Skip to content

Jak wyczyścić pamięć podręczną aplikacji na Androida? – Usuń wszystko

1 de Listopad de 2021

Pamięć podręczna w aplikacjach to folder zawierający niewykonywalne pliki, ale przydatny do przetwarzania aplikacji, im dłużej aplikacja jest używana, tym więcej pamięci podręcznej będzie przechowywać.

Pamięć podręczna aplikacji zajmuje miejsce, może wpływać na wydajność i działanie aplikacji, jeśli się kumuluje, zmniejsza szybkość procesora mobilnego lub PC, zawsze zaleca się usunięcie tych plików, aby uniknąć problemów z aplikacjami lub pogorszenia się stanu sprzętu telefonu komórkowego lub komputera.

Co się stanie, gdy pamięć podręczna urządzenia zostanie wyczyszczona?

Pamięć podręczna to grupa małych plików, które w dużych ilościach generują dużą wagę dla aplikacji, nie są plikami wykonywalnymi przez użytkownika (nie można ich zobaczyć, usłyszeć ani zmodyfikować).

Kiedy usuwamy te pliki, poprawiamy działanie aplikacjinasz telefon wykonuje programy i aplikacje sprawnie i szybko, oprócz wydłużenia żywotności telefonu, unikamy długotrwałych problemów z najczęściej używanymi przez nas aplikacjami.

Jak wyczyścić pamięć podręczną aplikacji z telefonu komórkowego lub komputera?

W celu wyeliminowania pamięci podręcznej aplikacji jest kilka sposobów, jednym z nich jest wpisanie 'ustawienia’ a następnie w 'aplikacjach’ zobaczymydo listy aplikacji, które zainstalowaliśmy i po ich naciśnięciu Zobaczymy, że pojawią się ich dane. Innym sposobem jest naciśnięcie i przytrzymanie ikony aplikacji, a tym samym uzyskanie dostępu do jej informacji.

Wśród danych znajduje się 'storage’ i zobaczymy rozmiar aplikacji, rozmiar danych użytkownika oraz pamięć podręczną, ta ostatnia to ta, którą musimy usunąć i zrobimy to wybierając opcję 'delete cache’ lub „wyczyść pamięć podręczną” , zależy to od urządzenia i wersji Androida.

Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że celem jest wyczyszczenie pamięci podręcznej że nie będziemy potrzebować później, dlatego musimy bardzo uważać na dane osobowe aplikacji (informacje o koncie, czaty, osiągnięty poziom gry), upewnij się, że usuwasz pamięć podręczną, a nie dane użytkownika .

Jeśli czyścisz pamięć podręczną z komputera, otwórz Chrome i naciśnij opcję „więcej” w prawym górnym rogu, przejdź do „Więcej narzędzi”, a następnie wybierz”Wyczyść dane przeglądania„. Pojawi się opcja usunięcia tych plików według okresów, aby usunąć wszystkie, wybierz wszystkie okresy, które się pojawią.

Wybierz opcję „Pliki cookie i inne dane witryn” oraz „Pliki i obrazy w pamięci podręcznej”, a następnie „Wyczyść dane”. Poprawi to przetwarzanie Twojego komputera, pliki to dane gromadzone podczas przeglądania lub korzystania z aplikacji.

Dlaczego nie mogę wyczyścić pamięci podręcznej niektórych aplikacji?

Istnieją aplikacje, które nie pozwalają na usunięcie pamięci podręcznej, mimo że jest łatwa procedura i nie naraża na szwank ważnych plików aplikacji. Może to być spowodowane tym, że aplikacja ma problem (nagromadzenie pamięci podręcznej, wirus, brak aktualizacji), a rozwiązaniem tego problemu może być sformatowanie telefonu komórkowego.

Jakie są inne opcje usuwania niepotrzebnych plików w aplikacji?

To czyszczenie plików można wykonać ręcznie lub za pomocą aplikacji do czyszczenia niepotrzebnych plików, nie wszystkie z nich działają dla wszystkich wersji Androida, ale istnieją wersje, które zawierają własne narzędzie do czyszczenia plików, który jest aktualizowany zgodnie z potrzebami telefonu komórkowego.

Jeśli chodzi o ręczne czyszczenie plików, odbywa się to poprzez dostęp „Menedżer plików / menedżer plików” i szukam folderów o nazwie ’Miniatury’, który zawiera Zduplikowane pliki zdjęć z naszej galerii lub nagrania wideo w niskiej rozdzielczości, które nie będą nam przydatne, a ich wyeliminowanie poprawia wydajność telefonu komórkowego.

foldery aplikacji

Usuń pliki tymczasowe

Pliki tymczasowe zajmują miejsce w naszym magazynie i począwszy od pamięci podręcznej, historii wyszukiwania po foldery z niepotrzebnymi plikami. Aby wyeliminować niepotrzebne pliki, uzyskamy dostęp do menedżera plików i wyszukamy foldery o nazwie „Miniatury” lub „Kciuki”, a następnie je usuniemy.

Te foldery zawierają duplikaty plików w dużych ilościach i niepotrzebne pliki (nieczytelne). Historie można usunąć, otwierając Chrome, aby wyczyścić historię i pliki cookie. Zaleca się usuwanie wszystkich tych plików tymczasowych co miesiąc lub gdy aplikacje mają drobne awarie.