Skip to content

Jak używać i konwertować telefon komórkowy Huawei z Androidem jako wzmacniacz sygnału Wi-Fi bez rootowania? (Przykład)

24 de luty de 2021

Używaj i konwertuj mój telefon komórkowy z Androidem Huawei, taki jak Repeater WIFI Zapewnia pewne rozwiązania problemów z sygnałem i połączeniem, które zwykle występują w urządzeniach do transmisji sygnału bezprzewodowego.

W dzisiejszych czasach można zmienić Androida w inteligentny dom za pomocą Alexy, a nawet zamienić Androida w kamerę noktowizyjną, więc nie będzie to wyjątek.

Chociaż ten rodzaj technologii poprawiał się przez lata, będąc bardziej wydajnym i stałym, czasami jego zakres jest niewystarczający.

Dlatego może nie obejmować wszystkich obszarów domu, powoduje również nagłe rozłączenia, które są bardzo irytujące.

Ale, jak wspomniano, całkiem realnym rozwiązaniem jest użycie urządzenia mobilnego do przedłużenia emitowanego sygnału Wi-Fi.

Co powinienem wiedzieć, aby używać i konwertować mój telefon komórkowy Android Huawei jako repeater Wi-Fi?

Możliwa jest konwersja telefonu komórkowego w repeater Wi-Fi o ile sprzęt jest odpowiedni do zadania, więc jest zrozumiałe, że nie każdy może. To powiedziawszy, wiele modeli ma możliwość współdzielenia sygnału bezprzewodowego w „naturalny„, Czyli jako funkcja wbudowana.

Przykładem tego jest Samsung Galaxy S9, który może udostępniać sygnał routera z funkcji „Wspólny sygnał”.

Można to znaleźć w ustawieniach telefonu komórkowego w sekcji „Wspólne połączenie„Zawiera te funkcje. W ten sposób sprzęt jest w stanie połączyć się z odbieraną siecią WiFi i powtarzać to w innych miejscach z większą mocą od swojego punktu.

To oczywiście dlatego, że jest to coś natywnego dla telefonu komórkowego, nie ma potrzeby stosowania korzenia, po prostu uzyskując dostęp do wyżej wymienionej sekcji.

Jednak w przypadku niektórych więcej kupowanych telefonów komórkowych, takich jak Huawei, nie mają one tych cech, więc trzeba do tego zastosować inne środki, na przykład aplikacje firm trzecich.

Zamień telefon komórkowy w repeater z NetShare – tethering bez rootowania

Kontynuując poprzedni pomysł, wykorzystując telefony komórkowe Huawei jako punkt odniesienia, można je przekształcić w bezprzewodowe odbiorniki sygnału.

Można to osiągnąć za pomocą aplikacji, które symulują tę funkcję, która jest natywna dla innych komputerów, a jedna z nich nazywa się NetShare. Jak sama nazwa wskazuje, spełnia on funkcję „Udostępnij sygnał„Albo raczej rozbuduj go bez utraty mocy.

Jest to jedna z najskuteczniejszych aplikacji, która zamienia telefon komórkowy w repeater i można ją znaleźć w sklepie „Google Play”. Dlatego można go zlokalizować, wyszukując go według nazwy. Ale musisz się upewnić, że to ten, który mówi „tethering bez roota”, Ponieważ istnieją inne z tymi samymi tytułami.

Innym sposobem rozpoznania jest to, że jest reprezentowany przez telefon komórkowy z obrazem routera w środku i niebieskimi sygnałami wychodzącymi po bokach.

W tym sensie ma rozszerzenie 10-minutowy darmowy tryb połączenia aby go wypróbować i w pełni cieszyć się nim, musisz kupić plan lub go kupić.

Skonfiguruj aplikację, aby przekształcić urządzenie Huawei lub inne urządzenie w repeater

Po pobraniu aplikacji jest ona uruchamiana z menu programów telefonu komórkowego. Który po uruchomieniu będzie miał pudełko.

Połączenie WIFI wzmacniacza androida

To będzie z nazwy ”Udostępnij połączenie internetowe”, I to musimy zaznaczyć, aby kontynuować, aby pod nim były widoczne szczegóły połączenia.

Dlatego w tej sekcji należy użyć tych samych danych uwierzytelniających, co sprzęt do transmisji Wi-Fi, ponieważ telefon komórkowy będzie używany tylko do powtarzania.

Następnie należy skonfigurować serwer proxy komputera, który ma łączyć się z powtarzającym się sygnałem. W przypadku systemu Windows proces przebiega inaczej.

Aby to zrobić, musisz dotrzeć do „Panel sterowania> Sieć> Internet„, A następnie przechodzimy do”opcje internetowe”I wreszcie w„ Połączenia ”.

Podobnie jest wybierany w opcji „Konfiguracja sieci LAN„I stamtąd zostanie użyty adres IP: 192.168.49.1 i następujący port: 8282. W ten sposób będziesz mógł korzystać z rozszerzonej sieci Wi-Fi.

dołącz do naszego kanału telegram