Skip to content

Jak włączać i wyłączać telewizor za pomocą Chromecasta — używaj mniejszej liczby pilotów

7 de luty de 2022

Opcje, które oferuje nam Chromecast, są tak praktyczne i skuteczne, że możesz w pełni wykorzystać funkcje, takie jak przesyłanie ekranu telefonu komórkowego na telewizor, aby lepiej docenić treści, lub w tym przypadku, włączyć i wyłączyć telewizor w ciągu kilku sekund i to w bardzo przyjemny sposób. Dzięki temu będziesz mieć większy komfort podczas wykonywania prac domowych, zamieniając swój dom w inteligentny bez konieczności wydawania na niego zbyt dużej ilości pieniędzy.

Oczywiście, aby się do tego zastosować, musisz przestrzegać kilku wskazówek, o których będziemy rozmawiać w tym artykule. W ten sposób nie tylko będziesz mógł cieszyć się asystentem Google Home na Chromecaście, ale jednocześnie poznasz najlepsze metody, aby wprowadzić tę innowacyjną strategię w życie które możesz wykonać tyle razy, ile potrzebujesz. Pamiętaj, że w dobie technologicznej trzeba wycisnąć z każdego urządzenia to, co najlepsze.

Co jest potrzebne, aby móc włączyć telewizor za pomocą Chromecasta?

Przede wszystkim, jeśli chcesz pomyślnie przeprowadzić tę procedurę, bardzo cenne jest posiadanie własnego Chromecasta. Musisz jednak sprawdzić, czy produkty Google są dostępne w Twojej okolicy. Gdy już masz Chromecasta, ważne jest, aby był poprawnie zainstalowany i skonfigurowany z modelem telewizora, który masz w domu, jest kompatybilny z funkcją CEC, dzięki czemu nie pojawia się żaden problem.

Ponadto bardzo ważne jest, aby połącz konto e-mail z Chromecastem przed przystąpieniem do czynności związanych z włączeniem telewizora. Ten rodzaj łączenia można łatwo wykonać za pomocą Google Home na urządzeniu mobilnym. Pamiętaj, że z Chromecastem możesz także używać Google TV na komputerze tyle razy, ile potrzebujesz.

Jaka jest procedura korzystania z telefonu komórkowego, aby włączyć telewizor?

Jeśli masz już wszystkie wymagania, o których mówiliśmy w poprzedniej sekcji, możesz teraz rozpocząć procedurę włączania telewizora z telefonem komórkowym. Dlatego pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wyłączyć telewizor, a następnie użyć telefonu, ponieważ po połączeniu kont rozpocznie się wykonywanie polecenia włączania i wyłączania.

Powiedział, że musisz wejdź do aplikacji specjalizującej się w treściach cyfrowych dotyczące seriali lub filmów. Takich jak Netflix, Amazon Prime czy najpopularniejszy ze wszystkich, YouTube. Gdy otrzymasz wybraną aplikację i jest ona zgodna z Chromecastem, możesz nacisnąć przycisk Wyślij do Chromecasta, aby zawartość była odtwarzana na ekranie.

odtwarzaj treści na ekranie telewizora z Chromecasta i urządzenia mobilnego

Co mogę zrobić, jeśli mój telewizor nie reaguje na Chromecasta?

W niektórych okolicznościach mogą wystąpić problemy z włączeniem telewizora przez Chromecasta. A jeśli wykonałeś wszystkie kroki i nadal nie widzisz wyników, to może to być spowodowane wyłączeniem funkcji CEC, ponieważ domyślnie tak jest w systemie. Jeśli więc chcesz go włączyć, musisz przejść do sekcji Ustawienia, a stamtąd znaleźć sekcję Połączenia, aby móc ją włączyć.

Jak mogę wyłączyć telewizor za pomocą Chromecasta?

Po włączeniu telewizora za pomocą telefonu komórkowego dzięki aktywacji funkcji CEC, możesz również włączać i wyłączać go głosowo. Wszystko to za pomocą polecenia Ok Google możesz powiedzieć, gdy korzystasz z Google Home, aby włączyć lub wyłączyć telewizor, jak wolisz. W przypadku, gdy masz w domu więcej niż jeden telewizor, ważne jest, aby odpowiednio je zidentyfikować, aby program działał idealnie.

Jakie inne czynności można wykonać na telewizorze z Chromecastem?

Decydując się na korzystanie z Chromecasta na telewizorze, masz szeroki wachlarz możliwości, które ułatwią Ci życie. I jest to, że stąd możesz nie tylko cieszyć się ulubionymi filmami i filmami, ale jest to również ważne odtwarzaj najbardziej wirusowe treści z platform takich jak Facebook i Instagram. Nie zaniedbując treści muzycznych, które mogą być częścią inteligentnego telewizora i z których możesz korzystać na platformach takich jak Spotify.

Akcje Chromecasta w telewizji

Podobnie, z Chromecastem możesz uzyskać system monitoringu wideo za pomocą telefonu komórkowego, poprzez aplikację, która ma specjalistyczny monitor, dzięki czemu będziesz świadomy aktywności swoich najmłodszych dzieci w domu. Co więcej, jeśli korzystasz z aplikacji Google Playmożesz założyć siłownię w domu, mieć pomocnika kuchennego, a nawet zabawne karaoke, aby cieszyć się w towarzystwie najbliższych, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz.

dołącz do naszego kanału telegram