Skip to content

Jak wstawić komentarze do dokumentu w programie Word? – W prosty sposób

16 de luty de 2022

Pakiet biurowy Microsoftu zawiera doskonałe narzędzia do tworzenia różnych plików i edycji tekstu. W tej dziedzinie Word jest najlepszym edytorem tekstu, z którego korzysta wiele osób. Dzięki wielu funkcjom jest nadal preferowany przez dużą liczbę użytkowników na całym świecie, a ponieważ tego nie zrobi, możesz zrobić prawie wszystko, w rzeczywistości za pomocą tego narzędzia możesz zrobić wszystko od dowolny rodzaj dokumentu tekstowego, aby stworzyć kolaż obrazów.

Ale to nie wszystko, Word ma możliwość dodawania komentarzy w pliku. Komentarze są bardzo przydatne, zwłaszcza gdy konieczne jest udostępnienie ich innej osobie, np. podczas pisania pracy dyplomowej potrzebujemy poprawek lub sugestii w tym zakresie. W tym sensie w tym poście skupimy się na wyjaśnianiu jak wstawiać komentarze w dokumencie Word W prosty sposób. Dlatego zwróć uwagę na poniższe punkty i dowiedz się, jak to się robi.

Jak zmienić kolor komentarzy w programie Word?

Pisząc komentarz w dokumencie Worda możemy zauważyć, że jest on pokazywany w kolorze, w niektórych przypadkach różowym. W tym momencie należy zauważyć, że Windows to ten, który ustala kolor okna dialogowego, które według autora będą miały komentarze, ponadto kolor może się zmienić po ponownym otwarciu pliku lub jeśli otworzy go ktoś inny.

Jeśli jednak chcesz ustawić własny kolor, musisz przejść do zakładki 'Przegląd’, a następnie kliknąć Selektor, wybrać Opcje zaawansowane, po czym otworzy się okno z różnymi opcjami, stamtąd musisz przejść do ’ Pola kolorów ’ i 'Komentarze’ oraz wybierz „Według autora”.

Jak umieszczać komentarze w plikach Worda?

Należy dodać, że komentarze nie są umieszczane w tekście jako takim, a komentarze są umieszczane na lewym lub prawym marginesie bocznym dokumentu. Powiedziawszy to, zobaczmy teraz, jak łatwo i szybko dodawać komentarze do plików Worda.

Przede wszystkim musisz wybierz tekst W razie potrzeby lub po prostu zdanie, w którym chcesz dodać komentarz na jego temat, przejdź do zakładki Recenzja i kliknij opcję Nowy komentarz, automatycznie otworzy się pole tekstowe po prawej stronie dokumentu, tam piszesz, co chcesz chcesz wyrazić i zamknąć naciśnij x, gdy to zrobisz, ramka znika, ale jest umieszczona w symbolu w postaci ramki wskazującej komentarz obok akapitu.

Osoba, która go otrzymuje, po prostu klika tam, aby go otworzyć, lub na pasku narzędzi, który możesz wybierz „Pokaż komentarze”po czym wszystkie otwarte komentarze pojawią się w całym dokumencie programu Word, dzięki czemu zrobienie tego w ten sposób jest znacznie łatwiejsze i szybsze.

pusty arkusz słowa

edytuj komentarze

Z drugiej strony, jeśli chcesz edytować napisany komentarz, odpowiedź jest bardzo prosta, z tak po prostu kliknij komentarz Możesz przepisać notatkę lub ją zmodyfikować. Wręcz przeciwnie, jeśli jesteś tym, który otrzymał komentarze i chcesz na nie odpowiedzieć, przeczytaj następny segment, aby poznać odpowiedź.

Odpowiedz na komentarz

Aby odpowiedzieć na komentarz kliknij ikonę Odpowiedz, znajdującym się w prawym górnym rogu komentarza, możesz to zrobić również w ten sposób, klikając na komentarz i przechodząc do zakładki Recenzja i wybierając „Nowy komentarz”, a następnie wpisać odpowiedź, którą chcesz dodać. Z drugiej strony, jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub masz jakiś problem z programem Word, nie wahaj się poprosić o pomoc pomocy technicznej firmy Microsoft.

Co zrobić, aby usunąć komentarz z dokumentu Word?

Teraz, jeśli chcesz pozbyć się pisemnego komentarza, albo masz już wszystkie poprawki i zastosowane sugestie i musisz ponownie wysłać dokument, nie ma wątpliwości, że najlepiej je wszystkie usunąć . Aby to zrobić, przejdź do paska narzędzi i kliknij Recenzjaw sekcji Komentarze musisz kliknąć „Dalej”.

Po tym, w opcji Recenzja kliknij Usuń. Jeśli chcesz usunąć wszystkie komentarze jednocześnie, kliknij strzałkę znajdującą się tuż obok opcji usuwania, zobaczysz, że otworzy się małe okno z większą liczbą opcji, musisz wybrać „Usuń wszystkie komentarze z dokumentu”.

laptop z narzędziem tekstowym

W jaki sposób można dodać komentarz do obrazu w programie Word?

Ten edytor tekstu, oprócz wszystkich swoich funkcjonalnych i innowacyjnych narzędzi, umożliwia wstawianie obrazów lub zdjęć do dokumentu. Ale to nie wszystko, możesz również wstawić tekst na obrazie i jest to bardzo łatwe.

Podążając za tym pomysłem, dowiedz się, jak komentować obraz w programie Word. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to kliknij zakładkę „Wstaw”, a następnie Kształtyw tym momencie musisz wybrać prostokąt i umieścić go zgodnie z potrzebą, w tym celu kursor będzie twoim najlepszym sprzymierzeńcem.

Następnie, po wybraniu narzędzia „Kształty”, na górnym pasku zobaczysz opcję Format, po której musisz zlokalizować „Wypełnienie kształtu”, aby wybrać „Obraz”, a następnie naciśnij tam, aby znaleźć obraz, który chcesz umieścić, a następnie w prawo kliknij, aby wybierz „Dodaj tekst”po wykonaniu tej czynności możesz napisać niezbędny komentarz lub tekst i to wszystko.

dołącz do naszego kanału telegram