Skip to content

Jak wstawiać obrazy przez pocztę programu Outlook bez ich dołączania | Samouczek krok po kroku

10 de wrzesień de 2021

Z pewnością wszyscy wiemy, jak działają e-maile i jak wysyłać załączone pliki lub obrazy. Jednak, aby całą pracę wykonać trochę szybciej, łatwiej lub w inny sposób, najlepiej wstaw obrazy do wiadomości e-mail bez konieczności ich załączania.

Ogólnie rzecz biorąc, użytkownicy korzystający na co dzień z poczty e-mail są przyzwyczajeni do: funkcje oferowane przez program Outlook, ze względu na szeroką gamę użytkowników, których ma. Istnieją jednak sposoby na usprawnienie korzystania z tej platformy, takie jak wstawianie obrazów lub umieszczanie ich w treści wiadomości e-mail bez ich dołączania.

Jaka jest procedura załączania plików w Outlooku?

Dołączanie plików w Outlooku jest bardzo łatwe i szybkie, wystarczy kilka kroków, aby zrobić to w kilka sekund.

Podobnie nie będziesz mógł przeprowadzić tej procedury, jeśli chcesz załączyć plik większy niż 20 MB, ponieważ platforma na to nie pozwoli. ten procedura załączania plików W Outlooku jest to bardzo proste, wystarczy wykonać te proste kroki:

  • Zaloguj się do swojego konta Outlook jak zwykle. Przejdź do lewej górnej części platformy i naciśnij przycisk „Nowa wiadomość”.
  • Po wejściu będziesz mógł zobaczyć pustą wiadomość, a na górze musisz wybierz opcję „załącz”. Teraz wystarczy wybrać miejsce, w którym chcesz załączyć plik, i wybrać ten, który chcesz wstawić do wiadomości e-mail. Aby zakończyć, wystarczy wpisać odbiorcę i nacisnąć , aby wysłać.

Jak wstawić obrazy do treści wiadomości e-mail?

Istnieją dwa bardzo proste sposoby wstawienia obrazu do treści wiadomości e-mail bez konieczności załączania jej jako pliku, dzięki czemu nadawca ma lepszą widoczność wiadomości e-mail. Możesz też dodać obrazy, które chcesz dołączanie lub forma ikony, wykorzystując narzędzia, które platforma udostępnia użytkownikowi do efektywnej pracy na niej.

Obrazy online

Dzięki opcje wstawiania obrazów dostarczonych przez platformę Z wiadomości e-mail programu Outlook wstawianie obrazów do treści wiadomości e-mail jest bardzo proste. Podobnie wykonanie tej czynności zajmie kilka sekund, wystarczy wykonać te proste czynności:

  • Wpisz swój adres e-mail i rozpocznij nową wiadomość. Umieść kursor w treści e-maila, w którym chcesz wstawić obraz
  • Naciśnij ikonę „Wstaw obrazy online” które można znaleźć na pasku narzędzi znajdującym się na dole wiadomości. Wybierz obraz, który chcesz wstawić z komputera lub telefonu komórkowego i naciśnij „otwórz”
  • Wreszcie będziesz mógł zobaczyć, jak obraz został już w satysfakcjonujący sposób wstawiony do treści wiadomości e-mail, już tam możesz zmienić rozmiar! tego samego, jeśli chcesz.

Ikony online

Podobnie jak poprzednia opcja, charakteryzuje się to łatwym sposobem wstawiania obrazów do treści wiadomości e-mail. Niemniej jednak, ta opcja pozwala używać go jako ikony poczty a także przenieść go do ciała tego samego.

obraz online perspektywy

W ten sam sposób, aby móc wstawić obraz do wiadomości e-mail, musisz wykonać te szybkie i proste instrukcje krok po kroku:

  • Wpisz w ten sam sposób jak zawsze na swój e-mail i otwórz nową wiadomość. Wybierz opcję „Załącz”, znajdujący się na pasku narzędzi u góry wiadomości.
  • naciśnij przycisk „Przeglądaj ten komputer” i wybierz obraz, który chcesz wstawić jako ikonę w mailu. Podobnie widać, że obrazek jest teraz ikoną poczty. Jeśli chcesz przenieść go do treści wiadomości, wystarczy nacisnąć opcję „więcej akcji” i wybrać „Przenieś obraz do treści wiadomości”
  • Wreszcie będziesz mógł zweryfikować, w jaki sposób obraz jest częścią wiadomości e-mail, i w ten sam sposób możesz zmienić jego rozmiar i położenie w tym samym.

Co mogę zrobić, jeśli Outlook nie pozwala na wklejanie obrazów?

Platforma Outlook oferuje niezliczoną ilość narzędzi, które ułatwią Ci pracę podczas jej użytkowania, jednak niejednokrotnie mogą się w trakcie jej pojawiać również drobne niedogodności. Jednym z najczęstszych, które zwykle występują i którego społeczność była świadkiem, jest to, że nie pozwala na wklejanie lub wstawianie obrazów do poczty.

Jednak nie jest to problem, który przedstawia platforma, ale narzędzie, które musisz dezaktywować, coś, co jest bardzo łatwe do rozwiązania, wystarczy wykonać te proste kroki:

  • Wprowadź swój email rozpocznij nową wiadomość, teraz przejdź do paska narzędzi znajdującego się na dole wiadomości i naciśnij przycisk z trzema kropkami (…) więcej opcji. Na koniec wybierz opcję „Przełącz na HTML”

wstaw obraz w programie Outlook

Teraz możesz w dowolnym momencie wstawić żądane obrazy do wiadomości e-mail lub treści wiadomości, oprócz możliwości modyfikować ich rozmiary i pozycje w wiadomości.