Skip to content

Jak wyczyścić historię przeglądarki plików w systemie Windows 10 — kompletny przewodnik

7 de Listopad de 2021

System operacyjny Windows 10 wprowadza wiele nowych funkcji dla użytkowników komputerów PC, a także nowe funkcje ułatwiające korzystanie z niego. Jednym z tych zadań było historia przeglądarki plików lub też historia eksploratora plików; Przejdziemy krok po kroku do wyjaśnienia, w jaki sposób można usunąć ten rekord, aby nie marnować zasobów komputera.

Jakie są kroki, aby usunąć historię eksploratora plików na komputerze?

ten Historia przeglądarki w systemie Windows 10 Działa podobnie do przeglądarek internetowych, to znaczy rejestrują wyszukiwania dokonywane przez użytkownika. Może to jednak stać się problemem dla pamięci podręcznej lub pamięci RAM komputera, jeśli istnieje bardzo długa historia, co spowalnia pracę, a jeszcze bardziej, jeśli porządkowanie plików w folderach jest czymś, czego zwykle nie robisz i uciekasz się tylko do korzystanie z wyszukiwarki.

Aby rozwiązać ten problem, uciekamy się do wyczyść dziennik przeglądarki i istnieją różne metody, które możesz wypróbować, powiemy Ci, jakie są niektóre z nich.

Bezpośrednio z folderu pobierania

Dzięki tej metodzie służy do usuwania lub usuwania śmieci, folderów tymczasowych i historię systemu Windows 10, otwierając folder „Pobrane” lub „Pobrane”, chociaż możesz otworzyć dowolny folder, aby usunąć określony dziennik wyszukiwania.

  1. Po otwarciu folderu pobierania lub tego, który chcesz, musisz kliknąć pasek wyszukiwania.
  2. Gdy to zrobisz, przejdziesz do zakładki „Szukaj”, która powinna być włączona podczas wykonywania poprzedniego kroku. Tam znajdujemy opcję „Ostatnie wyszukiwania”.
  3. Klikamy i wyświetli się menu z kilkoma opcjami i najważniejszą, tą która nas w tej chwili interesuje to „Wyczyść historię wyszukiwania”.
  4. Klikamy na tę opcję i voila, czekamy na zakończenie procesu.

Zwykle nie powinno to trwać tak długo, ale jeśli nasza historia jest pełna, nasz komputer zajmie trochę czasu usuń całą historię naszej przeglądarki plików.

Inną prawidłową metodą, którą można również wykonać z samego folderu pobierania lub dowolnej innej, jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy bezpośrednio na pasku adresu, obok paska wyszukiwania. Spowoduje to wyświetlenie menu, a na końcu tego wszystkiego jest opcja „Usuń historię”; Ta metoda będzie miała ten sam efekt, co poprzednia wyjaśniona, z wyjątkiem tego, że jest bardziej „bezpośrednia”.

Korzystanie z poleceń „Shift + Del”

Przy poprzednich metodach widzieliśmy, jak usunąć całą historię przeglądarki plików, jednak co, jeśli chcemy usunąć tylko jeden element lub niektóre konkretne? Do tego zadania używamy a polecenie lub skrót klawiaturowy który jest:

Oczywiście konieczne jest najpierw znalezienie wyniku, który chcemy usunąć, a następnie skorzystanie z polecenia. Powiemy Ci, jakie kroki należy wykonać:

  1. Otwórz dowolny folder na swoim komputerzeJeśli prowadzisz wyszukiwanie w określonej przeglądarce, zalecamy otwarcie tego folderu właśnie wtedy.
  2. Następnie przejdź do paska wyszukiwania i zacznij pisać inicjały wyniku, który zamierzasz usunąć.
  3. Gdy się pojawi, przesuń kursor myszy, aby najechać na konkretny wynik, ale bez klikania, tylko po to, aby wyglądał na wstępnie wybrany.
  4. Na koniec użyj wspomnianego polecenia, czyli „Shift + Del”.

Robiąc to, możesz szybko usunąć żądany wynik bez wymazywania pozostałych. Możesz to zrobić tyle razy, ile chcesz, w przypadku gdy istnieje kilka konkretnych wyników wyszukiwania.

Windows 10 czystsze miejsce na dysku

W jaki sposób wyczyścić pamięć podręczną eksploratora plików systemu Windows 10?

Kiedy wyczyścisz historię wyszukiwania, jak powiedzieliśmy wcześniej, z kolei wyczyścisz pamięć podręczną eksploratora Windows 10, raczej częścią niego. Najlepszym sposobem na wyeliminowanie tych „plików tymczasowych”, które są przechowywane w pamięci podręcznej naszego komputera i które obejmują nie tylko wyniki wyszukiwania, ale także inne dane, są programy innych firm.

Obecny program antywirusowy, większość z nich, ma funkcję eliminowania pozostałości plików lub śmieci, historii przeglądania (zarówno przeglądarek internetowych, jak eksplorator plików), starych plików i innych. Chociaż można to również dostosować i możesz wybrać konkretnie usuń pamięć podręczną przeglądarki plików systemu Windows 10.

Problem z tym problemem polega na tym, że kilka z tych programów antywirusowych wymaga subskrypcji, aby móc odblokować tę funkcję. Można jednak również poszukać darmowych programów, które choć nie są antywirusami, to odpowiadają za czyszczenie naszego komputera, a wśród nich eliminują tę pamięć podręczną.

Możesz przeszukiwać sieć programy do czyszczenia pamięci podręcznej i zainstaluj je na swoim komputerze, są łatwe w użyciu i nie stanowią większych komplikacji; zapewnia to, że faktycznie usunąłeś historię wyszukiwania.

laptop z przybornikiem i logo Windows 10

Bardzo łatwo jest się tego upewnić, wystarczy otworzyć folder, w którym usunąłeś takie rekordy wyszukiwania i kliknąć go Przeglądarka wyszukiwania Eksploratora plików Windows 10; Jeśli usunąłeś całą historię, menu z sugestiami wyszukiwania nie powinno być wyświetlane, jeśli było to konkretne, powinny pojawić się inne rekordy, ale nie ten, który usunąłeś.

Możliwe jest również, że opcja „Ostatnie wyszukiwania” nie pojawi się na karcie wyszukiwania, jeśli usunąłeś całą historię.

Ponowne uruchamianie komputera

Zawsze upewnij się, że po wprowadzeniu jakichkolwiek zmian na komputerze, takich jak wyczyść pamięć podręczną i historię przeglądarki plików na komputerze, uruchom go ponownie, ponieważ zapewnia to, że zmiany zostały faktycznie wprowadzone. Po ponownym uruchomieniu możesz ponownie wejść do Eksploratora plików i sprawdzić, czy historia jest obecna.