Skip to content

Jak włączyć i wyłączyć tryb offline w Google Chrome? (Przykład)

4 de luty de 2021

Wielokrotnie chcemy przejrzeć zawartość strony internetowej, ale w tej chwili nie mamy połączenia z Internetem. W takich przypadkach możemy kontynuować czytanie poprzez plik tryb offline. Czy chcesz wiedzieć, jak włączyć i wyłączyć tryb offline w Google Chrome?Jeśli tak, to w tym artykule znajdziesz odpowiedź.

Jak włączyć i wyłączyć tryb offline w Google Chrome?

Oferty Google Chrome ulepszenia w Twojej przeglądarce abyśmy mogli jak najlepiej je wykorzystać. Tak jest w przypadku trybu offline, w którym możesz zapisywać odwiedzane strony internetowe i przeglądać je później, gdy nie masz dostępu do Internetu z komputera lub telefonu komórkowego.

Co to jest tryb offline w Google Chrome?

Plik tryb offline lub tryb offline Jest to opcja oferowana przez przeglądarkę Google Chrome, aby przeglądać zawartość niektórych stron internetowych bez dostępu do Internetu. W tym trybie przeglądarka tworzy lokalną pamięć podręczną i przechowuje odwiedzane przez nas witryny, aby wyświetlić je później, gdy nie mamy połączenie internetowe.

Chociaż z określonej pozycji może być również przydatne zapisywanie danych podczas przeglądania w Google Chrome. Niezależnie od powodu, dla którego chcesz go aktywować, przygotowaliśmy poradnik, w którym wyjaśniamy, jak to działa oraz jak wygląda proces aktywacji i dezaktywacji.

Jak działa tryb offline w Google Chrome?

Za każdym razem, gdy odwiedzasz witrynę internetową, informacje z tej witryny są przechowywane w pamięci podręcznej. Dlatego możesz skorzystać z tryb offline aby szybko uzyskać dostęp do informacji oferowanych przez stronę, którą odwiedziłeś przy innej okazji.

Ważna informacja o trybie offline w Google Chrome

Warto wspomnieć, że zawartość strony pozostaje w formacie Pamięć podręczna dopóki nie wyczyścisz pobierania w przeglądarce. Powinieneś także wiedzieć, że tryb offline jest domyślnie wyłączony i dlatego zaleca się włączenie go, jeśli chcesz z niego skorzystać.

Włącz tryb offline w Google Chrome na swoim komputerze

Jeśli chcesz włączyć tryb offline w Google Chrome na swoim komputerze, musisz przejść do paska adresu przeglądarki i wkleić to polecenie: chrome: // flags / # enable-offline-mode. Akceptujemy opcję „Włącz” i ponownie uruchamiamy przeglądarkę. W ten sposób aktywowany jest tryb offline.

Włącz tryb offline w Google Chrome z telefonu komórkowego

Jeśli chcesz włączyć tę funkcję w swoim telefonie komórkowym, poszukaj trzech punktów znajdujących się w prawej górnej części przeglądarki; następnie zobaczysz menu. Wybierz drugą ikonę (strzałkę w dół z myślnikiem), a co za tym idzie, zawartość pliku stronie internetowej które wizualizujemy.

Następnie pojawi się komunikat „Otwarty” treści, które przechowujemy. Jeśli wykonamy tę czynność, zobaczymy odwiedzoną wcześniej stronę internetową i komunikat „przeglądanie kopii offline tej strony”. W ten sposób będziesz mógł uzyskać dostęp do wszystkich przechowywanych stron za pomocą opcji „Pobrane” w menu Google Chrome.

Urządzenie z systemem Android

Wyłącz tryb offline w Google Chrome

Aby dezaktywować tryb offline w Google Chrome, musisz przejść do paska adresu przeglądarki i wkleić polecenie chrome: // flags / # disable-offline-mode. Zaakceptuj opcję „wyłącz” i uruchom ponownie Chrome.

Należy pamiętać, że tę konfigurację można również wykonać z określonymi aplikacjami lub platformami. Na przykład możesz skonfigurować tryb offline w Gmailu.

Jak usunąć strony internetowe, które pobrałem na telefon?

Jeśli chcesz usunąć strony internetowe, których już nie potrzebujesz, przejdź do „Pobrane” znaleźć w menu przeglądarki. Tam będziesz mógł zobaczyć listę wszystkich stron, które zapisałeś wcześniej. Aby usunąć, klikaj witrynę, aż u góry ekranu pojawi się ikona „usuń”.

Zalety braku trybu internetowego w Chrome

Dzięki trybowi offline możesz szybko uzyskać dostęp do swoich ulubionych witryn nawet na tych miejsca, w których jest połączenie internetowe lub gdy nie chcesz wydawać danych z urządzenia mobilnego. Ponadto pozwala mieć wszystkie potrzebne treści pod ręką w jednym miejscu i usuwać je podczas próby wyczyszczenia przeglądarki.

Z drugiej strony, jeśli nie chcesz marnować danych, powinieneś również oszczędzać na zużyciu danych mobilnych podczas korzystania z YouTube, co jest jednym z obowiązków, które pochłaniają najwięcej połączenia internetowego.

dołącz do naszego kanału telegram