Skip to content

Jak wyczyścić pamięć podręczną Google Play na urządzeniach z Androidem — krok po kroku

10 de wrzesień de 2021

ten Sklep wirtualny Google Jest jednym z najczęściej odwiedzanych na świecie, ponieważ pobierane są stamtąd aplikacje używane na urządzeniach mobilnych z systemem Android. I może być prawdziwym nieszczęściem, jeśli po wejściu do tej aplikacji nie możemy uzyskać dostępu lub mamy problemy, gdy chcemy pobrać aplikację, grę, książkę lub film, które można uzyskać w ten sposób.

Dlatego w przypadku problemów z Google Play zawsze zaleca się, aby użytkownik wyczyść lub wyczyść pamięć podręczną. I na pewno zastanawiasz się, czym jest pamięć podręczna i do czego służy, a to nic innego jak bufor, w którym przechowywane są dane. I że są zawsze pod ręką, gdy będą potrzebne w przyszłości.

W ten sposób wymagania są obsługiwane szybciej, ale ta pamięć podręczna może zawierać wiele informacji. Dlatego zwija się w taki sposób, że kody błędów są wyświetlane podczas pobierania lub aktualizacji aplikacji. Lub po prostu odpowiedź z Google Play jest bardzo powolna i jedynym sposobem rozwiązania tego problemu jest czyszczenie pamięci podręcznej.

Jak działa pamięć podręczna i pliki cookie w przeglądarce Google Chrome?

Zarówno pliki cookie pamięci podręcznej, jak i nawigacyjne mają bardzo podobny cel i jest nim oszczędność czasu i danych. Ponieważ nie musisz ponownie wyszukiwać informacji lub elementów, które są wymagane do załadowania strony, przeglądania obrazów lub dowolnego rodzaju plików, po prostu przeszuka pliki zapisane na dysku twardym.

Ale na dłuższą metę powoduje to pewne komplikacje i są one związane z zajmowaną przez nie przestrzenią magazynową. Dlatego od czasu do czasu konieczne będzie usunięcie tych danych, aby uniknąć problemów z powolnością. Albo, że aplikacji po prostu nie można pobrać ani zaktualizować na naszym telefonie komórkowym.

Jaka jest zaleta czyszczenia pamięci podręcznej na moim urządzeniu z Androidem?

Pamięć podręczna jest bardzo ważna, ale jeszcze ważniejsze będzie jej usunięcie, ponieważ ta akcja przyniesie nam kilka korzyści. A na urządzeniach z Androidem bardzo łatwo jest wyczyścić pamięć podręczną, dzięki czemu odzyskamy przestrzeń dyskową. A to bardzo różni się od usuwania pamięci podręcznej aplikacji zawierających pliki tymczasowe.

Do wyczyść pamięć podręczną urządzenia Android ma odzyskać swoją wydajność. Ale wielokrotne robienie tego jest również szkodliwe, ponieważ wpłynie to również na wydajność telefonu komórkowego. Ponieważ dostęp do aplikacji trwałby dłużej, wydawałoby się to sprzecznością, ale wcale tak nie jest.

ręcznie usuń dane

Co się stanie, gdy usunę te informacje z mojego konta Google?

Jak już mówiliśmy, cache to pamięć pomocnicza, w której przechowywane są pliki tymczasowe. Ale w miarę upływu dni pamięć ta ma tendencję do zapadania się z powodu dużej ilości zawartych w niej informacji i konieczne staje się wymazanie jej zawartości, aby w ten sposób rozwiązać niektóre problemy z wydajnością lub spowolnieniem.

Wróć do dziennika

Ważne jest, abyś zrozumiał, że kiedy wyczyść pamięć podręczną Google Play, zarówno Twoje konto, jak i ustawione przez Ciebie ustawienia pozostaną nienaruszone. Chociaż prawdą jest, że aplikacja pozostanie tak, jakby została właśnie zainstalowana, nie będziesz musiał się ponownie logować.

Powolne ładowanie stron internetowych

Jednym z problemów generowanych podczas usuwania lub czyszczenia pamięci podręcznej jest sposób jej wyczyszczenia. Gdy chcesz wejść do aplikacji, proces ten jest wykonywany wolniej niż zwykle, do momentu przechowywania plików tymczasowych w pamięci podręcznej, co przywraca szybkość odpowiedzi.

Więcej miejsca do przechowywania

Może to być jedna z ogromnych zalet, które możemy uzyskać, usuwając pamięć podręczną, a którą należy mieć więcej miejsca do przechowywania. Musimy pamiętać, że zawarte w nich pliki są przechowywane na dysku twardym. W związku z tym zajmują miejsce, którego możemy potrzebować dla innych aplikacji lub po prostu, aby aplikacje już zainstalowane działały poprawnie.

klawiatura mobilna google play

Jakie mam opcje wyczyszczenia pamięci podręcznej aplikacji?

W przypadku problemów z wydajnością aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym musisz uciec się do wyczyszczenia pamięci podręcznej. Tę procedurę można wykonać na różne sposoby, zwłaszcza jeśli masz Androida. Tutaj wyjaśnimy trzy istniejące sposoby, od ustawień, od samej aplikacji i przez Pliki Google.

Z ustawień urządzenia

Na urządzeniu mobilnym wejdź w „Ustawienia” po wybraniu opcji „Ustawienia”, zostaniesz przeniesiony do nowego okna, które pokazuje rozbudowane menu. W naszym przypadku musimy kliknąć opcję „Pamięć”. Następnie zostanie wyświetlona lista zawierająca wszystko, co zainstalowałeś na telefonie komórkowym i zajmowane przez niego miejsce.

Ale w naszym przypadku klikniemy teraz „Inne aplikacje”, zostaniemy przeniesieni do nowego okna i zostaną wyświetlone wszystkie zainstalowane aplikacje. Musimy tylko wyszukać i wybrać tę aplikację, którą chcemy wyczyścić pamięć podręczną. Teraz wyświetli się okno z dwiema opcjami „Wyczyść dane” i „Wyczyść pamięć podręczną”, oczywiście naciśniesz tę ostatnią opcję i to wszystko.

W aplikacji

Z samej aplikacji możesz wyczyścić pamięć podręczną, do tego po prostu musisz wejdź do menu aplikacji zainstalowanej na Twoim telefonie. Wybierz aplikację, a następnie przewiń okno, aż znajdziesz opcję „Wyczyść pamięć podręczną”. I poczekaj, aż proces się rozpocznie.

osoba mobilna w Google Play

Korzystanie z plików Google

Dzięki tej aplikacji będzie to możliwe zwolnij miejsce i wyczyść pamięć podręczną. Aby z niego skorzystać, konieczne będzie wcześniejsze pobranie aplikacji. Następnie z eksploratora plików, który ma, możesz mieć wyobrażenie o wszystkich posiadanych plikach. Czy te dokumenty, filmy, aplikacje, dźwięk lub obrazy.

Dlatego wystarczy wybrać folder lub plik, który chcesz usunąć, a po prawej stronie znajdziesz ikonę w kształcie strzałki, którą musisz kliknąć. Po wykonaniu tej operacji na ekranie wyświetli się opcja „Usuń” i to wszystko. W ten sam sposób musisz postępować z innymi plikami, które chcesz usunąć.

Na jakich innych urządzeniach mogę wyczyścić dane z pamięci podręcznej Chrome?

Na urządzeniach, na których masz zainstalowaną przeglądarkę Google Chrome, możliwe jest wyczyszczenie danych z pamięci podręcznej, co może spowodować awarię przeglądarki. Unikając w ten sposób, że wyszukiwania są przeprowadzane szybciej, w ten sposób poprawia się szybkość przeglądania, zobaczmy kroki, które należy wykonać w każdym przypadku.

Z mojego komputera

Z komputera wejdź do przeglądarki Google Chrome, przejdź do ikony z trzema kropkami, która znajduje się w prawym górnym rogu. W menu, które zostanie wygenerowane, musisz kliknąć „Ustawienia” W następnym oknie przewiń w dół i przejdź do sekcji „Prywatność i bezpieczeństwo” i wybierz „Wyczyść dane przeglądania”.

aplikacje ręczne

Ta akcja pokaże Ci pole, w którym musisz zaznaczyć tylko opcję „Pliki i obrazy w pamięci podręcznej” i aby zakończyć kliknij opcję „Wyczyść dane”. W ten sposób wyczyści pamięć podręczną przeglądarki Google Chrome na Twoim komputerze.

Na iPhonie lub iPadzie

Ta operacja jest bardzo prosta do wykonania na urządzeniach iPhone lub iPad, pierwszym krokiem będzie wejście do przeglądarki Google Chrome. Następnie przejdź na dół ekranu i kliknij „Więcej”, następnym krokiem jest wybór, klikając opcję Historia.

Idąc dalej, wybierz Wyczyść dane przeglądania i zaznacz opcję „Pliki i obrazy w pamięci podręcznej”. Aby zakończyć proces, wystarczy kliknąć przycisk „Wyczyść dane przeglądania”, a pamięć podręczna zostanie wyczyszczona z przeglądarki Google Chrome. Chociaż możesz również chcieć wiedzieć, jak usunąć pamięć podręczną na swoim iPhonie.

Jak zapewnić płynne działanie usług Google Play?

Google Play to aplikacja oferująca usługę pobierania aplikacji i aktualizować je. Dlatego konieczne jest wykonanie pewnych działań, aby utrzymać prawidłowe działanie wspomnianej Aplikacji, a tym samym unikniemy otrzymywania komunikatów o błędach, które przyprawiałyby nas o prawdziwy ból głowy.

logo google play mobile

Dlatego próbuj okresowo, jak już wspomnieliśmy, wyczyścić pamięć podręczną i dane z Google Play. Kroki, które musisz podjąć, aby to zrobić, wyjaśnimy później, ale w ten sposób nie powinniśmy mieć żadnych komplikacji w przyszłości, ale możemy również podjąć inne działania i są one następujące:

Aktualizuj usługi i aplikacje

Kolejnym działaniem, które musisz wziąć pod uwagę, jest to bądź na bieżąco z usługami oferowanymi przez Google Play oraz aplikacje pobierane z tego wirtualnego sklepu. W samej aplikacji Google Play możesz wybrać opcję, która pozwala automatycznie aktualizować aplikacje zainstalowane na telefonie komórkowym.

Wyczyść pamięć podręczną i dane

Aby wyczyścić pamięć podręczną i dane z Google Play, wystarczy wykonać następujące kroki, aby można było wykonać zadowalające usunięcie.

  1. Na Twoim smartfonie wejdź w Ustawienia.
  2. Następnym krokiem jest znalezienie i wybranie sekcji „Aplikacje”.
  3. Na ekranie zostanie wyświetlona lista, z której należy kliknąć ’Sklep Google Play„.
  4. Teraz musisz kliknąć opcję „Wymuś zatrzymanie”.
  5. Następnym krokiem jest wybranie opcji ’Składowanie„.
  6. W tej sekcji wybierzesz opcję „Usuń pamięć podręczną” i „Usuń dane”.