Skip to content

Jak wyczyścić historię przeglądania w Chrome i przeglądać bez pozostawiania śladu

16 de lipiec de 2021

Chcesz usunąć historię przeglądania i wszystkie dane komputera lub historie po pojawieniu się historii wszystkich odwiedzanych stron. Wtedy ci pokażemy najłatwiejszy i najprostszy sposób, aby to osiągnąć.

Twoje dane przeglądania wyszukiwania telefonu komórkowego gromadzić przestrzeń lub śmieci w telefonie. Dlatego zaleca się opróżnianie historii wyszukiwania co miesiąc, a także dla większego bezpieczeństwa, aby Twoi znajomi nie widzieli odwiedzonych stron, gdy pożyczysz im na chwilę swój telefon komórkowy.

Na telefonie komórkowym mamy tysiące danych przeglądania ze wszystkich naszych aplikacji. Ale zawsze najczęściej używane do wyszukiwania informacji są Google i YouTube, w Google możesz usunąć historię oglądanych informacji, podczas gdy w YouTube również, ale w filmie lub jako samouczek.

Zawsze zaleca się wykonanie konserwacji i wyczyszczenie historii autouzupełniania telefonu, aby uzyskać lepszą wydajność i większą płynność. Tak więc tylko comiesięczne debugowanie uwolni Cię od niechcianego miejsca, które jest przechowywane w Twoim telefonie komórkowym. Czytaj dalej wszystkie informacje, które przynosimy, aby były bardzo pomocne.

Kiedy mówimy o tym, jak usunąć historię przeglądania Google Chrome, musisz najpierw dowiedzieć się, co zapisuje ta historia. To, co robi historia, to zapisywanie, a następnie wyświetlanie wszystkich odwiedzonych witryn i stron.

Próbka tych witryn ma ustaloną liczbę bazową wynoszącą dziewięćdziesiąt 90 dni, a następnie jest automatycznie usuwana. Ma to na celu zabezpieczenie tego, co zostało przeszukane, na wypadek konieczności ponownego wykorzystania tych informacji.

Możesz przestać pokazywać widoczność tych danych, usuwając historię. Podobnie, gdy wylogujesz się z Google Chrome z określonego urządzenia, dane historii również nie zostaną wyświetlone.

Przeglądanie danych lub historii jest kasowalne dane i informacje jeśli nie chcesz, żeby to było widoczne. W tym sensie, z komputera lub ze smartfona, możesz wykonać tę procedurę usuwania.

W ten sam sposób możesz wykonać ten proces Selektywnie w historii przeglądania. Innymi słowy, nie jest konieczne całkowite wymazanie historii, ale raczej możesz usunąć jedną lub dwie strony lub witryny, które obejrzałeś.

Tylko jeden element

Proces jest bardzo prosty, jeśli chcesz tylko usunąć element z historii przeglądania. W tym sensie, czy to na telefonie, czy podczas korzystania z komputera, musisz najpierw uzyskać dostęp do sekcji, w której pokazuje historię.
Później, gdy otworzy się sekcja, znajdziesz duże strony internetowe z ich nazwą i adresem. Obok zobaczysz godzinę, o której urządzenie wprowadziło konkretny adres, a obok niego, widać białe pudełko.

To pudełko służy do zaznacz określone strony lub witryny, które chcesz usunąć z tej witryny. Musisz więc kliknąć pole, które jest ukośne do nazwy strony, którą chcesz usunąć. Po zaznaczeniu pola automatycznie pojawia się pasek rozwijany w miejscu, w którym znajduje się opcja usuwania. Więc musisz go tam podać, a zostanie usunięty.

Z komputera z systemem Windows lub Mac

Na komputerze, niezależnie od tego, czy ma system operacyjny Windows, czy komputer Mac, możesz usunąć historię. Aby rozpocząć usuwanie historii przeglądania, konieczne jest Otwórz przeglądarkę, w większości przypadków Google Chrome.

Następnie musi znajdować się przycisk z trzema kropkami, który pojawia się obok miejsca, w którym pojawia się nasze zdjęcie profilowe. Możesz go również znaleźć poniżej przycisk pokazujący X który jest używany do zamknięcia przeglądarki. Tam będziesz szukać opcji, która mówi o historii i musisz wejść do tej sekcji.

usuń całą historię przeglądania

Możesz go również otworzyć za pomocą skrótu ckontrola plus litera H. Po wejściu w tę część zobaczysz wszystkie strony lub witryny, które odwiedziły osoby korzystające z urządzenia. Po lewej stronie znajdują się trzy opcje, jedna z nich to ta, która mówi o usuwaniu danych przeglądania. Dlatego, aby usunąć historię przeglądania, musisz tam nacisnąć i poczekać na zakończenie procesu.

Na telefonie komórkowym z systemem Android lub iOS

Z naszego telefonu komórkowego przechodzimy do menu ustawień, gdzie zlokalizujemy obszar lub aktywność Google, naciskamy na google, aby rozpocząć kotwiczenie, może pojawić się kilka kont, naciśnij konto, z którego chcesz usunąć wszystkie dane przeglądania.

Musisz zlokalizować menu danych i personalizacji, aż znajdziesz na dole menu opcję mojej aktywności, naciskając kliknięcie, na ekranie głównym zobaczysz trzy kropki w prawym górnym rogu obok wyszukiwarki historii, klikamy na trzy kropkimenu pojawi się natychmiast.

W menu umieścimy opcję lub pole do usunięcia Gdy klikniemy, zobaczysz cztery opcje, takie jak ostatnia godzina, ostatni dzień, od zawsze i spersonalizowany okres, możesz wybrać ten, który chcesz, niezależnie od swojej sprawy.

Jeśli w Twoim przypadku chcesz całkowicie usunąć wszystko z opcją od zawsze wciśnij i od razu usuniesz lub usuniesz czekając kilka sekund aby zakończyć usuwanie. I w ten szybki i łatwy sposób osiągniesz to, czego szukasz.

W ten sposób telefon pozostanie bez rejestracji tego, co odwiedziłeś wcześniej. Ale za każdym razem, gdy masz dostęp do miejsc, szybko się zapełnia. Możesz również wykonać ten proces, usuwając wszystkie dane z aplikacji. Cóż, dzięki tej opcji usuwasz wszystko, co zrobiła aplikacja.

Jak sprawić, by historia była zawsze czyszczona automatycznie

Możesz sprawić, by historia zapisała informacje tylko przez chwilę, a następnie zostanie automatycznie usunięta. Ponieważ istnieje opcja, która pozwala wyczyścić historię przeglądania według czasu.

Musisz otworzyć przeglądarkę, aby wyszukać tę sekcję, wtedy szukamy w większości lub w trzech punktach. Patrzymy w część, która nas wyróżnia Aktywność wyszukiwania a następnie przejdź do miejsca, w którym jest napisane automatyczna eliminacja.

I tam możesz ustawić limit czasu na usunięcie danych w telefonie. Na komputerze otwierasz Google i wyszukujesz, co jest napisane dane i personalizacja, tam przechodzimy do Kontroluje aktywność Twojego konta. Później, aby usunąć historię przeglądania według czasu, zajrzyj do obszaru o nazwie Aktywność w Internecie i aplikacjach.

Następnie zaznaczymy, co jest napisane Zarządzaj aktywnością i zakończymy częścią automatycznej eliminacji. Tutaj możesz ustawić limit czasu na zapisywanie i usuwanie informacji.

Co Google robi z informacjami w Twojej historii?

To, co przeglądarka Google Chrome robi z historią przeglądania, to zbieraj informacje, z których korzystasz najczęściej. W tym sensie za każdym razem, gdy szukasz czegoś, czy to strony, obrazu czy witryny, przeglądarka szybko sprawdza przeglądarkę.

Jeśli w tym sprawdzeniu przeglądarka stwierdzi, że w 90 dni które wydarzyły się przed poszukiwaniem, które już tam dotarłeś. Ta przeglądarka wygeneruje szybki wpis na stronie, dzięki czemu nie będziesz musiał wykonywać wielu kroków, aby ją ponownie pobrać.

W ten sam sposób służy do tworzenia nieparzystej reklamy ogłoszeń reklamowych. Z tych powodów nie jest zbyt wygodne usuwanie historii przeglądania przez cały czas. Cóż, w przeglądarce zabraknie informacji do porównania.

selektywnie wyczyść historię przeglądania

Google zapewnia sposób poruszania się po dowolnej witrynie lub sieci społecznościowej bez zapisywania ich przez przeglądarkę. Ta opcja nazywa się tryb inkognito czyli sekcja, w której otwiera się nieco inna karta niż normalne karty Chrome.

Ta strona będzie czarna, a to, co robi, to to, że możesz chodzić bez rejestrowania czegokolwiek, co robisz. Nie będziesz w stanie zobaczyć niczego w swojej historii przeglądania ani nie będzie prowadzić rejestru haseł. Możesz go otworzyć w trzech kropkach w obszarze, aby otworzyć nowe okno incognito.

Jak usunąć historię incognito swojego komputera?

Wielokrotnie korzystamy z zakładki incognito, aby móc nawigować po witrynach, w których nie chcemy, aby były rejestrowane na komputerze. Jeśli jesteś rodzicem, zawsze sprawdź lub odzyskaj usuniętą historię przeglądania, ponieważ w dzisiejszych czasach dzieci są bardzo ciekawe i mogą przeglądać strony, których nie przestrzegasz.

Normalnie z naszego komputera przechodzimy do menu trzech kropek znajdujących się w prawej górnej części ekranu. Z tego miejsca możemy odwiedzić dowolną stronę z pewność, że historia nie została ocalona.

W historii przeglądania możesz zobaczyć wszystkie odwiedzane strony, ale nie rejestruje ona stron, które otworzyłeś jako incognito. W celu zlokalizowania historii przejdziemy do lupy i umieścimy wiersz polecenia, otworzymy i umieszczamy następujące polecenie ipconfig / displaydns naciskając enter.

I w ten bardzo łatwy i szybki sposób pojawi się cały rekord incognito, który odwiedziłeś, aby usunąć całą historię incognito, napiszemy polecenie ipecconfig / flushdns, wciskamy enter iw ten sposób można całkowicie wymazać historię.

Usuń historię wyszukiwania w YouTube na moim telefonie

Z naszej aplikacji YouTubee na naszym telefonie przechodzimy do lupy, czyli do wyszukiwarki YouTube, w tym miejscu możesz zobaczyć całą swoją historię, po drodze wybierasz tę, którą chcesz usunąć, przesuwając ją w lewo.

usuń historię wyszukiwania na moim telefonie komórkowym

Ale jeśli chcesz to zrobić w inny sposób, w prawej górnej części głównej strony YouTube na logo kuli naciskamy dając klip, a on wyrzuci nam menu, wybierzesz opcję ustawień, a następnie zlokalizujesz opcję historii i prywatności.

W historii i prywatności zobaczysz wszystkie opcje usuwania historii wyszukiwania YouTube lub historii odtwarzania, najlepiej jest usunąć obie historie. W ten łatwy i prosty sposób możesz całkowicie usunąć swoje wyszukiwania w Twojej przeglądarce.