Skip to content

Jak wyciszyć rozmowę WhatsApp na iPhonie — ustaw powiadomienia

11 de Listopad de 2021

Dzisiaj jest bardzo ważne pozostań w kontakcie z naszymi przyjaciółmi i krewnych, ale wiele razy mamy tych ludzi bardzo daleko w innych krajach i właśnie tam w grę wchodzą sieci społecznościowe.

Ponieważ WhatsApp stał się jedną z najczęściej używanych aplikacji na całym świecie, przez lata ulepszał swoje funkcje. A jedną z lepiej zorganizowanych funkcji jest funkcja powiadomień. Tutaj ci pokażemy jak wyłączyć powiadomienia WhatsApp do niektórych czatów z telefonu iPhone.

Co się stanie, gdy wyłączysz powiadomienia o czacie na swoim WhatsApp?

Jedną z rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, dezaktywując powiadomienia o czacie w WhatsApp, jest to, że w ten sposób nie będziesz w stanie wiesz, że ten kontakt wysłał Ci wiadomość. Będziesz mógł dowiedzieć się, czy te osoby próbowały się z Tobą skontaktować, jeśli otworzysz aplikację WhatsApp i pojawi się zielona kropka informująca o nadejściu wiadomości na tym czacie.

Co należy zrobić, aby skonfigurować powiadomienia w WhatsApp?

Dobrą rzeczą w WhatsApp jest to, że możesz dostosować powiadomienia, które powiadamiają Cię, gdy dana osoba napisze do Ciebie wiadomość. A działania, które możesz wykonać, zależą od użytkownika i jeśli zdecydujesz się dostosować go tylko na czacie.

Aby dostosować wiadomość i dźwięk połączenia

W tym panelu ustawień możesz wybrać dźwięki, które będą miały powiadomienia podczas odbierania jakaś wiadomość lub zadzwoń na WhatsApp. W tym celu musisz wejść do aplikacji WhatsApp na swoim iPhonie, teraz klikniesz „Ustawienia” i przejdziesz do zakładki powiadomień.

Będąc w panel powiadomień możesz kliknąć na dźwięk i wybrać spośród tych, które posiada Twój telefon. W ten sposób dźwięki będą bardziej spersonalizowane.

Dostosuj kontakty, od których otrzymujemy alerty

Możesz również wybrać z którego czatu możesz otrzymywać powiadomienia. Jednak wkrótce pokażemy tę konfigurację.

Jaka jest procedura wyciszenia rozmowy z iPhone’a?

Aby wyłączyć powiadomienia o określonym czacie na swoim iPhonie, musisz znajdź czat, który chcesz wyciszyć. Po wejściu do czatu naciśnij trzy kropki. Pojawi się kilka opcji, wśród których będzie cicho, kliknij na nią i w ten sposób powiadomienia o tym czacie nie będą już odbierane.

Istnieje również inny sposób na wyłączenie powiadomień WhatsApp z grupy lub rozmowy. W tym celu znajdziesz również czat, który chcesz wyciszyć, przesuń go w lewą stronę, a następnie będziesz musiał nacisnąć na trzy punkty a następnie wyciszony. W przypadku tych dwóch czynności będziesz musiał wybrać czas, przez jaki powiadomienia będą się wyświetlać lub, jeśli chcesz, możesz kliknąć opcję „Zawsze”. Powiadomienia zaczną napływać, gdy zdecydujesz.

telefon komórkowy iphone

Jak wyciszyć WhatsApp tylko w nocy?

Aby dezaktywować powiadomienia WhatsApp tylko w nocy, będziesz musiał korzystać z funkcji telefonu iPhone. Jest tryb nie przeszkadzać, powiadomienia są wyłączone w tym trybie, alerty, a nawet połączenia. Ten tryb można również zaprogramować, aby odbierać określone połączenia od określonego kontaktu.

Aby aktywować ten tryb, wystarczy przejść do ustawień telefonu iPhone. Będzie to w menu aplikacji. Kiedy go otworzysz, będziesz wejdź w tryb koncentracji i dotkniesz opcji nie przeszkadzać. Po wyodrębnieniu tej części będziesz mógł dokonywać dowolnych dodatków do aplikacji, z których otrzymujesz powiadomienia.

Po skonfigurowaniu opcji niezakłócania gustów nie będziesz musiał wykonywać żadnego skomplikowanego procesu, aby ją aktywować, wystarczy zsunąć ekran w dół i tam możesz nacisnąć ikona księżyca znajdująca się w tym miejscu. W ten sposób aktywowany zostanie tryb Nie przeszkadzać i nie będziesz otrzymywać powiadomień z WhatsApp w nocy.