Skip to content

Jak używać greckich liter w moim dokumencie Word? – Ustawienia języka

14 de grudzień de 2021

Istniejące programy biurowe należą do pakietu Office. Ten pakiet programów zawiera aplikacje do księgowania rachunków, tworzenia dokumentów tekstowych, a nawet do tworzyć pokazy slajdów. Najlepszą rzeczą w każdej z tych aplikacji jest to, że są bezpłatne i można z nich korzystać bez płacenia.

Teraz Word Office to program tego pakietu firmy Microsoft, który służy do tworzenie dokumentów tekstowych. Za pomocą tego programu możesz dodawać do dokumentów różne formaty liter, w tym litery greckie. Pokrótce wyjaśnimy, jak pisać grecki tekst w dowolnym dokumencie.

Jak napisać tekst alfabetem greckim czcionką Word 'Symbol’?

Tekst w porządku alfabetycznym można pisać za pomocą opcji „Symbol” dostępnej w programie „Word Office”. Ta opcja może być używana zarówno w dokumentach, które mają już napisany tekst, jak i w nowe dokumenty tekstowe które są całkowicie puste. Zobacz jednak, jak ten tekst w greckiej czcionce jest umieszczany w dokumentach z treścią lub w pustych dokumentach:

O nowy dokument

Zaletą umieszczania greckich pism w zupełnie nowym dokumencie jest to, że będziesz miał miejsce na wizualizację wszystkiego. Teraz zwróć uwagę, jak umieścić ten rodzaj pisma:

 1. Uruchom komputer i wyszukaj Word.
 2. Naciśnij program, aby go otworzyć.
 3. Następnie wybierz opcję ’Utwórz nowy dokument„.
 4. W nowym dokumencie przejdziesz bezpośrednio do sekcji „Wstaw”, która znajduje się na górze programu Word.
 5. Następnie przejdź do prawej części monitora, gdzie znajdziesz opcję o nazwie „Symbole”.
 6. Następnie należy nacisnąć tę opcję i wybrać opcję podrzędną, która mówi „Symbol”.
 7. Po wyświetleniu wszystkich symboli kliknij miejsce, w którym jest napisane „Więcej symboli”.
 8. W tym nowym oknie, które się pojawi, przejdź bezpośrednio do „Zestawu podrzędnego”, rozwiń pasek wskazujący te zestawy i wybierz ten, który mówi „Symbole greckie i koptyjskie”.
 9. Natychmiast zobaczysz wszystkie greckie symbole w kolejności alfabetycznej. Musisz tylko wybrać te, które chcesz i kliknąć „Wstaw”.

Należy zauważyć, że Microsoft nie tylko skupia się na tworzeniu programów dla biura, ale nawet się w to angażuje platformy spotkań wideo. Jego platforma do spotkań wideo nazywa się Microsoft Teams, z której możesz korzystać w dowolnym momencie, zarówno w czasie wolnym, jak i w pracy.

Jeśli chcesz przekształcić tylko część pliku

Aby zmienić tylko część dokumentu, musisz przeprowadzić podobny proces ten wymieniony w poprzednim akapicie. Zwróć uwagę na cały proces:

 1. Otwórz dokument Word
 2. Przejdź do „Wstaw”, przejdź do „Symbole”, a następnie ponownie kliknij „Symbole” i na koniec wybierz opcję „Więcej symboli”
 3. Tam, gdzie jest napisane „Podzbiór”, wybierzesz zestaw „Symbole greckie i koptyjskie”
 4. Aby zakończyć, naciśnij żądany symbol i kliknij lewym przyciskiem myszy w miejscu, w którym jest napisane „Wstaw”

Na tym zakończy się cały proces Umieszczenie greckich liter w dokumencie programu Word. Z drugiej strony w programie Word możesz również umieszczać na dokumentach cyfry rzymskie.

użycie litery alternatywnej

Jak wygląda proces pisania greckich liter z kodami „Alt”?

Pisanie greckich liter za pomocą litery „ALT” jest nieco skomplikowane, ponieważ musisz znać wszystkie kody dla każdego z greckich znaków. Ten proces polega na naciśnięciu klawisza „ALT”, a następnie umieść kod liczb dla każdej postaci.

Na przykład, jeśli chcesz napisać greckie 'a’ ze znakiem Alfa, musisz nacisnąć ALT, a następnie szybko wprowadzić kod '224′. Jest to dość skomplikowany proces, który nie jest wskazane przeprowadzanie, ponieważ nieumyślnie możesz użyć specjalnych klawiszy do modyfikacji czegoś w systemie.

Jeśli podczas korzystania ta kombinacja klawiszy Jeśli przez pomyłkę zmodyfikujesz którąkolwiek z funkcji systemu Windows, będziesz musiał odwiedzić pomoc techniczną firmy Microsoft.

Jak przenieść frazę lub tekst w języku greckim do innego wybranego programu?

Pisząc żądany tekst greckimi literami, możesz przenieść go do innego programu lub w inne miejsce, które chcesz:

 1. Otwórz dokument, w którym umieściłeś pismo po grecku.
 2. Sprawdź ten napisany po grecku.
 3. Ukryj go i kliknij prawym przyciskiem myszy.
 4. Następnie w opcjach, które się wyświetlą, wybierz ten, który mówi „Kopiuj”.
 5. Idź prosto do miejsca, w którym chcesz wkleić tekst.
 6. Umieść mysz w miejscu, w którym umieścisz tekst, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Wklej”.

chłopiec używający komputera i PC

Najlepszą rzeczą w całym tym procesie i pisaniu tekstu po grecku za pomocą Worda jest to, że nie musisz być podłączony do internetu robić wszystko.

Jak inaczej można pisać alfabetem greckim?

Oprócz używania Worda do pisania greckich liter, możesz użyć kilku narzędzia do tego typu zadań. Najlepsze dostępne narzędzia są dostępne online.

Korzystanie z internetowego edytora tekstu

Jeden z najlepsze edytory tekstu online który istnieje, aby umieścić litery w języku greckim, nazywa się „Obserwatorami online”. Aby odwiedzić tę witrynę, musisz umieścić w swojej wyszukiwarce „followers.online/letras-griegas/”, a witryna natychmiast pojawi się już załadowana lub w wynikach wyszukiwania.

dołącz do naszego kanału telegram