Skip to content

Jak utworzyć spis treści w Dokumentach Google? – Automatyczny indeks

8 de wrzesień de 2021

Dokumenty Google to edytor tekstu i arkusz kalkulacyjny, jest bardzo kompletny. To pozwala edytuj, twórz nowe dokumenty i publikuj dokumenty online, oszczędzając Twój czas. Jeśli chcesz korzystać z tego potężnego procesora, wystarczy mieć konto Gmail i mieć dostęp do Internetu, aby móc korzystać wszystkie funkcje Dokumentów Google.

Jaki jest prawidłowy sposób tworzenia indeksu w Dokumentach?

Jeśli chcesz uporządkować swoje dokumenty za pomocą Dokumentów, pokażemy Ci prawidłowy sposób tworzenia indeksu w Dokumentach Google. Indeksy ty umożliwia przeglądanie treści dokumentu, każdy element indeksu jest powiązany z tytułami lub nagłówkami dokumentu.

Jeśli pracujesz na komputerze to jest sposób na jego stworzenie. Otwierasz plik w Dokumentach Google, na przykład pusty arkusz. W miejscu, w którym chcesz utworzyć indeks klikasz. Na górnym pasku zobaczysz opcję Wstaw, którą klikasz. Zobaczysz menu, na końcu tego menu znajduje się opcja Indeks. Dadzą ci opcje tworzenia indeksu, po prostu wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

W przypadku pracy z systemu Android opcja tworzenia indeksu nie jest dostępna. Jeśli korzystasz z iPhone’a lub iPada, aby uzyskać dostęp do opcji Indeks, musisz upewnij się, że opcja Układ wydruku jest aktywna a dokument, w którym zamierzasz utworzyć indeks, musi już być ukończony, to znaczy mieć tekst w formacie nagłówka lub tytułu. Następnie kroki są podobne do tych z poprzedniego akapitu.

Czy mogę wstawić spis treści w dowolnym miejscu w Dokumentach Google?

Podobnie jak indeksy, spis treści daje nam pomaga szybciej znaleźć to, czego potrzebujemyJeśli jest to długi dokument, spis treści lub indeks pomogą nam od razu zlokalizować się w tym, co nas interesuje, odpowiemy na to pytanie, czy możesz wstawić spis treści gdziekolwiek chcę w Google Docs?

Jeśli możesz wstawić go tam, gdzie chcesz, po prostu musisz wybrać pozycję, w której ma się pojawić spis treści. Wiele edytorów tekstu ma opcję automatycznego tworzenia tych spisów treści, wystarczy zapytać, a Dokumenty Google mają tę opcję. Musisz tylko powiedzieć Dokumentom Google, jak chcesz, konieczne jest wskazanie, gdzie są tytuły i napisy, w tym celu musisz użyć opcji nagłówka.

Kiedy skończysz z nagłówkami, nadszedł czas, aby utworzyć spis treści, po prostu kliknij wstaw, w ostatniej części menu, które się otworzy, poszukaj Spisu treści lub indeksu i wybierz ten, który Ci się podoba. Możesz również zainteresować się wstawianiem obrazów do Dokumentów Google.

Jak wyśrodkowana jest tabela w Dokumentach Google?

Jeśli wstawiłeś tabelę i chcesz wyśrodkować jej zawartość, jest to łatwe. Aby wyśrodkować całą zawartość tabeli, musisz zaznaczyć całą tabelę, a myszą lub prawym przyciskiem myszy kliknij wewnątrz tabeli, pojawi się menu, poszukaj Opcja Właściwości tabeli.

Zobaczysz okno z właściwościami tabeli, takimi jak: granice tabeli, kolor tła komórek, pionowe wyrównanie komórek, wymiary, wysokość każdej komórki i wyrównanie tabeli. W Table Alignment możesz wybrać, jak ma wyglądać, w tym przypadku wyśrodkowany, wybierz opcję center i kliknij OK.

Jak edytować spis treści w Dokumentach Google

Jak dostosować i przypisać projekt do swoich stołów?

Aby dostosować i przypisać projekt do swoich tabel, należy to zrobić, już w dokumencie Dokumentów Google zaznacz komórkę lub komórki, które chcesz zmienić, na pasku narzędzi wybierz za pomocą kliknij styl, którego chcesz użyćZmień kolor obramowania, szerokość obramowania lub kolor tła.

Jak mogę edytować gotowy spis treści?

Jeśli musisz edytować gotowy spis treści, to jest to sposób na zrobienie tego. Z komputera, na którym zamierzasz otworzyć dokument w Dokumentach Google. Dodaj nowy nagłówek lub edytuj ten, który chcesz zaktualizować. Kliknij Aktualizować i dokument będzie gotowy. Przeglądając indeks, zauważysz, że został zaktualizowany. Gdy dokument jest gotowy, Dokumenty Google umożliwiają udostępnienie go pocztą, jeśli chcesz.

dołącz do naszego kanału telegram