Skip to content

Jak włożyć i wyjąć kartę kredytową na PS5 — skonfiguruj konsolę Play Station

3 de luty de 2022

Od dłuższego czasu PlayStation jest dobrze znaną konsolą z szeroka gama gier. Od swoich początków z pierwszym, który był ciemnoszarym tonem, aż po najnowszą wersję na PS5, cieszy się dużą akceptacją i bardzo znanymi i kompletnymi grami, jeśli chodzi o gry sportowe, jest bardzo dobrze pozycjonowany na rynku. W tym przypadku Gry PS4 kompatybilne z PS5.

Wśród wszystkich rzeczy, które ma, jedną z jego cech charakterystycznych jest dostęp do tego, co znamy jako PSN (Play Station Network). A kreacja, która pozwala nam grać online bez konieczności posiadania fizycznego dysku, ta kreacja Sony zaimplementowana z trzeciej wersji marki; Daje nam możliwość wprowadzenia karty kredytowej, aby cieszyć się grami na platformie.

Jakie metody płatności są dozwolone przez Play Station w Twoim kraju?

Ponieważ jest to słynna konsola i znajduje się w zdecydowanej większości krajów na świecie, w niektórych krajach ma pewne metody płatności; ale generalnie nie powinno być ograniczeń, w przypadku Hiszpanii są one akceptowane jako środek płatniczy Karty kredytowe lub debetowe i PayPal. Istnieje również możliwość zakupu w Play Station Store bez karty kredytowej lub debetowej i PayPal

W przypadku chęci dokonania zakupu fizycznych gier i posiadania dysków, może to być możliwe, a także będzie można na nich korzystać z gier na PS4. To także ma wersja bez szczeliny na płyty Blue Rayz tego powodu powinieneś wiedzieć, w jaki sposób dokonuje się płatności metodami oferowanymi przez firmę Sony w sieci PSN.

Karty kredytowe lub debetowe

Aby móc kupować gry na nowej konsoli PS5 online lub z platformy musimy wejść do panelu startowego do tego musimy go tylko włączyć, a tam znajdziemy sklep internetowy PSN po wejściu do niego możemy zobaczyć wszystkie promocje oferowanych gier.

Te gry, po dodaniu do zakupu, zostaną automatycznie zapisane w jego pamięci wewnętrznej, a kosztem zostanie obciążona karta powiązana z platformą za pośrednictwem konsoli.

wprowadź metodę płatności na platformie

PayPal

Jeśli chodzi o inną dostępną metodę, mamy PayPal, aby połączyć portfel jako środek płatności, wystarczy wejść Ustawienia> Użytkownicy i konta> Konta> Płatności i subskrypcje> Metody płatności> wybierz PayPal, wprowadź informacje o koncie, a zostanie ono dodane. Następnie wybierasz jako domyślny, a po dokonaniu zakupów zostaną od niego odjęte.

W jaki sposób możesz połączyć swoją kartę kredytową lub debetową na PS5?

Wchodzisz do Play Station Store, my zlokalizujemy się w „Więcej” z symbolem trzech punktów (…), w rozwijanym menu wpisujemy „Metody płatności”. Będąc już w tej sekcji przejdziemy do wyboru opcji „Karta kredytowa lub debetowa”teraz otworzy się formularz, w którym wprowadzimy dane tej karty do rozliczenia.

Ukończyć zobaczysz swoją kartę zarejestrowaną w panelu, gdy dokonasz zakupu, zostanie ona automatycznie obciążona z karty. Pamiętaj, że musisz dobrze wykorzystać tę kartę i połączenie, w przeciwnym razie mogą pojawić się niedogodności związane z Zawieszenie dostępu do PS5 PSN

Co możesz zrobić, jeśli Twoja Play Station nie pozwala na wprowadzenie karty?

W niektórych przypadkach przystępujemy do zakupów gier na platformie PS5, ale nie reaguje ona zgodnie z naszymi żądaniami i nie pozwala na płatności. Mający wszystko w porządku odnośnie internetu i karty Okej, może się zdarzyć, że spowodowane problemy mają inny charakter, w tym celu wypróbujemy dwie metody, jedną jest ponowne uruchomienie urządzenia, a drugą usunięcie pamięci podręcznej PlayStation Store, zobaczmy.

Uruchom ponownie urządzenie

Do tego restartu konsoli są dwa sposoby na osiągnięcie tego, za pierwszym idziemy tą drogą, od początku zamierzamy Ustawienia > System > Opcje resetowania > zresetuj konsolę > Resetuji gotowi w ten sposób musimy poczekać kilka minut, aż zacznie się ponownie.

Innym sposobem jest naciśnięcie przycisku zasilania, aż się wyłączy, a następnie ponowne naciśnięcie przez około 10 sekund, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy. Za pomocą kontrolera konsoli naciśnij PS, a w menu, które się pojawi wybierz „Resetuj PS5”, musimy poczekać, aż zacznie się od nowa. To może zająć parę minut

ponowne uruchamianie PlayStation 5

Wyczyść pamięć podręczną PlayStation Store

Aby wyczyścić pamięć podręczną Play Station Store i ogólnie, musisz całkowicie wyłączyć konsolę, aż wszystko zostanie całkowicie wyłączone, nie jest w trybie uśpienia ani zawieszenia, jest całkowicie wyłączone po upewnieniu się, że odłączasz kabel zasilający przez nie więcej niż minutę, a następnie włącz go ponownie. Spowoduje to usunięcie wszystkich posiadanych plików tymczasowych.

Jak usunąć kartę kredytową lub debetową na PS5?

Postępując w ten sam sposób, aby wprowadzić dane karty kredytowej lub należności, lokalizujemy miejsce, w którym znajduje się połączona karta, i klikamy menu na dole i klikamy usuń, w ten sposób cała karta zostanie usunięta

dołącz do naszego kanału telegram