Skip to content

Jak używać telefonu komórkowego z systemem Android lub iPhone’a jako bezprzewodowej myszy i klawiatury na komputerze?

5 de wrzesień de 2022

Kiedy myślimy o elementach składających się na komputer, doskonale wiemy, że do tych niezbędnych dodajemy kilka urządzenia peryferyjne które współpracują z obsługą tego typu urządzeń, takich jak myszka czy klawiatura.

Rzeczywiście, Myszka i klawiatura mogą być niezbędne, aby nasze doświadczenie w korzystaniu z komputera było tak dobre, jak mamy nadzieję, chociaż nie zawsze możemy wszędzie nosić te urządzenia peryferyjne.

Dlatego przy tej okazji chcieliśmy porozmawiać o aplikacji, która została specjalnie opracowana, aby przekształcić każdy urządzenie przenośne z systemem operacyjnym iOS lub Android w myszy lub klawiaturze do komputera.

Działanie tego narzędzia, zwanego zdalna myszjest niezwykle prosty i dzięki niemu będziesz mieć możliwość kontrolowania kilku istotnych aspektów swojego komputera, czy to Windows czy Mac.

Zasadniczo to, co robi Remote Mouse, to emulacja działania panel dotykowyw taki sposób, że składa się na poziomie obrazu za pomocą klawiatury i wielofunkcyjnego panelu sterowania, za pomocą którego możemy wykonywać żądane przez nas akcje.

Jak zainstalować zdalną mysz?

Zainstaluj zdalną mysz na Androida

Cóż, pokażemy Ci, jak korzystać z aplikacji Remote Mouse w bardzo szybki i łatwy sposób na smartfonie z System operacyjny Androidod pierwszej chwili, wykonując następujące kroki:

 • Wejdź do sklepu Google Play i wpisz Remote Mouse
 • Gdy znajdziesz oficjalną aplikację, pobierz ją jak każdą inną aplikację
 • Już zainstalowany na twoim urządzeniu, musisz go otworzyć
 • Następnie nadszedł czas, aby go uruchomić, gdy pojawi się przed tobą powitalny kreator z serią kroków do rozważenia, możesz również pobrać APK aplikacji.

Zainstaluj zdalną mysz w systemie Windows

Kiedy myślimy o komputerach z system operacyjny Windows kroki, które należy wykonać, są podobne:

 • Otwórz swoją ulubioną przeglądarkę
 • W pasku adresu wpisz https://www.remotemouse.net
 • następnie przejdź do Pobierz terazaby pobrać aplikację od razu po jej pobraniu
 • Wybierz system operacyjny (w tym przypadku będzie to Windows, ale może to być Mac)
 • Kiedy zdalna mysz pobrany, znajdź plik w Pobrane na swoim komputerze
 • Kliknij go dwa razy, aby uruchomić
 • Kiedy do niego wejdziesz, zobaczysz, że są trzy tryby połączenia między komputerem a telefonem komórkowym:
 1. Połączenie WiFi
 2. Połączenie z kodem QR
 3. Połączenie przez IP

Musisz wybrać rodzaj połączenia wolisz, postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi przez system.

Po zakończeniu poprzednich kroków nadszedł czas, aby zacząć korzystać z tej platformy.

mobilna mysz bezprzewodowa pc

Instrukcja obsługi zdalnej myszy

Ok, zakładając, że wykonałeś już obie instalacje Remote Mouse, teraz czas się skupić uzywać tej bardzo interesującej aplikacji do generowania klawiatury lub fałszywa mysz do twojego komputera i używaj i podłączaj go jako mysz bezprzewodową.

Po osiągnięciu ostatniego wskazania myszy zdalnej na komputerach zobaczysz, że musisz kliknąć przycisk Włączonya to pozwoli niemal natychmiast wyświetlić ekran tej aplikacji.

Znajdziesz tu również szereg instrukcji, dzięki którym będziesz mógł wykonać wszelkiego rodzaju kroki za pomocą gładzik jak laptop, coś, co bez wątpienia już ekscytuje nas w obliczu jego użytkowania.

Tymczasem w menu Ustawienie znajdziesz sekcję paneli, w której musisz aktywować Mysz, a następnie tryb Ruchu, aby zobaczyć ekran podstawowy, aby to jakoś nazwać.

Zauważysz, że istnieje wiele opcji personalizacja Remote Mouse, dlatego zalecamy dokładne zapoznanie się z nimi, zwłaszcza w zakresie czułości myszy, szybkości przewijania lub aktywacji i dezaktywacji przycisków.

Z drugiej strony, jeśli wybierzesz ikonę, która wygląda jak mała Klawiaturabędziesz miał również możliwość zdalnego pisania na tym urządzeniu, więc nie wahaj się ani chwili, aby tam wejść, jeśli to Cię interesuje.

Wreszcie, jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje o tej aplikacji lub poznać dodatkowe funkcje, które jej wersja płatnazalecamy wyszukanie funkcji w samej witrynie.

Dzięki temu samouczkowi nie ma znaczenia, ile lat ma twój komputer lub czy brakuje niektórych elementów sprzętowych, możesz być całkowicie pewien, że zawsze dostaniesz Najlepsze doświadczenie do użytku w dowolnym miejscu.

Czy dzięki temu krok po kroku mogłeś używać smartfona jako myszy lub klawiatury?

dołącz do naszego kanału telegram