z WhatsApp i innych aplikacji, i wszystkie z nich zaczynają przechowywać szczątkowe elementy, takie jak śmieci, gdy korzystamy z ich zawartości i funkcji.

Wszystkie dane, takie jak czaty, pliki multimedialne, zdjęcia, filmy, notatki i pamięć podręczna, nawet jeśli je usuniemy, trzymają w środku pewne śmieciwięc musimy być ostrożni i od czasu do czasu je usuwać.

Jeśli wtedy ładowanie aplikacji WhatsApp zajmuje dużo czasu, musisz wiedzieć, że nadszedł czas dobrze go wyczyść do aplikacji i urządzenia w ogóle, ponieważ jest to jedyny sposób, aby ponownie działał tak, jak kiedyś.

Oczywiście rozumiemy, że wielu naszych czytelników w tego typu sytuacjach ON znaleźć coś mylącego i chcesz wiedzieć, jak można wyczyścić WhatsApp, ale bez usuwania wszystkich rozmów

Jak łatwo i bez utraty rozmów wyczyścić WhatsApp na Androida.

Czyszczenie ręczne pokazujemy kroki, które należy wykonać.

Pierwsza z opcji, które możemy ci zaoferować w tym sensie, dotyczy bezpośrednio robienia tego, co możemy wezwij czyszczenie ręczne WhatsApp, a to w zasadzie kwestia wyczyszczenia plików multimedialnych, co nie powinno zająć Ci zbyt dużo czasu.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest to, że możemy w ten sposób usuwać zdjęcia, filmy i pliki audio, chociaż nie same rozmowy. Jest to oczywiście najprostsze rozwiązanie, jakie możemy znaleźć w takich przypadkach.

Aby usunąć obrazy i filmy WhatsApp, wystarczy przejść do galerii swojego urządzenia mobilnego. Następnie, wybierz folder WhatsApp i usuń pliki, chociaż masz również możliwość usunięcia całego folderu.

Następnie musisz przejść do Rolki z aparatu lub głównego folderu, a także usunąć odebrane obrazy i filmy WhatsApp. Jeśli wolisz, możesz nawet opcja blokowania aby nie otrzymywać plików multimedialnych na WhatsApp, więc nie przestawaj brać tego pod uwagę.

Aby to zrobić, musisz przejść do Ustawień czatu, Automatycznego pobierania multimediów i wyłącz tę konkretną opcjęlub ustalić, że pobierane są tylko elementy, gdy zależy to od połączenia Wi-Fi, czyli bez niego absolutnie nic nie jest pobierane.

Użyj narzędzi do czyszczenia, innego prostego, szybkiego i bezpiecznego sposobu.

Druga alternatywa wiąże się z używaniem jakaś aplikacja do czyszczenia który został specjalnie opracowany do tego celu i chociaż jest ich kilka, chcieliśmy zwrócić szczególną uwagę na ten, który ma bezpośredni związek z systemem zarządzania plikami dla urządzeń mobilnych.

To prawda, że ​​​​istnieje kilka zalecanych, chociaż w szczególności niektóre z nich pozostają, takie jak pobieranie Clean Master, oczywiście bez żadnego problemu.

Jak powiedzieliśmy, najczęściej używaną aplikacją na całym świecie jest niewątpliwie WhatsApp, oczywiście za zgodą Facebooka. Chociaż musisz być ostrożny, ponieważ istnieje sposób, aby ukraść Twojego Facebooka, a dzięki temu uzyskać dostęp do Twoich treści.

Ale jeśli chodzi o wiadomości błyskawiczne, bez wątpienia jednym z nich aplikacji, które są najczęściej używane na co dzień zdecydowanie jest WhatsApp.

To z kolei powoduje, że krok po kroku może zajmować dużo miejsca na naszym urządzeniu mobilnym, słynnym i niezbędnym przestrzeń magazynowa co sprawia, że ​​​​wielu boli głowa, zwłaszcza jeśli masz telefon komórkowy o niskim / średnim zasięgu.

Ale nie powinieneś się tym martwićponieważ istnieje ostateczne rozwiązanie, jeśli masz mało miejsca na Androidzie, dzięki czemu możesz zwolnić miejsce i kontynuować zapisywanie czatów WhatsApp.

Należy pamiętać, że wiele osób nadal opuszcza automatyczne pobieranie plikówJeśli masz do tego grupy WhatsApp, jest jeszcze gorzej, ale jednocześnie musisz wziąć pod uwagę, że ta aplikacja tworzy kopie plików, które są wysyłane i odbierane, co niewątpliwie kończy się zajęciem ogromnej ilości miejsca w plikach, które są, krótko mówiąc, śmieciami.

Najlepszym sposobem na wyczyszczenie WhatsApp na Androida jest użycie dobrze znanej aplikacji do tego zadania o nazwie „środek czyszczący WhatsApp”, które można uzyskać, klikając ten link.

Jak wyczyścić WhatsApp na moim urządzeniu z Androidem

Aplikacja w dużym skrócie służy do całkowitego wyczyszczenia wszystkich plików śmieci, które są tworzone za pomocą WhatsAppduplikaty plików, różne pliki, których nie potrzebujesz lub nie chcesz mieć w folderach aplikacji.

Na wypadek, gdybyś go miał karta pamięci i ważne jest, aby upewnić się, że możesz zobaczyć, co jest w środku, na wypadek, gdyby Twój telefon nie rozpoznał karty MicroSD, musisz najpierw rozwiązać ten problem przed kontynuowaniem tych kroków, po wykonaniu tej czynności upewnij się, że ma dość duży rozmiar, około 32 GB i więcej.

W ten sposób nie trzeba zbyt często czyścić WhatsApp, ponieważ jest to skomplikowana przestrzeń kończysz wypełniając to wszystkoale byłoby wskazane, aby co tydzień otwierać wspomnianą aplikację i zaczynać czyszczenie całej WhatsApp, poza tym, że zajmie to kilka minut.

konfiguracja kopii zapasowej

Jak mogę zwolnić miejsce w WhatsApp bez utraty najważniejszych danych.

Polecam również, jeśli masz wiele grup wyłącz automatyczne pobieranie zdjęć i filmów, Jest to główny powód, ponieważ kończy się miejsce, wysyłanych jest wiele zdjęć i filmów, które w wielu przypadkach Cię nie interesują przez grupy przyjaciół, pracę, znajomych itp.

W ten sposób zajmujesz nawet gigabajty miejsca tylko na zdjęciach lub filmach, które później ich usunięcie zajmuje sporo czasunajlepsze, co możesz zrobić, to wyłączyć automatyczne pobieranie zdjęć i filmów i pobierać tylko te, które Twoim zdaniem mogą Cię naprawdę zainteresować.

Wszelkie pytania możesz zostawić w komentarzach poniżej, odpowiem tak szybko, jak to możliwe.

Czy udało Ci się łatwo wyczyścić WhatsApp?

dołącz do naszego kanału telegram