Skip to content

Jak włączyć lub wyłączyć wtyczkę Java w Firefoksie na PC lub MAC — Włącz lub wyłącz Javę

23 de lipiec de 2021

Jeśli pomyślimy o istniejących obecnie głównych przeglądarkach, możliwe, że wielu z nas przejdzie bezpośrednio do Chrome, Google, ponieważ jest to najpopularniejsza lub najczęściej używana przez użytkowników. Nie oznacza to jednak, że nie ma innych ważnych i dlatego tym razem chcieliśmy przestać szczególnie w Mozilla Firefox, przeglądarka typu open source, którą wielu nadal preferuje, w Mozilli należy usunąć pliki cookie, aby przeglądanie było bardziej optymalne.

Ale nie chodzi tylko o to, by mówić o Firefoksie, ale także o Javie, języku programowania i platformie typu komputerowego, która została uruchomiona ćwierć wieku temu i była bardzo popularna przez długi czas. Podczas gdy Java stopniowo traciła grunt pod nogami ze względu na problemy z bezpieczeństwem, a także pojawienie się lepsze rozwiązania jak HTMLIL5, wciąż wielu chce wiedzieć, jak aktywować go w Firefoksie, może to pomóc zoptymalizować przeglądarkę.

To ważne, ponieważ wiele strony internetowe Nadal używają Javy, a jeśli nie będziemy mieć aktywnej tej platformy, nie będziemy mogli oglądać obrazów, odtwarzać filmów ani wykonywać innych czynności, które od niej zależą. I choć Java jest kompatybilnae w przypadku większości przeglądarek, z tej specjalnej okazji chcemy pokazać kroki, które należy wykonać, aby aktywować lub dezaktywować wtyczki, zgodnie z życzeniem.

Jak włączyć lub wyłączyć Javę w Firefoksie?

Cóż, pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać w tego typu przypadku, jest to, że najnowsze aktualizacje Firefoksa nie są gotowe do uruchomienia Jawa, z niektórych powodów bezpieczeństwo i wydajność wyżej wymieniony. Poza tym zawsze mamy możliwość aktywacji tego typu kompatybilności w bardzo prosty sposób i dlatego nauczymy Cię, jakie kroki musisz wykonać w takich przypadkach.

Abyś nie miał co do tego wątpliwości, pamiętaj, że Wersje Firefoksa które mają domyślnie aktywną Javę to 52 i starsze, natomiast w przypadku poniższych będziesz musiał wykonać kroki, których nauczymy Cię poniżej:

 • Otwiera się Mozilla Firefox jak zawsze
 • Po załadowaniu przeglądarki kliknij ikonę Menu, który rozróżnisz, ponieważ ma trzy poziome linie i znajduje się w prawym górnym rogu okna
 • W tym czasie otworzy się rozwijane menu i musisz wejść Akcesoria
 • Tam idź do Menedżer dodatków a następnie przejdź do Rozszerzeń
 • Zaznacz wszystko wtyczki dostępne, dopóki nie znajdziesz takiej o nazwie JAVA (TM) Platform
 • Kliknij go, aby wejść do Ustawienia tego samego
 • Tam możesz wybrać, czy chcesz, aby tak było aktywuj lub dezaktywuj

Jeśli go aktywowałeś, musisz zauważ, że Firefox będzie regularnie pytać, gdy wejdziesz na stronę, która używa Jawa jeśli chcesz uzyskać dostęp do tych treści. Ze względów bezpieczeństwa nie będą one pokazywane bez uprzednich pytań.

wyłącz wtyczki Mozilli

Rozwiązanie Java nie działa w Firefoksie

Z drugiej strony zdarzają się niefortunne przypadki, w których rozszerzenie Java nie działa poprawnie Mozilla Firefox, ale nie powinieneś się martwić, ponieważ zawsze istnieją pewne rozwiązania do rozważenia, następujące:

 • Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox w zwykły sposób
 • Po załadowaniu przejdź do paska adresu i wprowadź adres URL po https://www.java.com/es/download/
 • Poszukaj przycisku Darmowe pobieranie Java i kliknij, aby rozpocząć pobieranie
 • Kiedy plik Zakończ pobieranie, znajdź folder, w którym się znajduje i otwórz go
 • Stuknij w zainstalować aby rozpocząć tę procedurę
 • Następnie kliknij Akceptować i dodaj wymagane informacje
 • instalator skopiuje serię potrzebnych plików
 • Następnie zamknij okno instalacja
 • Uruchom ponownie komputer aby wnioski zaczęły obowiązywać

Najbardziej normalną rzeczą byłoby wtedy, że Mozilla Firefox już wykonuje całą zawartość związane z Javą, chociaż na wypadek, gdyby to się nie powtórzyło, zalecamy powtórzenie poprzednich kroków.

Jeśli i tak nadal masz problemy, nasza następna wskazówka dotyczy bezpośrednio modyfikacji Wersja Firefoksa używasz, ponieważ niektóre starsze nie obsługują już Java.

W takich przypadkach zalecamy po prostu odinstalowanie Firefoksa, a następnie przejście do Oficjalna strona Mozilli aby pobrać najnowszą wersję tej przeglądarki, która nie tylko pozwoli Ci uruchomić Javę, ale także uzyska dostęp do jej najnowszych funkcji.