Skip to content

Jak utworzyć lub wybrać bezpieczne i łatwe do zapamiętania hasło do Facebooka

15 de grudzień de 2022

W Internecie używanie hasła jest czymś zbyt powszechnym. Używamy hasła, aby wejść do naszego Konto Gmail, gdy konfigurujemy Androidakiedy wchodzimy na forum w sieci, nawet w dowolnym serwisie społecznościowym, czy to Facebook, Twitter, Instagram itp.

Hasła są na razie jedyną metodą, jaką musimy mieć konto, do którego absolutnie nikt nie może wejść iw ten sposób, w przypadku sieci społecznościowej Facebook, kontrolujemy nasz profil z naszymi danymi osobowymizdjęcia itp

W ten sposób będziesz mógł tworzyć bezpieczne hasła do swoich sieci społecznościowych

Należy wziąć pod uwagę, że w wielu przypadkach hasła te można odszyfrować i tak wiele osób myśli lub mówi takie rzeczy jak „Moje konto na Facebooku zostało zhakowane”, nie mówiąc już o tych, którzy piszą jakeado, choć to już inny temat.

Prawda jest taka, że ​​wielu ludzi nie dbają o hasłobyć może z niewiedzy lub dlatego, że myślą, że nikt nie będzie chciał mieszać z ich kontem w dowolnym momencie.

Ale wiemy, że to nie jest bezpieczne, zawsze możemy mieć kogoś, kto jeśli wie, co robi i przede wszystkim jest wytrwały, może w końcu odkryć, jakiego hasła używamy.

Wiele osób decyduje się na użycie jako hasło proste słowa takie jak „café1234” lub po prostu „12345678”, co jest niewątpliwie poważnym błędem, ponieważ tego rodzaju hasła są łatwe do wykrycia.

Oprócz tego, że w wielu przypadkach się kończą wchodząc na nasze konto ludzie, którzy nas znają, jak? Dość powszechnym zjawiskiem jest to, że ludzie używają nie tylko prostych haseł, ale także bardzo przewidywalnych.

Na przykład: Urodziny, czy to twoje, twojego syna, matkiitp. Ale także telefon komórkowy lub dokument tożsamości, tego rodzaju rzeczy są bardzo łatwe do wykrycia.

Jeśli chcesz mieć Wi-Fi w telefonie komórkowym, najlepiej, jeśli znasz sztuczkę, w jaki sposób możesz połączyć się z Wi-Fi bez konieczności podawania hasła w Android w dość prosty sposób.

CoJak tworzymy silne hasło? Zawsze polecam kilka rzeczy, aby hasło było wyjątkowo bezpieczne.

Pierwszy polega na losowym wybieraniu słowa. Na przykład: biurko, druga rzecz, która jest związana z tobą, może data urodzenia siostrzeńcato nie jest twoje konkretnie.

Możemy więc utworzyć takie hasło „Biurko290594” Bardziej skomplikowane? Możemy stworzyć coś takiego”[email protected]”.

Zasadniczo musisz wziąć pod uwagę, że jest to mieszanka małych i wielkich liter, cyfr i, jeśli to możliwe, jakiegoś symbolu, aby być skomplikowane i niemożliwe do odgadnięcia ani że możesz używać słowników lub czegoś podobnego.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak mieć bezpieczne hasło na Facebooku? Musisz wiedzieć, że w tym artykule nauczymy Cię kilku informacji Co należy wziąć pod uwagę we wszystkich tych przypadkach?

Prawda jest taka, że ​​nie ma wątpliwości, że Facebook jest jedną z sieci społecznościowych, która ma najwięcej użytkowników na świecie i dlatego uważamy, że ten artykuł będzie bardzo interesujący.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę w tego typu sytuacjach, jest to, że hasła są zwykle bardzo ważne w kwestiach bezpieczeństwa, ponieważ jest to element, który Pozwoli nam wejść lub nie na nasze konto.

Jeśli chcesz uniknąć przywłaszczenia sobie konta na Facebooku, musisz wiedzieć, że w kolejnych liniach je znajdziesz dobra ilość informacji na ten temat.

Jeśli obawiasz się lub masz wątpliwości, czy zostałeś zhakowany, zalecamy nauczenie się, jak rozpoznać, czy Twój telefon komórkowy został zhakowany, e-mail lub portal społecznościowy i jak możesz tego uniknąć.

Nawet jeśli uważasz, że Twoje hasło jest bezpieczne, bo nigdy nie miałeś z nim problemu, musisz wiedzieć, że wielu cyberprzestępców używaj generatorów haseł do kradzieży kontwięc lepiej to zmień

Dlatego jeśli myślisz o wygenerowaniu nowego hasła do Facebooka, musisz wiedzieć, że w następnym artykule będziemy zaoferować szczegóły, których szukasz.

Przede wszystkim jest to bardzo ważne jeśli twoje konto na Facebooku zostanie zhakowane, zapoznaj się z polityką prywatności Facebooka, a dowiesz się, jak odzyskać swoje konto.

logowanie do iPhone'a

Możliwe jest utworzenie bardzo silnego hasła do konta na Facebooku

Przede wszystkim oczywiście zalecamy unikanie używania haseł, które mogą być łatwo odgadnięte przez cyberprzestępców. Kilka przykładów są to 123456, 654321 lub różne numery w kolejności.

Poza tym musisz to wiedzieć Nie jest również wygodne wykorzystywanie danych osobowych, jak imiona rodziców, dzieci, rodzeństwa, zwierząt domowych lub innych osób.

Najbardziej wskazane w tego typu przypadkach jest użycie hasła integralnego, a kiedy się do nich odwołujemy, wyraźnie mówimy o tych, które zawierać wszelkiego rodzaju elementy aby uniknąć zgadywania.

Możesz nawet dodać symbol do liter lub cyfr lub skorzystać z wielkich liter, jeśli platforma je rozróżnia, i mając tym samym znacznie lepsze bezpieczeństwo.

W przypadku otrzymania wiadomości z prośbą o podanie adresu e-mail lub nazwy użytkownika w celu zdalnego zalogowania się za pośrednictwem dowolnej innej platformy zalecamy nigdy nie wchodź do wprowadzania danych osobowych w tego typu sytuacjach.

W ten sam sposób musisz wiedzieć, że jedyne miejsce, w którym te wrażliwe dane muszą zostać wprowadzone na oficjalnej stronie internetowej lub w aplikacji Facebook.

Jeśli chcesz, możesz skorzystać z kilku innych wskazówek dotyczących zwiększenia bezpieczeństwa konta, które naszym zdaniem powinieneś wziąć pod uwagę, związanych z możliwością połączyć z nim inne e-maile.

Radzimy również, aby w tego typu sytuacjach powiązać konto z numerem telefonu Facebook również to umożliwia. Jak widać, w tych przypadkach alternatywy są więcej niż zróżnicowane.

Zanim skończysz ten samouczek, ta sztuczka jest właściwie dość ważna i prawdopodobnie będzie ci bardzo przydatna w pewnym momencie, chodzi o to, jak odzyskać utracone konto lub hasło lub zapomniany program Outlook lub Hotmail.

Czy ostatnio zmieniłeś swoje hasło do Facebooka? Jeśli masz jakieś pytania i chciałbyś, abyśmy rozwiązali je za pomocą samouczka, możesz zostawić to w komentarzach a my chętnie na nie odpowiemy.

dołącz do naszego kanału telegram