Skip to content

Jak włączyć powiadomienia o niskim stanie baterii w systemie Windows 10? – Przewodnik po konfiguracji

14 de grudzień de 2021

Integracja baterii w laptopach była bardzo ważna dla ich funkcjonalności; wymagają jednak szczególnej ostrożności podczas korzystania z tych urządzeń. Podczas pracy na baterii należy zwracać uwagę na procent mocy, aby uniknąć nieoczekiwanego rozładowania.

Postępuj zgodnie z instrukcją konfiguracji systemu, aby ostrzec Cię, gdy poziom zasilania jest niski i zapobiec spontanicznemu wyłączeniu laptopa podczas pracy. Skorzystaj z zasobów systemu Windows 10, aby sterowanie opcjami zasilania i włącza powiadomienia na pasku zadań, a także niestandardowe oszczędzanie energii.

Dlaczego system Windows 10 nie wyświetla stanu baterii?

Pasek zadań Windows to dość praktyczne narzędzie we wszystkich wersjach popularnego systemu operacyjnego komputera. Jedną z jego najbardziej wszechstronnych funkcji jest obszar powiadomień, który obejmuje szereg usług działających w tle, związanych z działaniem i wydajnością laptopa.

Stamtąd możesz mieć bezpośredni dostęp do niektórych przydatnych elementów, takich jak dźwięk systemowy, stan połączenia, język klawiatury, data i godzina, aktualizacje Windows Update i procent mocy baterii. Ponadto można go skonfigurować tak, aby te ikony wyświetlały powiadomienia.

Jednak nie wszystkie ikony pasują do paska, więc trafiają do rozwijanego menu z ukrytymi ikonami. Zwykle dzieje się tak z ikoną baterii, która automatycznie traci priorytet i ukrywa się. W takim przypadku alternatywą jest zainstalowanie aplikacji Battery Bar dla systemu Windows 10, która optymalizuje zużycie energii i zapewnia bieżące informacje.

Jak umieścić powiadomienie o niskim stanie baterii w systemie Windows?

Dzięki obszarowi powiadomień na pasku zadań możesz być na bieżąco z procentem baterii; ale możesz też otrzymuj powiadomienia na pierwszym planie gdy poziom energii jest niski. Aby to zrobić, musisz skonfigurować opcje zasilania systemu i aktywować pojawianie się powiadomień związanych z baterią.

Powiadomienia te będą dostępne jako małe, pływające okna na pierwszym planie i będzie można uzyskać do nich dostęp z menu rozwijane obszaru powiadomień. Gdy otworzysz tę kartę i klikniesz powiadomienie, przejdziesz do „Opcji zasilania”, gdzie możesz dostosować zużycie energii, aż do podłączenia laptopa do ładowarki.

Oprócz tych opcji system Windows 10 oferuje inne narzędzia do wykrywania, które aplikacje zużywają najwięcej baterii, a tym samym efektywniej nimi zarządzać, zarówno z konfiguracją ręczną, jak i automatyczną.

Do włącz powiadomienia o niskim stanie baterii na laptopie z systemem Windows 10 i dostosuj poziom naładowania baterii, który aktywuje powiadomienia, możesz śledzić następujące trasy w ustawieniach systemu.

W opcjach zasilania

W „Opcjach zasilania” można aktywować powiadomienia o stanie baterii. Możesz tam uzyskać dostęp z ikony baterii na pasku zadań. W kolejnym ołowiu musisz wprowadź opcje zaawansowane dostępny; Możesz włączyć powiadomienia o niskim poziomie naładowania baterii i inne ostrzeżenia związane z energią w sekcji „Bateria”.

Z ustawieniami niskiego poziomu baterii

Oprócz aktywacji powiadomień możesz dostosować ich wyświetlanie. W ten sposób możesz zmodyfikuj niski procent baterii; który z góry określa plan zużycia energii w systemie. Z zaawansowanych opcji planu zasilania, w których powiadomienia są włączone, możesz otworzyć kartę „Niski poziom baterii”, aby zmienić ją na inną wartość i otrzymywać powiadomienia zapobiegawcze.

Co zrobić, aby umieścić ikonę procentu baterii na pasku?

Chociaż ikona baterii jest domyślnie obecna na pasku zadań, przydatne może być usunięcie jej z ukrytych ikon i przypięcie, aby była zawsze widoczna. Jeśli został dezaktywowany i nie pojawia się w żadnej z dwóch sekcji, możesz włączyć go ponownie w konfiguracji ikon systemowych.

ikona baterii w systemie Windows

Aby wyświetlić ikonę baterii w systemie Windows 10, musisz przejść do systemowego paska wyszukiwania i wpisać „Włącz lub wyłącz ikony systemowe”. Po uzyskaniu dostępu do pierwszego wyniku zobaczysz listę ikon obecnych na pasku zadań, gdzie znajdziesz opcję „Energia” i zaznacz pole, aby ją aktywować.

Do zakotwicz go i zachowaj zawsze widoczny Na pasku zadań musisz otworzyć menu ukrytych ikon i przytrzymać lewy przycisk myszy na ikonie baterii. Przeciągnij go do obszaru powiadomień i zwolnij kliknięcie, aby pozostawić go na stałe między głównymi ikonami paska zadań i móc wygodniej sprawdzać stan baterii przez cały czas.

Jak zmienić procent oszczędzania baterii?

Ikona baterii i powiadomienie o niskim stanie baterii pomogą Ci lepiej zadbać o żywotność baterii. Innym sposobem na efektywne wykorzystanie energii jest oszczędzanie baterii. Tę opcję można skonfigurować na różne sposoby, aby spełnić Twoje potrzeby, jednocześnie lepiej zarządzając zużyciem energii i wydłużając jej żywotność.

Z „Panelu sterowania” przejdź do „Opcji zasilania”, gdzie naciśniesz „Zmień ustawienia planu”. Plan zużycia energii określa zarządzanie baterią w funkcjach systemu. Istnieją trzy domyślne opcje, które generują różne poziomy zużycia baterii. Plan „Ekonomizer” to ten, który najlepiej oszczędza Twój ładunek.

plany zasilania systemu Windows

Inną alternatywą oszczędzania energii jest aktywacja „Trybu oszczędzania baterii”. Aby to zrobić, przejdź do opcji „System”, poszukaj sekcji „Bateria” i włącz ten tryb. Mogą zaprogramuj go, aby aktywował się automatycznie po osiągnięciu określonego poziomu naładowania baterii lub ręcznie uruchomić go w dowolnym momencie.

dołącz do naszego kanału telegram