Skip to content

Jak włączyć lub wyłączyć Windows Sandbox na maszynie wirtualnej VMware

31 de styczeń de 2021

Ochrona komputera powinna być opatrznościową kwestią dla każdego, kto konserwuje komputer w domu lub biurze. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć jak włączyć lub wyłączyć Windows Sandbox na maszynie wirtualnej VMware.

Dzięki maszynom wirtualnym VMware i Sandbox unikniesz naprawdę niewygodnych sytuacji. Poza tym, że jest bardzo skutecznym sposobem unikaj awarii systemu.

Co to jest Vmware?

Przed włączeniem lub wyłączeniem Windows Sandbox na maszynie wirtualnej VMware ważne jest, aby wiedzieć, czym jest VMware. To tylko jedna ze spółek zależnych, które tworzą EMC Corporation (która sama jest częścią Dell Inc). Firma została założona w 1998 roku i jest odpowiedzialna za projektowanie i rozwój narzędzi do wirtualizacji komputerów.

Maszyna wirtualna VMware

Jednym z produktów oferowanych przez tę popularną firmę jest VMware Workstation. To nic innego bezpłatna maszyna wirtualna. Aby to po prostu wyjaśnić, maszynę wirtualną można zdefiniować jako rodzaj emulatora.

Oznacza to, że jest to komputer wirtualny, który ma te same funkcje i cechy fizycznego komputera. Dzięki niemu możesz instalować systemy operacyjne, programy i wykonywać wszelkiego rodzaju zadania.

Instalując określony system operacyjny, maszyna wirtualna może rozwijać wszystkie funkcje i funkcje, które zapewnia. Nie oznacza to jednak, że zrobisz to z taką samą skutecznością.

Wielkie zalety

Korzystanie z wirtualnego komputera niezależnego od fizycznego komputera to bardzo ważny wkład. Ten zasób jest wysoce zalecany dla testowanie lub odzyskiwanie informacji.

Udostępniając fizyczne funkcje i zasoby komputera. Ponadto jest to bardzo wszechstronne narzędzie, umożliwiające uruchomienie kilku środowisk na tym samym komputerze.

Użyj Sandbox i VMware

Jeśli zdecydowałeś się użyć maszyny wirtualnej VMware do zainstalowania systemu Windows 10… świetny wybór! Ponieważ będziesz miał okazję się cieszyć Niezwykłe korzyści, takie jak Sandbox.

Należy pamiętać, że piaskownica to idealna funkcja systemu Windows 10 do uruchamiania ryzykownych programów. Oznacza to, że narzędzie pomaga stworzyć środowisko, w którym możesz wyodrębnić przedmiot, który nie jest bezpieczny. Ta funkcja jest dostępna dla wersji systemu Windows 10 Pro i Windows 10 Enterprise.

W ten sposób, jeśli pobrałeś program, który może być zainfekowany, możesz usunąć lub poddać kwarantannie wirusy.

Niezwykły duet

Połączenie maszyn wirtualnych VMware z wykorzystaniem Sandbox jest po prostu wspaniałe. Dzięki tym narzędziom masz możliwość bezpiecznego testowania instalacji i programów.

W ten sposób chronisz zasoby i cechy swojego fizycznego komputera. Środowiska, które tworzysz za pomocą tych narzędzi, pozwolą ci rozwiązać błąd 0x8024402F w Windows 10. Oprócz wykonywania innych czynności, takich jak ponowna instalacja sklepu lub Microsoft Store w Windows 10, w łatwy sposób.

Jak korzystać z funkcji Sandbox w maszynie wirtualnej VMware?

Teraz tak, nadszedł czas, abyś się tego nauczył włączyć lub wyłączyć Windows Sandbox na maszynie wirtualnej VMware. Jeśli już zakończyłeś instalację maszyny wirtualnej i systemu operacyjnego, niewiele pozostało do zrobienia.

  1. Wejdź do środowiska maszyny wirtualnej z systemem Windows 10.
  2. Po otwarciu środowiska naciśnij klawisze Windows + R..
  3. Spowoduje to otwarcie okna „Uruchom”. W tym polu wpiszesz polecenie appwiz.cpl.
  4. Następnie otworzy się okno „Programy i funkcje”. Kliknij opcję „Włącz i wyłącz funkcje systemu Windows”.
  5. Zaznacz pole odpowiadające „Windows Sandbox” i kliknij „OK”.
  6. Uruchom Menedżera zadań i kliknij kartę „Wydajność”.
  7. W dolnej części okna zobaczysz sekcję „Wirtualizacja”. Sprawdź, czy ta opcja jest włączona.
  8. Komputer zastosuje zmiany i zrestartuje system.

wyłącz piaskownicę systemu Windows

Wszystko gotowe do użycia Sandbox z VMware!

Jeśli chcesz wyłączyć piaskownicę, wystarczy wykonać tę samą procedurę. Jedyną różnicą jest to, że teraz będziesz musiał odznaczyć pola Sandbox. Zobacz, jak łatwo jest włączyć lub wyłączyć Windows Sandbox na maszynie wirtualnej VMware? Musisz to sprawdzić!