Skip to content

Jak uzyskać i uzyskać dostęp do danych mojej karty SIM na Androidzie i iPhonie

16 de Maj de 2021

Ten mały element, na który zwykle nie zwracamy uwagi, zwany kartą SIM, jest jednym z elementarnych aspektów obsługa podstawowych narzędzi telefonów komórkowych. W nim zapiszesz interesujące informacje, które zostaną wykorzystane do optymalnego działania telefonu. Zawarte w nich dane są naprawdę cenne, więc odzyskanie ich jest priorytetem, gdy chcesz wyodrębnić dane z uszkodzonego telefonu komórkowego.

Świat technologiczny rozwija się skokowo, i elementy fizycznego użytku w telefonach komórkowych, może mieć na to wpływ po drodze, jak np. w przypadku wirtualnych kart SIM do telefonów komórkowych, które pomijają namacalne aspekty tego elementu, czy też dominującą konieczność umieć wyciąć kartę SIM w MicroSIM lub nano w prostym sposób.

Wyjaśnienie, że zmiany są widoczne i namacalne. Zapisywanie kontaktów na karcie SIM nie będzie jedyną czynnością wykonywaną w odniesieniu do ich przechowywania i zawartości. I zostanie to udowodnione, ponieważ wyjaśnimy, jak pobierz i uzyskaj dostęp do danych karty SIM na Androidzie i iPhonie.

Procedura dostępu do danych na karcie SIM z systemu Android

Niektóre telefony komórkowe wstawiają aplikację do telefonów komórkowych, które są oferowane w ich obiektach, pozostawiając łatwy i przejrzysty dostęp do informacje, które będzie zawierała karta SIMpo przypisaniu do klienta za pośrednictwem urządzenia z systemem Android.

Aby uzyskać dostęp do aplikacji, musimy tylko wiedzieć, jak ją zlokalizować, w menu urządzenia, które zwykle nosi tytułowe „moja karta SIM”, „mój chip” lub może zawierać nazwę firmy mobilnej, która wydaje karta SIM lub sprzedawca, urządzenie z systemem Android. Więc dla uzyskiwać i uzyskiwać dostęp do danychwystarczy go kliknąć.

Jeśli tego elementu nie ma, przejdziemy do dostępu do informacji, Z telefonu. W tym celu przechodzimy do „ustawień”. Odsyłamy do przestrzeni poniżej, w sekcji „o urządzeniu”.

W tym miejscu klikniemy sekcję „status”, a następnie pojawi się kolejna sekcja z tytułem „stan karty SIM”, w której można uzyskać i uzyskać dostęp do danych na karcie SIM.

Procedura dostępu do danych na karcie SIM z iPhone’a

Z interfejsu iPhone’a dostęp do informacji o kartach SIM i ich dodatkach w urządzeniu będzie bardziej podstawowy i bezpośredni. W tym celu wystarczy przejść do menu ustawień. Tam musisz wpisać „telefon”, a następnie kliknij sekcję „Aplikacje SIM”.

gniazdo na kartę SIM telefonu

Jakie dane znajdują się na kartach SIM?

W bezpośrednim aspekcie główne dane będzie zawierał kartę SIM, będzie ten, na który zostanie przypisany numer nadany przez telefon komórkowy w celu uzyskania dostępu do jego usług. Nie będzie to jednak jedyna rzecz, jaką będzie zawierał, prawdą jest, że pojemność kart SIM jest ograniczona, ale nie przeszkadza im to w zapisywaniu interesujących ich właścicieli informacji.

Takie informacje są powiązane z elementy takie jak kontakty telefoniczne, Numery zainteresowania, które są przechowywane, aby chronić właścicieli i pomóc im w nagłych wypadkach lub ich braku, takie jak lokalne numery alarmowe lub wewnętrzne usługi operatorów telefonii komórkowej, u których karta SIM może być subskrybowana.

Jest jednak mało przeanalizowanych elementów informacji zawartych na kartach SIM i niejednokrotnie jest to zamierzone dostęp do danych z kart SIMdo podłych celów. Z tego powodu ważne jest, aby właściciele wiedzieli, jak uzyskać i uzyskać dostęp do swoich danych, czy to na Androidzie, czy na iPhonie.

Jednym z tych mało analizowanych elementów będzie powiązanie lub synchronizacja informacji finansowych lub bankowych w telefonach komórkowych za pomocą kart SIM. Stamtąd emanuje wiele trosk firm telekomunikacyjnych i osób fizycznych zachowaj dane karty SIM, bezpieczny od wszelkich niepowodzeń. W związku z tym tego typu aspektów nie można przeglądać bezpośrednio. Ale inny, generałowie, tak.