Skip to content

Jak włożyć lub podłączyć kartę SD do mojego telefonu komórkowego krok po kroku

27 de luty de 2021

Karta SD ułatwia działanie telefonu komórkowego bez konieczności kupowania nowego, a także umożliwia użytkownikowi zapisać informacje z łatwością. Możesz go również używać w innych urządzeniach, takich jak aparaty cyfrowe, biorąc pod uwagę, że istnieją różne typy kart.

Należy również zauważyć, że wkładanie karty do urządzenia jest operacją, którą ludzie zwykle wykonują, nie wiedząc, że w taki czy inny sposób mogą spowodować uszkodzenie telefonu. Z tego powodu zaleca się przejście przez proces formatowania karty lub włożenie zupełnie nowej karty do urządzenia.

Należy wspomnieć, że tę procedurę można wykonać na dowolnym urządzeniu, ale przede wszystkim proces ten można wykonać, gdy urządzenie nie ma dużej pojemności wewnętrznej pamięci. Możesz więc kupić kartę 32, 64 lub więcej GB wykonać tę operację.

Kroki, aby podłączyć kartę SD do mojego urządzenia

Następnie wyjaśnimy, jak włożyć kartę SD do urządzenia mobilnego, ponieważ przechowywanie jest jednym z głównych problemów telefonów. Przede wszystkim więc móc włożyć pamięć lub kartę SD musisz mieć urządzenie w ręku i musisz je wyłączyć. Pamiętaj, że praca z takim urządzeniem jest bardzo ważna, aby uniknąć wszelkiego rodzaju uszkodzeń.

Następnie musisz wziąć kartę SD, a następnie musisz spojrzeć na boki telefonu, aby sprawdzić, co to jest otwór gdzie powinien być włożony. Po zlokalizowaniu i otwarciu karty można w prawidłowy sposób umieścić kartę, a następnie włożyć ją do telefonu.

Po wykonaniu tych czynności możesz ponownie włącz urządzenie mobilne a znajdziesz powiadomienie, że karta SD została wprowadzona. Następnie, jeśli chcesz, możesz wejść w „konfigurację” iw tej sekcji powinieneś poszukać sekcji „przechowywanie”.

Kiedy otworzy się nowe okno, możesz wybrać «karta SD«, Wtedy zobaczysz nowe menu, w którym musisz wybrać trzy punkty znajdujące się w prawej górnej części ekranu. Wyświetli podmenu, w którym należy wybrać «opcje przechowywania«.

Użyj pamięci SD jako pamięci wewnętrznej

Ekran pamięci

Ta opcja pozwoli ci zaobserwować trzy dodatkowe opcje, którymi są: format, format jako pamięć wewnętrzna i wreszcie usunąć. W takim razie muszę wybrać opcję numer dwa, kliknąć na nią, a automatycznie wyświetli się komunikat z pytaniem, czy chcesz sformatować kartę SD?

Więc na dole wybierz «sformatuj kartę SD»A potem zobaczysz, jak to się dzieje w barze. Po sformatowaniu karta pozostanie automatycznie jako pamięć wewnętrzna. Oznacza to, że każde pobranie dokonane za pomocą urządzenia lub każdy ruch zostanie zapisany na karcie SD.

Po zakończeniu procesu formatowania zostanie wyświetlone pytanie: Przenieść zawartość na kartę SD?. Po tym następuje kilka wskazań lub ostrzeżeń w przypadku zatwierdzenia transferu, które są: nie wyjmuj karty SD, niektóre aplikacje nie będą działać i ostatecznie naładuj telefon.

Zaleca się, aby u dołu wybrać opcję «przenieść treść później », a na końcu należy wybrać opcję „gotowe”. W ten sposób proces wkładania i aktywacji karty SD zostanie zakończony. Tutaj pokazujemy, jak przenieść pliki z pamięci wewnętrznej na kartę SD.

Następnie możesz zobaczyć w oprawa że pamięć wewnętrzna jest współdzielona z kartą SD. Co jest dobrą opcją dla telefonów z Androidem. Podkreślając, że procesu aktywacji przedziału nie można przeprowadzić na iPhonie.

To jest właściwy sposób umieszczenia karty pamięci micro SD jako pamięci wewnętrznej. Zazwyczaj zawsze zalecane Nie wkładaj do swojego urządzenia kart zawierających informacje z innego urządzenia lub że należy ono do innego urządzenia, ponieważ może to spowodować uszkodzenie nowego sprzętu.

Mamy wreszcie nadzieję, że ten artykuł Ci pomógł. Chcielibyśmy jednak poznać Twoją opinię, czy udało Ci się podłączyć kartę SD do telefonu komórkowego? Czy znasz inną metodę podłączenia karty SD? Zostaw nam swoje odpowiedzi w komentarzach.

Możesz być także zainteresowany, Jak przenieść moje aplikacje na Androida z pamięci wewnętrznej na kartę SD?