Saltar al contenido

Jak w prosty sposób zmienić prędkość w CapCut – Kompletny przewodnik

19 de enero de 2022

CapCut to jedna z najbardziej znanych i popularnych aplikacji do edycji filmów i obrazów, które istnieją w tej chwili, ze względu na dużą liczbę funkcji do edycji. Ponadto procesy edycji są bardzo proste i łatwe do zastosowania. Jeśli chcesz zmienić prędkość wideo, ta aplikacja jest dobrym rozwiązaniem.

Jakie są wymagania, aby osiągnąć zmieniającą się prędkość w CapCut?

Wcześniej, aby nagrać wyjątkowy moment na wideo, potrzebny był duży i ciężki zespół, który tylko sfilmował tę okazję. Mogliście zobaczyć to nagranie ze swoimi najbliższymi istotami, jednak nie mogliście zrobić nic więcej.

Z drugiej strony, teraz, dzięki dużej liczbie istniejących sieci społecznościowych, możesz uchwycić dowolny moment i przesłać go do aplikacji. Możesz określić, kto może to zobaczyć, komentować, a nawet udostępniać innym.

Możesz nawet modyfikować wideo i dodawać do niego inne efekty z komputera lub telefonu komórkowego. Wcześniej, aby móc to wszystko zrobić, potrzebny był profesjonalista i szereg zespołów, aby osiągnąć ten wynik. Teraz potrzebujesz tylko naucz się korzystać z aplikacji podnosić jakość swoich filmów jak profesjonalista.

CapCut ma wielu ludzi, którzy używają go, aby ich nagrania były sensacją chwili i nie możemy temu zaprzeczyć niektóre stały się popularne dzięki efektom że ta aplikacja ci przynosi. Dzięki niemu możesz połączyć dwa filmy i stworzyć jeden, dzięki czemu możesz przedstawić sytuację pod różnymi kątami.

Kolejną zaletą korzystania z CapCut jest to, że możesz dodać znak wodny do swoich produkcji, aby nikt nie mógł ukraść twoich dzieł, gwarantując w ten sposób twoje prawa autorskie. Chociaż możesz również nie umieszczać znaku wodnego, aby inni mogli Cię poznać.

Oprócz CapCut istnieją sieci społecznościowe, takie jak TikTok, w których możesz edytować własne filmy, a nawet zmienić prędkość w narzędziach aparatu. Oczywiście możesz wybrać, z której aplikacji chcesz korzystać, chociaż dobrze, że o tym wiesz we wszystkim nie znajdziesz tych samych zalet.

W przypadku CapCut, aby móc zmienić prędkość wideo, potrzebne są trzy podstawowe wymagania. Nie są to trudne do osiągnięcia, można by wręcz powiedzieć, że są to podstawowe aspekty, których potrzebujesz, aby móc korzystać z tego typu aplikacji.

Po pierwsze potrzebujesz aplikacji CapCut jest na bieżąco z najnowszą wersją, dzięki czemu masz dostęp do wszystkich jego funkcji. Po drugie, musisz mieć wystarczająco dużo miejsca na telefonie komórkowym, aby CapCut działał poprawnie, w przeciwnym razie będziesz mieć problemy z jego uruchomieniem.

Wreszcie, musisz upewnić się, że połączenie internetowe jest stabilne, ponieważ zagwarantuje to płynność aplikacji i prawidłowe zastosowanie zmian.

edytor wideo i zdjęć capcut

Metody zmiany szybkości filmów w CapCut

W CapCut masz dwie metody zmiany prędkości, aby przyspieszyć odtwarzanie wideo lub odtwarzać je wolniej. Jeśli chcesz zmienić prędkość, możesz użyć normalnego trybu, z tą techniką możesz dostosować prędkość.

Gdy wybierzesz tryb normalny, na dole ekranu pojawi się linijka informująca o tym, z jaką prędkością aktualnie się porusza i czy przesuniesz przycisk na prawą stronę prędkość wzrośnie bardziej a wideo będzie trwało krócej. Z drugiej strony, jeśli przesuniesz przycisk w lewą stronę, wideo zwolni, a jego czas trwania będzie dłuższy.

W CapCut też czy masz tryb krzywej?, ta metoda ma inne ustawienia domyślne. Wszystkie te mają inną kombinację wolnej i szybkiej prędkości na różnych odcinkach io różnym czasie trwania.

Jeśli zdecydujesz się korzystać z tych konfiguracji, powinieneś wiedzieć, że potrzebujesz bardzo dobrego połączenia internetowego, że nie możesz dostosowywać ani modyfikować domyślnych opcji, więc musisz dostosować się do tego, co robią.

Jak dostosować prędkość w CapCut za pomocą ścieżki audio?

CapCut oferuje wiele korzyści dla swoich użytkowników, kiedy edytujesz wideo lub zdjęcie, możesz je zapisać w telefonie lub możesz je od razu udostępnić w różnych sieciach społecznościowych bezpośrednio z platformy.

aplikacja capcut

Ponadto, jak już wspomnieliśmy, gwarantuje to, jeśli chcesz, że Twoje prawa autorskie są chronione, w ten sposób uniemożliwisz innym roszczenie sobie wspaniałej pracy, którą wykonałeś podczas tworzenia treści. Dla innych przedstawia różne narzędzia, które pozwalają rozwijać kreatywność.

Jeśli chodzi o zmianę prędkości wideo, możesz użyj ścieżki dźwiękowej w kilku prostych krokach. W tym celu musisz mieć projekt w fazie rozwoju, to znaczy musisz otworzyć aplikację i kliknąć Utwórz projekt. W tym celu możesz użyć zapisanego lub utworzyć w tym momencie.

Następnie musisz uruchomić wideo, aby zobaczyć w dolnej linijce jego prędkość, aby ją zmienić, musisz nacisnąć ikonę audio, to da ci inne opcje. Wśród nich możesz zobaczyć sekcję prędkości i wybrać wybraną metodę.

Jak zrobić dobrą edycję szybkości w moich filmach CapCut?

Jeśli czujesz się niepewnie co do swoich umiejętności edycji, możesz wypróbować materiał, który nie jest dla Ciebie ważny, aby zdobyć doświadczenie, jednak w CapCut procesy są tak proste, że wielokrotnie nie jest to konieczne.

Po uruchomieniu projektu i wybraniu metody, której użyjesz do zmiany prędkości, musisz tylko spróbować, aż znajdź pożądany efekt. Jeśli wybierzesz opcję zakrzywioną, możesz wypróbować siedem domyślnych ustawień.

edytuj prędkość wideo w capcut

Jeśli nie spełniają one Twoich oczekiwań i chcesz wyróżnić konkretne sekcje z wolniejszym efektem, możesz użyć normalnej metody i za pomocą linijki ustawić sekcje, które chcieć odtwarzać się wolniej a które nie. Oznacza to, że możesz stworzyć własną mieszankę między wolnym i szybkim odtwarzaniem, a także bardzo spowolnić cały film.

dołącz do naszego kanału telegram