Skip to content

Jak utworzyć niestandardowy słownik w programie Word i dodawać lub usuwać słowa?

3 de grudzień de 2021

Chociaż to prawda, jednym z najbardziej wszechstronnych i skutecznych programów znanych do tej pory jest Microsoft Word. Dzieje się tak dlatego, że nie tylko nadaje się do tworzyć dokumenty tekstowe, ale także pozwala na umieszczanie wykładników i ułamków, co sprawia, że ​​jest dziś tak poszukiwany, biorąc pod uwagę jego wiele funkcji, które idealnie dopasowują się do potrzeb użytkownika.

Podobnie, za jego pomocą możesz również dostosować słownik zintegrowany z programem tak, że po uruchomieniu narzędzia autokorekty proces jest najszybszy i najbardziej wydajny, a zatem ewentualne błędy, które są fałszywe, nie są wykrywane.

Ponadto w ten sposób zapobiegasz irytujące czerwone podkreślenia które pojawiają się za każdym razem, gdy system uzna słowo za nieznane lub błędne. Wszystko to przekłada się na znacznie szybsze pisanie, dlatego zapraszamy do dalszej lektury, dzięki czemu w kilka minut dowiesz się wszystkiego na dany temat i dostosujesz swój słownik.

Instrukcje dodawania lub usuwania słów w słowniku Word

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to utworzyć nowy dokument w programie i zacznij pisać swój tekst. Gdy system wykryje w nim błąd pisowni, nawet jeśli słowo jest napisane poprawnie, musisz umieścić nad nim kursor i kliknąć prawym przyciskiem myszy, aby przejść do opcji Dodaj do słownika. W ten sposób czerwone podkreślenie nie będzie się już pojawiać podczas pisania, ponieważ system pomyślnie zintegrował słowo.

Należy zauważyć, że jeśli jesteś osobą, która stale korzysta z komputera, możesz pobrać niestandardowe kursory, aby nadać mu odrobinę różnią się od funkcji Twojego komputera. To powiedziawszy, innym dostępnym sposobem spełnienia naszego celu dostosowania słownika Worda i dodawania lub usuwania słów jest przejście do karty Plik, a następnie kliknięcie Opcje.

Następnie musisz kliknąć Recenzja i poszukać opcji Co mówią słowniki niestandardowe. Gdy to zrobisz, zobaczysz listę zawierającą niestandardowe słowniki, które aktualnie masz aktywne, a także dostępne języki korekt. Musisz więc wybrać ten, którego potrzebujesz i przejść do kliknięcia Edytuj listę słów.

Więc teraz wystarczy nacisnąć opcję Dodaj i napisz słowo, które chcesz następnie kliknij OK. W ten sposób słowo zostanie pomyślnie zarejestrowane w systemie i po ponownym wpisaniu nie pojawi się irytujące czerwone podkreślenie. Podobnie możesz usunąć żądane słowa, po prostu naciskając pole z napisem Usuń słowo w tym samym panelu opcji, na wypadek, gdybyś popełnił błąd podczas rejestracji.

Prawidłowy sposób tworzenia nowego słownika niestandardowego w programie Word

Aby to zrobić, musisz utworzyć nowy dokument w notatniku, co możesz zrobić z systemu Windows lub, jeśli wolisz, z OneDrive. Teraz musisz przejść do napisz wszystkie słowa, które chcesz integrują się z Twoim słownikiem, biorąc pod uwagę, że muszą być bardzo dobrze napisane, ponieważ w ten sposób zostaną na stałe zarejestrowane w systemie.

jak stworzyć własny słownik do pisania na iPadzie lub PC?

Gdy to zrobisz, musisz uzyskać dostęp do okna Plik i wybrać opcję Zapisz jako i umieścić preferowaną nazwę w swoim słowniku. Następnie musisz dodać rozszerzenie .dic a w polu, w którym jest napisane Format pliku, musisz wybrać opcję Wszystkie pliki.

Następnie w polu Typ kodowania należy odwołać się do opcji Unicode, klikniesz Zapisz i to wszystko. Teraz nadszedł czas, aby ponownie uzyskać dostęp do programu Word i wybrać okno Plik, a następnie kliknąć Przejrzyj i znaleźć alternatywę, która mówi Niestandardowe słowniki i będziesz musiał kliknąć Dodaj, aby wybrać listę słowa, które napisałeś w notatniku.

Pozostaje więc tylko kliknąć Zmień jako domyślną i kliknij OK. Ważne jest, abyś wiedział, że jeśli zwykle dużo piszesz na komputerze lub telefonie komórkowym, możesz skorzystać ze słownikowych aplikacji synonimów i antonimów, co okazuje się idealne, aby Twoje teksty były najbardziej widoczne.

dołącz do naszego kanału telegram