Skip to content

Jak włączyć wtyczki NPAPI w mojej przeglądarce Chrome lub Firefox?

30 de styczeń de 2021

Jak wszyscy wiemy, aktualizacje są wprowadzane w celu integracji nowych i ulepszonych funkcji naszych aplikacji lub przeglądarek oraz zapewnienia idealnego doświadczenia użytkownikom. Gdzie możesz słuchać muzyki, pobierać filmy i nie tylko. Może się jednak zdarzyć, że te aktualizacje mogą wyłączyć niektóre dodatki i uniemożliwić niektórym witrynom internetowym prawidłowe działanie. Tutaj się nauczysz włącz wtyczki NPAPI w mojej przeglądarce Chrome lub Firefox.

Tego typu wtyczki są szeroko stosowane na stronach internetowych do gry online i są potrzebne, aby zapobiec pobieraniu plików z tej platformy. Dlatego konieczne jest włączenie tej wtyczki i ponowne korzystanie z korzyści, jakie przynosi. Dlatego ci pokażemy Jak włączyć wtyczki NPAPI w mojej przeglądarce Chrome lub Firefox?

Już poruszyliśmy ten punkt i rozmawialiśmy o znaczeniu zainstalowania określonych dodatków w aplikacjach lub platformach. W ten sposób możesz go wykorzystać do rozwiązywania praktycznych problemów, takich jak aktualizacja i przesyłanie wtyczek lub szablonów w WordPress ręcznie przez FTP.

Jak włączyć wtyczki NPAPI w mojej przeglądarce Chrome lub Firefox

Wykonam to zadanie, aby włącz wtyczki NPAPI w mojej przeglądarce Chrome lub Firefox to może być bardzo proste. Ale jeśli masz aktualne wersje tych przeglądarek, powinieneś wiedzieć, że wtyczki tego typu są odrzucane. Ale w ten sam sposób nauczymy Cię, co powinieneś zrobić, abyś mógł je włączyć bez żadnego problemu.

Zaczniemy od tego, co powinieneś zrobić włącz wtyczki NPAPI w mojej przeglądarce Chrome. Ale najpierw poinformujemy Cię, że te dodatki zostały wyeliminowane z tej przeglądarki w 2005 roku. A od wersji Chrome 45 zostały całkowicie wyeliminowane. Więc pokażemy Ci, co powinniśmy zrobić, ale poprzez kod źródłowy.

Następnie, jako pierwszy krok, należy zainstalować wersję 44 przeglądarki Google Chrome lub starszą, ważne jest, abyśmy mogli mieć wersję umożliwiającą włączenie wtyczek. Gotowy do tego, użyjemy eksperymentalnych funkcji przeglądarki. W tym celu napiszemy następujący adres w pasku wyszukiwania chrome: // flags.

Ta czynność przeniesie Cię na stronę, na której możesz zobaczyć dużą listę, w której musisz wyszukać Włącz NPAPI. Po znalezieniu tej sekcji musisz teraz wybrać opcję Włącz, następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest ponowne uruchomienie przeglądarki. W ten sposób szybko i łatwo włączysz wtyczki NPAPI w przeglądarce Chrome.

Jak włączyć wtyczki NPAPI w mojej przeglądarce Firefox

Widząc, jak łatwo było włączyć ten dodatek w przeglądarkach Chrome, teraz pokażemy Ci kroki, które musisz wykonać, aby włączyć wtyczki NPAPI w mojej przeglądarce Firefox. W przeciwieństwie do przeglądarki Chrome, wtyczki NPAPI w Firefoksie zostały usunięte na krótki czas i minęły tylko 3 lata.

Masz więc możliwość korzystania z tego typu dodatków w swojej przeglądarce Firefox, jeśli używasz wersji numer 51 w trybie ESR. A jeśli możesz to osiągnąć, musisz również wykonać poniższe instrukcje. Przede wszystkim musisz przejść do adresu folderu, w którym jest zainstalowana przeglądarka, to jest ten folder / Mozilla Firefox / defaults / pref /.

Jeśli już znajduje Cię w tym folderze, poszukaj następującego pliku channel-prefs.js i musisz otworzyć go w edytorze tekstu, cokolwiek masz pod ręką. Dzięki temu możesz zmienić wartość 1pref („app.update.channel”, „Wydanie”); przez 1pref („app.update.channel”, „Esr”); następnym krokiem będzie wyszukanie w tym samym folderze następującego pliku update-settings.ini.

włącz chrome

Teraz musisz poszukać wartości 1ACCEPTED_MAR_CHANNEL_IDS = wydanie firefox-mozilla i zmień je na 1ACCEPTED_MAR_CHANNEL_IDS = wydanie firefox-mozilla. Następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, to otworzyć przeglądarkę, aby następnie wejść do konfiguracji, a stamtąd poszukać sekcji wtyczek i na końcu musisz włączyć NPAPI.

To są jedyne możliwe sposoby włączenia tej wtyczki, ale oczekuje się, że wkrótce zniknie. I tak kończy się ten artykuł, który pokazał, jakie to proste włącz wtyczki NPAPI w mojej przeglądarce Chrome i Firefox.