Skip to content

Jak wstrzymać i kontynuować pobieranie na Androidzie — rozwiązanie tutaj

30 de grudzień de 2021

To wielki postęp, bo choć może się na to nie wydawać, jest to coś bardzo potrzebnego w sytuacjach, gdy plik jest pobierany i pobieranie musi zostać przerwane lub wstrzymane; Bez względu na przyczynę, najważniejsze jest to, że pobieranie można wznowić i nie wracać do początku, co generuje stratę czasu; Więc gdzie jest to, co już zostało pobrane? Nie powinno być tej otchłani, która ładuje pliki tymczasowe, a na dłuższą metę nie przynosi to korzyści.

W tym artykule zbadamy, w jaki sposób można bez problemu wstrzymać i wznowić pobieranie, należy również zrozumieć, że nie jest to tylko konfiguracja, ale raczej aktualizacja wykonana z Androida, dzięki czemu menedżery akceleratorów pobierania są dużo bardziej przydatne, ale nie niezbędne.

Jaki proces musisz przejść, aby wstrzymać i wznowić pobieranie w systemie Android?

Cóż, trzeba wyjaśnić, że ta opcja jest trochę skomplikowana, dlaczego? Ponieważ jest w trybie beta, co oznacza, że ​​nie jest jeszcze gotowy i ma pewne błędy, ta opcja jest dostępna w niektórych najnowszych wersjach oprogramowania Android i musisz zaktualizować Google Chrome do najnowszej wersji. Należy wziąć pod uwagę, że istnieją dwie opcje wstrzymania i wznowienia pobierania.

Z wyskakującego okienka, które zajmuje się wszystkim

Pierwszym z nich jest otwarcie w momencie pobierania wyskakującego okienka, dzięki czemu można zobaczyć pobieranie i ponieważ jest samo w oknie istnieje możliwość szybkiego pobrania chociaż ta opcja nie daje wielu rozwiązań dla użyj, to może wznowić jak zwykle bez konieczności wstawiennictwa, chociaż czasami powoduje to błędy i pobieranie jest tracone, dlatego jest w fazie beta, ale może normalnie działać

Bezpośrednio z linku

Z linku do pobrania możemy wykonać pobieranie pliku z tej samej przeglądarki i niech sam się tym zajmie, aby wznowić pobieranie; w przypadku, gdy jest wstrzymany i można go ponownie aktywować; coś trzeba wziąć pod uwagę, a jest to, że wstawiennictwo nie jest zalecane, ponieważ może to dać nam błąd.

Oznacza to, że jeśli go uruchomimy, a potem pozwolimy mu się zatrzymać samoczynnie, ponieważ oddalamy się od źródła internetu lub np. telefon jest wyłączony, to automatycznie go zatrzyma, w ten sposób bardziej prawdopodobne jest, że ten sam system go odbierzeA jeśli zainterweniujemy w przerwie.

Ponieważ ta nowa funkcja jest w wersji beta, musimy rozeznać, jak wspomóc proces podczas rozwiązywania błędów. Pozytywną rzeczą jest to, że są już na dobrej drodze, aby dać nam rozwiązanie tego problemu, ponieważ zaczęło się już od wersji beta.

wstrzymuj i wznawiaj pobieranie na Androidzie

Dlaczego nie możesz pomyślnie wstrzymać lub kontynuować pobierania?

W tej chwili nie ma dokładnej kontroli tego trybu pobierania, ponieważ najważniejsze szczegóły dotyczące tych kwestii nie zostały jeszcze dopracowane. Jego poprawne działanie musi obejmować to, co stałoby się ogólnikami tych systemów pobierania, utrata częstotliwości danych lub że ten sam serwer nie ma poprawnych parametrów do wykonania pobierania.

Jedną rzeczą jest to, że wpływa to na to, jak urządzenie odbiera informacje, jeśli nie zostanie to skorygowane, połączenie będzie słabe, w tym sensie, że ta sama aplikacja jest tą, która nie może określić algorytmów i generuje błędy. Zaleca się zmianę lokalizacji pobierania na konkretną inną ścieżkę, ponieważ dzięki temu proces jest czystszy.

niski zasięg może powodować problemy

Internet o niskim zasięgu sieci

Utrata częstotliwości transmisji danych lub przerwa w dostępie do Internetu z powodu niski zasięg utrudnia pobieranieW tym przypadku, jak to jest w fazie beta, może to mieć bardzo duży wpływ, ponieważ gdy aplikacja jest na tym etapie do poprawnego działania wszystko musi być gotowe, zarówno aplikacja jak i czynnik zewnętrzny w tym przypadku pokrycie odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ gdyby to było wystarczająco dobre, można było uniknąć błędu

Niewłaściwe rozładowanie

Czasami nie jest to wina połączenia internetowego, ani aplikacji Google Chrome i jej działanie nie jest kompletne i ma jakieś awarie funkcji, tak plik, który zamierzamy pobrać z serwera Nie jest kompletny lub nie został załadowany na platformę pobierania tak, jak powinien być, być może daje nam ten błąd, najlepiej poszukać innej opcji lub poczekać, aż platforma to naprawi i spróbować ponownie później

dołącz do naszego kanału telegram