Skip to content

Jak utworzyć skrót do drukarki stacjonarnej w systemie Windows 10? -Łatwe rozwiązanie

22 de grudzień de 2021

Skróty są zawsze przydatne i pomagają nam, aby wiele opcji, z których często korzystamy, było zawsze w naszym zasięgu, to tylko kwestia przeszukania naszego pulpitu w poszukiwaniu narzędzia lub strony, do której musimy uzyskać dostęp. W tym przypadku jest to całkiem przydatne mieć bezpośredni dostęp do drukarki na naszym pulpicie i twoje opcje.

Jak przypiąć dostęp drukarki do paska zadań?

Jeśli chcesz łatwo i jednym kliknięciem uzyskać dostęp do opcji drukarki; Możesz wybrać opcję zakotwiczenia drukarki do paska zadań, co pozwoli ci uzyskać do niej dostęp, nawet jeśli masz otwarte karty na komputerze; ponieważ zawsze możesz to znaleźć na dolnym pasku, który pojawia się na ekranie.

Z systemu Windows 10; Aby uzyskać dostęp do menu, należy nacisnąć przycisk z logo Microsoft, wybrać „Ustawienia” i przejść do sekcji „Urządzenia, drukarki i skanery”, wybierz „Zarządzaj” i „Preferencje drukowania”.

Przejdź do sekcji „Konserwacja” i kliknij opcję „Ustawienia rozszerzone”, wybierz „Ustawienia rozszerzone” i wybierz drukarkę, teraz naciśnij opcję „OK”.

Kliknij opcję „Preferencje monitorowania” i naciśnij pole wyboru, a tym samym aktywuj opcję umieszczenia skrótu na pasku zadań. Na koniec naciśnij „OK”, aby zamknąć otwarte okna programu.

Jak utworzyć skrót do drukarki na moim pulpicie?

Posiadanie bezpośredniego dostępu do drukarki na pulpicie umożliwia wejście do opcji drukarki poprzez naciśnięcie ikony znajdującej się na pulpicie tak, jakby była to aplikacja lub folder. Ten „widżet” nie jest oryginalnie umieszczony na twoim pulpicie, więc musisz sam to postawić. Możesz utworzyć skrót za pomocą poleceń lub bezpośrednio z panelu sterowania z komputera z systemem Windows 10.

Korzystanie z poleceń

Możesz użyć polecenia, aby ułatwić zadanie dodawania skrótu do pulpitu. W takim przypadku, aby dodać skrót do drukarki; musisz przejść na pulpit i nacisnąć prawy przycisk myszy nad pustą przestrzenią aby otworzyć listę opcji.

Wśród tych opcji musisz umieścić wskaźnik nad opcją „Nowa”, a zobaczysz, że nowa lista jest wyświetlana z boku, w niej musisz wybierz „Skrót”.

Na ekranie pojawi się okno, które: zezwól na utworzenie skrótu, w pasku tekstowym należy wpisać polecenie: explorer.exe shell ::: {A8A91A66-3A7D-4424-8D24-04E180695C7A}

polecenie do utworzenia skrótu

Po wprowadzeniu polecenia musisz nacisnąć opcję „Dalej” znajdującą się na dole tego samego okna. Zrobione, musisz wpisz nazwę do wspomnianego dostępu; teraz naciśnij „Zakończ”.

Mogą daj obraz swojej nowej ikonie. Aby to zrobić; Kliknij nowy skrót prawym przyciskiem myszy iz listy opcji wybierz „Właściwości”. Przejdź do sekcji „Skrót” i naciśnij opcję „Zmień ikonę”.

Możesz wybrać jeden z ikony oferowane przez system lub użyj ścieżki ikony, którą masz. Po wybraniu ikony zobaczysz ją na pulpicie, a gdy uzyskasz do niej dostęp, przejdziesz bezpośrednio do otwarcia „Urządzenia i drukarki”.

Z panelu sterowania

Aby utworzyć skrót do drukarki z panelu sterowania; Musisz uzyskać dostęp do panelu sterowania i wejść do konfiguracji „Urządzenia i drukarki”; kliknij drukarkę prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję 'Utwórz skrót’.

W przypadku, gdy nie możesz utworzyć skrótu tej konfiguracji; możesz wybrać, aby utworzyć skrót do panelu sterowania w przypadku, gdy to nie pojawia się na twoim pulpicie.

Aby to zrobić, musisz wejść do menu i poszukać „Ustawienia” i wybrać opcję „Panel sterowania”; naciskać ’Otwórz lokalizację pliku’ aby przejść do eksploratora plików i zobaczyć plik „Panel sterowania”. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Utwórz skrót”.

umieść ikonę na skrót

Gdy to zrobisz, kliknij nowy skrót prawym przyciskiem myszy i wybierz „Kopiuj”. Teraz przejdź do pulpitu i w pustym miejscu naciśnij prawym przyciskiem myszy, aż wyświetli się lista opcji i wybierz „Wklej”, aby skrót jest na twoim biurku.

Z jakich powodów skrót nie działa w systemie Windows 10?

W przypadku, gdy chcemy dodać skrót do pulpitu, pojawia się błąd. Musisz sprawdzić, czy Twój komputer nie został zainfekowany wirusem, który: uniemożliwić normalne wykonywanie obowiązków.

Może się również zdarzyć, że ten błąd jest spowodowany błędem obecnym w rejestrze systemowym; Aby sprawdzić, czy w Twoim systemie jest błąd i móc go rozwiązać, możesz nacisnąć przycisk ikony Microsoft i klawisz z literą X. Teraz musisz wybierz wiersz polecenia i uruchom jako administrator.

Możesz użyć jednego z poleceń, które pokażemy poniżej spróbować rozwiązać ten problem Możesz szybko skopiować polecenia i wprowadzić je w menedżerze wiersza poleceń.

  • DISM.exe / Online / Cleanup-image / Scanhealth
  • DISM.exe / Online / Cleanup-image / Restorehealth
  • Sfc / scannow

Jeśli wykonałeś jedno lub wszystkie z tych poleceń, a błąd nadal występuje; możesz spróbować Uruchom ponownie system aby zoptymalizować Twoje procesy i rozwiązać ewentualne problemy.

Musisz pamiętać, że dobrze jest mieć ochronę antywirusową dla komputera z systemem Windows 10 i tak dalej unikaj tego typu błędów lub nawet gorzej.

Jako ostatnią opcję możesz spróbować utworzyć skrót z innego konta Windows i sprawdzić, czy działa poprawnie w ramach tego konta.

dołącz do naszego kanału telegram