Skip to content

Jak wstawiać równania lub pisać formuły matematyczne w programie PowerPoint? (Przykład)

1 de marzec de 2021

PowerPoint to jeden z najlepszych programów do tworzenia prezentacji na świecie. To dosłownie pozwala użytkownikom dodawać różne rzeczy, aby slajd wyglądał bardziej profesjonalnie. Mając to na uwadze, dzisiaj nauczysz się Jak wstawiać równania lub pisać wzory matematyczne w PowerPoint?

Proces układania równań jest bardzo prosty do przeprowadzenia i chociaż może się na to nie wydawać, jest bardzo przydatny, ponieważ chociaż nie zawsze operacje są dodawane na slajdachod czasu do czasu konieczne jest zintegrowanie tego typu akcesoriów (w zależności od wykonywanej pracy).

Wstawiaj równania lub pisz formuły matematyczne w programie PowerPoint

Teraz, aby przejść od razu do rzeczy i odpowiedzieć na pytanie Jak wstawiać równania lub pisać wzory matematyczne w PowerPoint?, szybko musisz wiedzieć, że w procesie, który zostanie opisany poniżej, równania można dodać do wszystkich programów pakietu Office, nie tylko do Power. Pamiętaj jednak, że dobrze jest wiedzieć, jak używać paska narzędzi do rysowania i wstążki, aby nie pomylić się podczas procesu.

Jeśli chcesz to osiągnąć, musisz przejść do wstążki powyżej, gdzie znajdują się opcje i wybrać zakładkę o nazwie „Wstaw”, a następnie przejść do grupy tekstowej na pasku i nacisnąć „Obiekt”, co pozwoli aby zobaczyć listę, z której możesz dokonać wyboru „Równanie Microsoft 3.0”.

To jest program, który pozwoli Ci wprowadzić swoje równanie, jeśli nie pojawi się na liście, będziesz musiał przejść do „Widok”, następnie „Paski narzędzi”, następnie „Dostosuj” i na końcu „Polecenia” „Wstaw” możesz zainstalować go ręcznie.

Ponieważ masz już zainstalowany program, kliknij ponownie „Obiekt” i wybierz Równanie, co spowoduje wyświetlenie pola tekstowego, w którym możesz edytuj równanie, jak chceszz m.in. szablonami, ramkami, symbolami.

Po zakończeniu tworzenia zostanie on wstawiony i aby wrócić do dokumentu lub slajdu, należy kliknąć przycisk „Archiwum”W edytorze równań i naciśnij opcję „Wyjdź i wróć do prezentacji”, na tym wszystko się skończy.

Aby dodać kolejne równanie, wystarczy powtórzyć poprzednie kroki. Pamiętaj, że możesz przenosić swoje równania, gdziekolwiek chcesz, tak jakby to był obraz (umieść je tam, gdzie Twoim zdaniem powinno być).

Jak korzystać z edytora równań?

Teraz, gdy przeczytałeś całą poprzednią sekcję, pytanie Jak wstawiać równania lub pisać wzory matematyczne w programie PowerPoint? został rozwiązany. Jednak nie ma sensu wiedzieć, jak otworzyć edytor, jeśli nie wiesz, jak stworzyć aplikację, więc zostanie to wyjaśnione tutaj.

To, co możesz w nim zrobić, to oczywiście stworzyć równanie. Gdy go otworzysz, zobaczysz, że pojawia się pierwsze ogrodzenie, abyś mógł wprowadzić dane symboli lub liczb.

W przypadku, gdy to ogrodzenie nie jest tym, którego potrzebujesz, powinieneś dać „Szablon ogrodzenia”, Ta opcja będzie tam, w polu edytora. Po wybraniu tego, który najlepiej pasuje do Twojej pracy, zapisz liczby tak, jak zwykle na kartce papieru.

wzór z czarnymi literami

Pamiętaj jednak, że nie powinieneś wstawiać żadnych spacji ani zwrotów, ponieważ może to uszkodzić strukturę tego, co robisz. Powinieneś także wiedzieć, że możesz przełączać się między liczbami i tekstem z menuStyle”. Będą one dostosowywane automatycznie po ich umieszczeniu, chociaż możesz je zmienić, jeśli chcesz (między innymi rozmiar, czcionka).

Aby wyjść z ogrodzenia i zbudować kolejne równanie w tym samym szablonie, musisz kliknąć poza nim i wcisnąć Enter. Umożliwi to rozpoczęcie nowego ogrodzenia, które w żaden sposób nie połączy się ze starym.

I voila, dzięki temu wiesz już wystarczająco dużo, aby zacząć budować to, czego potrzebujesz. Możesz więc powiedzieć, że znasz odpowiedź na pytanie Jak wstawiać równania lub pisać wzory matematyczne w programie PowerPoint?, a także wiesz, jak korzystać z edytora.

Jeśli z jakiegoś powodu nie udało Ci się osiągnąć celu, zawsze możesz przeciągnąć i wstawić obrazy z Internetu do programu PowerPoint, które zawierają już formuły, które chcesz umieścić. Lub jako ostatnią opcję dodaj obiekt HTML z tymi równaniami.

dołącz do naszego kanału telegram