Skip to content

Jak wiedzieć, ile czasu spędzasz na Facebooku — przejmij kontrolę?

9 de Listopad de 2021

Na platformie Facebook możesz wykonywać wiele czynności, które uniemożliwiają opuszczenie aplikacji, ponieważ aplikacje te są zwykle zaprojektowane tak, aby zapewnić rozrywkę lub sprawić, by ich użytkownicy pozostawali w niej jak najwięcej czasu bez zmęczenia lub znudzenia, sugerując interesujące treści użytkownik. Następnie powiemy ci jak sprawdzić, ile czasu spędzasz na tej platformie dla lepszej kontroli.

Jak sprawdzić „swój czas na Facebooku” z telefonu komórkowego?

Sieć społecznościowa Facebook w Twojej aplikacji potrafi zaobserwować jak długo Przechodzisz na platformę, będziesz miał konfigurację, w której możesz obserwować upływ czasu w Aplikacji, wykonaj następujące kroki, aby uzyskać do niej dostęp:

Zobacz pogodę na Facebooku na iOS

Jeśli chcesz obserwować swoją historię ile czasu spędzasz w aplikacji Facebook Na swoim urządzeniu z systemem iOS możesz to zrobić w następujący sposób:

 1. Wejdź do aplikacji Facebook.
 2. Przejdź teraz do ustawień, które znajdują się po prawej stronie, mają symbol trzech ciągłych linii.
 3. Teraz przejdź do opcji ustawień, która znajduje się na tej liście.
 4. Będąc tutaj, będziesz mógł prosić o potwierdzenie Twój czas na Facebooku a także sprawdzanie, ile czasu spędzasz w aplikacji.

Na Facebooku na Androida

Jeśli masz Urządzenie z systemem Android masz możliwość sprawdzenia, jak długo zdasz w aplikacji. Możesz to zrobić, postępując zgodnie z następującymi wskazówkami:

 1. Musisz kliknąć w miejscu, w którym znajduje się ikona aplikacji Facebook, jeśli nie możesz jej znaleźć, możesz przejść do wyszukiwarki aplikacji i umieść nazwę Aplikacji, jest to sposób na znalezienie sieci społecznościowej na Twoim urządzeniu.
 2. Wchodząc do aplikacji, musisz podać odpowiednie dane aby wprowadzić użytkownika sieci społecznościowej.
 3. Teraz musisz poczekać, aż aplikacja załaduje całą swoją zawartość. Kiedy załadujesz wszystko, co przyniesie, będziesz mógł wejść do Ustawień aplikacji.
 4. Aby wejść do Ustawień, musisz udaj się do trzech pasków które znajdują się po prawej stronie ekranu głównego.
 5. W swoich ustawieniach będziesz mieć bardzo kompletną listę, na której możesz robić, co chcesz ze swoją aplikacją. Teraz poszukaj ustawień.
 6. Po przejściu do ustawień powinieneś poszukać opcji prywatności.
 7. W tych ustawieniach pojawi się opcja, której szukasz, aby zobaczyć swój czas na Facebooku.

zobacz swój czas na facebooku

Jak z aplikacji zobaczyć „czas na Facebooku”?

Facebook to aplikacja z bardzo dużą liczbą użytkowników. W którym, możesz być zanurzony przez długi czas, ponieważ aplikacja ma wiele funkcji, dzięki którym będziesz mógł zrobić wiele rzeczy, takich jak między innymi tworzenie wybranego posta, udostępnianie obrazów, granie w gry, używanie go jako medium roboczego. W tej aplikacji nie będziesz się nudzić ani przez sekundę, aby zobaczyć ile czasu spędzasz w Aplikacji z sieci możesz to zrobić w następujący sposób.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to dostęp w Twojej wyszukiwarce i miejscu nazwa aplikacji, otwórz sekcję ze swoim użytkownikiem, poczekaj, aż wejdzie ona całkowicie.

Przejdź do „ustawień i prywatności”

Będąc w aplikacji, musisz przejść do „ustawień i prywatności”, które znajdują się w głównych ustawieniach Twojej aplikacji, które znajdują się w jednej z ikon na ekranie głównym. W tych ustawieniach będziesz mieć możliwość modyfikować wszystkie aspekty swojej sieci społecznościowej Facebook, takie jak zmiana hasła, usunięcie całej historii aktywności, zmiana danych osobowych i inne ustawienia, na które pozwalają tutaj.

Wybierz „Twój czas na Facebooku”

Będąc w tych ustawieniach powinieneś poszukać opcji, którą chcesz, czyli zobacz swój czas w aplikacji. Tutaj będziesz mieć tę opcję.

zobacz czas spędzony na facebooku

Wskazówki, jak ograniczyć swój czas na Facebooku

Jeśli zauważysz, że spędzasz dużo czasu na aktywności w aplikacji Facebook, możesz postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby używać jej trochę mniej, a tym samym poświęcać więcej czasu na robienie innych rzeczy, które możesz wydobądź więcej ze swojego życia.

 • Wyjdź na zewnątrz ze znajomymi: Staraj się odwracać uwagę od bliskich, aby tak często przestać korzystać z sieci społecznościowej, staraj się odwracać uwagę w innym miejscu, które nie jest twoją strefą komfortu. Możesz wyjść do parku, na plac, na pole.
 • Staraj się robić nowe rzeczy w domu: Wykonuj nowe czynności w domu, które cię rozpraszają, możesz zacząć robić rękodzieło, oglądać telewizję, ćwiczyć, tańczyć. Cokolwiek innego niż zalogowanie się do aplikacji Facebooka.
 • Spróbuj skorzystać z innych sieci społecznościowych: Istnieje bardzo duża liczba sieci społecznościowych, które istnieją na całym świecie, możesz spróbować wejść na inne platformy, na których możesz wchodzić w interakcje, takie jak Instagram, WhatsApp, Telegram, YouTube lub jakakolwiek inna sieć społecznościowa.