Skip to content

Jak używać i ustawić prawy przycisk myszy jako klawisz „Enter” w programie AutoCAD

10 de marzec de 2021

W dzisiejszych czasach, przy ciągłym rozwoju technologii na dużą skalę, możliwe jest przeprowadzenie wielu działań w sposób łatwiejsze i bardziej wydajne, a nawet był w stanie zoptymalizować pracę wielu osób w ich zawodach, jak w przypadku m.in. grafików, projektantów wzornictwa przemysłowego, architektów.

W momencie, gdy chcesz zrobić plan np. Budynku lub nawet maszyny samochodowej, dziś możesz skorzystać z aplikacji wyspecjalizowanej w tworzeniu projektów lub Plany 2D, a nawet 3D, jak w przypadku AutoCAD.

Do czego służy AutoCAD?

Jedną z najpopularniejszych aplikacji w dziedzinie inżynierii, projektowania graficznego lub architektury do tworzenia lub modyfikacji planów jest AutoCAD, ponieważ jest to oprogramowanie do projektowania CAD (Projektowanie wspomagane komputerowo), czyli program wspomagany komputerowo, najbardziej konwencjonalny do tworzenia planów rysunków 2D i modelowania 3D ze względu na szeroką gamę instrumentów, narzędzi i szerokie możliwości edycji.

Z tego powodu jest to oprogramowanie rozpoznawane na całym świecie i jest jednym z najczęściej używane programy m.in. przez architektów, projektantów przemysłowych i inżynierów.

Jeśli chcesz mieć dostęp do wszystkich modyfikacji programu AutoCAD, zawsze miej zainstalowaną jego najnowszą wersję, aby nie przegapić możliwości wykonania którejkolwiek z jego nowe funkcje.

Ponadto, jeśli nie wiesz, ta aplikacja ma wersję dostosowaną do smartfonów, dzięki czemu możesz projektować swoje plany i modele 3D w dowolnym miejscu i czasie. z telefonu które możesz pobrać w sklepie Google Play.

Należy zauważyć, że program AutoCAD oferuje swoim użytkownikom możliwość dostosowania funkcji niektórych przycisków, np. W przyciski myszy, AutoCAD umożliwia skonfigurowanie opcji, które należy zmienić według własnych upodobań, aby pracować wydajniej i szybciej podczas wykonywania dowolnego zadania w programie AutoCAD.

Plany architektoniczne

Jak używać i konfigurować przyciski myszy w programie AutoCAD

W programie AutoCAD możesz skonfigurować przyciski myszy tak, aby wykonywały wybrane przez siebie czynności zamiast ich określonych działań. Bardzo częstym przykładem jest zmiana prawego przycisku myszy, aby działał jako klawisz «Intro»Ponieważ ten klucz jest stale używany do finalizowania działania używanego przez nas narzędzia, poniżej pokażemy, jak to zrobić.

Kroki, aby użyć i skonfigurować prawy przycisk myszy jako klawisz „Enter” w programie AutoCAD

  • Po otwarciu programu AutoCAD musimy odszukać ikonę AutoCAD i kliknąć na nią, aby następnie uzyskać do niego dostęp poprzez kliknięcie przycisku. opcje znajduje się w lewym górnym rogu
  • Będąc w tym oknie, wybierz opcję „Preferencje użytkownika”, a następnie kliknij przycisk „Dostosowywanie prawego przycisku myszy»Znajduje się po lewej stronie okna.
  • Po wykonaniu tej czynności otworzy się nowe okno, w którym pojawią się różne opcje, w którym najbardziej zalecaną opcją, którą należy aktywować jest „Aktywuj akcję za pomocą wrażliwego na czas prawego przycisku myszy”, aby móc skonfigurować do tego prawy przycisk myszy może pełnić funkcję klawisza ENTER.

Jeśli przytrzymasz kliknięcie przez dłuższy czas, otworzy się okno menu kontekstowego, które jest skonfigurowane tak, aby pojawiało się po przytrzymaniu przycisku Domyślnie 200 milisekund, możesz skonfigurować czas trwania tej funkcji w ustawieniach prawego przycisku i ustawić żądany czas, po czym będziesz musiał wybrać opcję Zastosuj i zamknij, a następnie kliknij OK w oknie opcji.

Jeśli nie jesteś zadowolony ze wspomnianej modyfikacji prawym przyciskiem myszy i chcesz przywrócić ustawienia do wartości domyślnych, będziesz musiał tylko wejść do sekcji programów na komputerze z systemem Windows, a następnie wyszukać aplikację AutoCAD i kliknąć przycisk opcja, która mówi przywrócić parametry domyślne