Skip to content

Jak wrócić do poprzedniej wersji Instagrama? – Dowiedz się, czy to możliwe

20 de lipiec de 2022

W momencie aktualizacji aplikacji platformy dodać szereg funkcji lub naprawić błędy. W ten sam sposób zwiększa to wagę samej aplikacji. Prowadzi to do tego, że telefon nie może tego obsługiwać i użytkownik musi wybrać jedną z poprzednich wersji.

Tak jest w przypadku Instagrama, co jakiś czas pojawia się nowa aktualizacja. To jeden z powodów, dla których jego interfejs zmienia się od czasu do czasu. Chociaż jest to coś, czego niektórzy użytkownicy nie lubią ze względu na ich trzymanie się starych lub poprzednich wersji.

Na szczęście masz możliwość posiadania poprzednia wersja Instagram w przypadku Twojego Androida pokazuje błędy lub po prostu chcesz pozostać przy poprzedniej aktualizacji dla funkcjonalności. Chociaż, jeśli masz iPhone’a, nic z tego nie będzie możliwe.

Czy można obniżyć Instagram do poprzedniej wersji?

Z oficjalnych wersji dystrybuowanych przez Google Play nie ma możliwości „zaktualizowania” aplikacji. Nie oznacza to jednak, że jest to niemożliwe. Jest to jeden z powodów istnienia plików w formacie APK. Chociaż ma to swoje zalety i wady, jeśli chodzi o uzyskanie starszej wersji Instagrama.

Zalety i wady formatu APK

Główna zaleta jest umożliwienie użytkownikowi znajdowania plików w określony sposób, który może obsługiwać i odczytywać jego telefon z Androidem. W tym sensie łatwiej będzie uzyskać poprzednią aktualizację i zainstalować ją w historii aplikacji na telefonie komórkowym.

Z drugiej strony te pliki nie są kompatybilne z iPhonem. Można więc powiedzieć, że obniżenie wersji aplikacji na iOS jest niemożliwe. Z drugiej strony pliki APK są bezpłatne i masz możliwość znajdź wersje z dowolnej przeglądarki internetowej który jest kompatybilny z wersją Androida twojego telefonu.

Jak zainstalować Instagram z APK?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to pobierz poprzednią wersję instagram do którego chcesz wrócić. Aby to zrobić, możesz korzystać z witryn takich jak 1, na których deponowane są wszelkiego rodzaju pliki APK, w tym Instagram i jego poprzednie wersje. Możesz użyć dowolnej przeglądarki internetowej, polecamy Brave lub Opera Gx.

W rzeczywistości aplikacje będą wymienione tutaj pokazując jego wersję i inne istotne dane. Oczywiście najprawdopodobniej nie będziesz w stanie zainstalować zbyt starych wersji. Teraz wystarczy wrócić do poprzedniej wersji Instagrama.

Czy możesz pobrać starą wersję Instagrama?

Najłatwiejszy sposób na uzyskanie starszych wersji Instagrama sprowadza się do prostych kroków, odinstalowywania lub obniżania bieżącej wersji i szukania starej wersji. Pamiętaj jednak, że nie będziesz w stanie pobrać starej wersji, która jest za stara.

aplikacje na iPhonie

Można powiedzieć, że jest szacowany czas, w którym poprzednie wersje staną się przestarzałe i nie będą kompatybilne z żadnym telefonem. Jeśli używasz przeglądarki internetowej i szukasz informacji o aplikacji, zrozumiesz, że istnieją listy ze starszymi wersjami, których nie można już używać.

Jeśli więc chcesz przejść na starszą wersję, aby uzyskać poprzednią aktualizację, wykonaj poniższe czynności.

 1. Odinstaluj aplikację. Po odinstalowaniu będziesz mógł zainstalować dowolną z poprzednich wersji.
 2. Nie możesz zainstalować aplikacji Google Play. Jedynym sposobem na obniżenie wersji Instagrama jest wyszukanie pliku APK w dowolnej poprzedniej historii wersji.
 3. Będziesz musiał zainstalować aplikację ręcznie. Po uzyskaniu pliku przenosisz go do pamięci wewnętrznej telefonu. Tam go uruchamiasz, a następnie zostaniesz poproszony o przyznanie uprawnień do zainstalowania nieznanego pakietu APK na urządzeniu, udzielasz go.
 4. W ten sposób aplikacja zostanie szybko zainstalowana i będzie to stara wersja. Otwórz go i poszukaj numeru wersji, aby to sprawdzić.

Usługi Google Play mogą poprosić Cię o usunięcie poprzedniej aktualizacji. Możesz to wyłączyć w ustawieniach Sklepu Play. W ten sposób uniemożliwisz aplikacji pobranie nowej wersji.

Jak wrócić do starej wersji Instagrama, aby odzyskać wiadomości

Odzyskiwanie usuniętych wiadomości ma niewiele wspólnego z poprzednią aktualizacją Instagrama. Faktycznie, nie musisz wracać do starej wersji lub obniż wersję aplikacji, aby pobrać wiadomości. Najlepiej wypróbować opcje odzyskiwania oferowane przez tę samą platformę, ponieważ odbywa się to w następujący sposób:

aplikacja WhatsApp

 • Konieczne będzie przejście do swojego konta na Instagramie, a następnie do sekcji profilu.
 • Otwórz ustawienia
 • W sekcji „Ustawienia” zobaczysz sekcję „Zabezpieczenia”. Kliknij, aby kontynuować. Wybierz „Pobierz swoje dane” i wprowadź swój adres e-mail i hasło do swojego konta. W ten sposób zażądasz pobrania swoich danych osobowych.
 • Po zakończeniu weryfikacji otrzymasz wiadomość e-mail z Instagrama. W niej, kliknij „Pobierz informacje”.
 • Będziesz musiał wprowadzić swoje konto na Instagramie ze swoimi danymi, a następnie ponownie nacisnąć przycisk „Pobierz informacje”.
 • Zobaczysz plik ZIP, który będziesz musiał rozpakować. Następnie otwórz plik indeksu i tam poszukaj sekcji „Czaty”.
 • Tutaj zostaną pokazane wszystkie czaty, które prowadziłeś, sprawdź, czy są tam informacje, których szukasz.

Czy mogę zainstalować stare wersje innych aplikacji?

Jeśli używasz tej samej metody, aby obniżyć poziom Instagrama, możesz zrobić to samo ze starą wersją innych aplikacji. Możesz jednak znaleźć aplikacje, które nie są dostępne w regionie, to znaczy dotyczy to Twittera, Facebooka lub WhatsApp.

Pamiętaj, że wracając do stara wersja, ogranicza nas pod względem funkcji i możliwości. W przypadku Instagrama możesz nie znaleźć interfejsu, niektórych filtrów i innych dostępnych.

To samo może się zdarzyć, jeśli zainstalowane są stare wersje Twittera lub WhatsApp, korzystanie z wiadomości błyskawicznych może być trudne. W ten sam sposób będziesz mieć problemy z interfejsem, stanami, rozdzielczością obrazu, a nawet mniejszą liczbą emotikonów i bieżących poleceń.

Instagram będzie dość ograniczony pod względem ulepszeń interfejsu, takich jak optymalizacja i szybkość. W ten sposób wolniej lub z mniejszymi możliwościami wizualnymi i programistycznymi. Z tego powodu musimy pamiętać, że nie zawsze powrót do starej lub wcześniejszej wersji gwarantuje ulepszenie urządzenia.

Może to prowadzić do zepsuć tworzenie aplikacji. Powód jest prosty: niekompatybilność z systemem operacyjnym i brak wsparcia ze strony Google Play. Jest to jeden z powodów, dla których nie można uzyskać aktualizacji przed aktualizacją dostępną w App Store na telefony iPhone.

Więc jeśli nie jest to konieczne, nie polecamy przywróć starą wersję, jeśli chcesz zoptymalizować aplikacjęchyba że chcesz zwolnić miejsce na urządzeniu mobilnym lub rozwiązać problem z plikami aplikacji.

dołącz do naszego kanału telegram