Skip to content

Jak utworzyć konto na Facebooku bez numeru telefonu komórkowego — konto próbne

31 de sierpień de 2021

Facebook nie jest sam jedna z najczęściej używanych sieci społecznościowych w ostatnich latach, ale także jedną z tych, które najbardziej zaangażowały się w skandale związane z rozpowszechnianiem danych osobowych swoich użytkowników, narażając ich bezpieczeństwo i reputację w środowisku społecznym.

Mimo to sieć nadal cieszy się uznaniem, ponieważ większość z nich nie miała tego typu niedogodności i chociaż dla ich bezpieczeństwa wiele osób powstrzymuje się od tworzenia stron, ze swojej strony interesują ich opcje prywatności, które oferuje Facebook w celu ochrony ich profili.

Jeśli chcesz stworzyć stronę na Facebooku i wolisz zastrzec pewne dane osobowe, dzisiaj w Look How It Is Made skupiamy się na pokazaniu Ci jak założyć konto na Facebooku bez numeru telefonu komórkowego.

Czy podczas rejestracji konieczne jest podanie numeru?

Podczas tworzenia konta, jeśli rejestrujesz się za pomocą adresu e-mail, możesz pominąć opcję dodania numeru telefonu komórkowego, dla większego bezpieczeństwa. W ten sposób będziesz mieć nowe konto na Facebooku, które działa idealnie, bez dodawania swojego numeru.

Czy możesz założyć konto bez telefonu komórkowego lub poczty e-mail?

Choć większość ludzi o tym nie wie, Facebook oferuje nam możliwość założenia konta bez użycia numeru telefonu komórkowego czy e-maila. Ta opcja nazywa się kontem testowym i dzięki niemu nie musisz ujawniać wyżej wymienionych danych.

Jednak konta próbne na Facebooku mają szereg ograniczeń i nie pozwalają na korzystanie ze wszystkich funkcji konta rzeczywistego lub tradycyjnego.

Jak założyć konto testowe na Facebooku bez adresu e-mail lub numeru?

Aby utworzyć konto testowe na Facebooku, najpierw potrzebujemy konta rzeczywistego. Jeśli nie masz własnego, możesz skorzystać z konta znajomego, ponieważ konto próbne nie będzie połączone z prawdziwym.

Po rozpoczęciu sesji po lewej stronie znajdziesz opcję Zarządzanie kontem na Facebooku. Wybór tam, Zobaczysz opcję Utwórz nowe konto, zamknięty w zielonym pudełku. Automatycznie pojawi się wyskakująca zakładka, w której pojawią się informacje niezbędne do utworzenia konta na Facebooku.

W polach poszczególnych danych zobaczysz imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu komórkowego itp. Jako próbkę do wprowadzenia własnych danych. Ponieważ jednak planujesz utworzyć konto testowe, będziesz musiał wprowadzić dane, które pokazuje ta sama strona, a tym samym utworzysz konto testowe.

W tym przypadku, będzie Facebook, który wybiera twoje imię (więc to może być tak dziwne jak Mike Alcgdeajbhaai Greenestein), ale po utworzeniu konta możesz zmienić je na nazwę według własnych preferencji. Wystarczy kliknąć datę znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu, a następnie przejść do Ustawień. Tam kliknij swoje dane osobowe Facebooka, aby zmienić nazwę.

Ten typ konta daje możliwość poznania sieci Facebook, spersonalizuj swój profil i przeżyj doświadczenie podobne do tego, które oferuje konto rzeczywiste, ale ma wiele ograniczeń, o których powinieneś wiedzieć przed utworzeniem konta próbnego na Facebooku.

jak założyć konto testowe na facebooku bez e-maila

Za pomocą konta testowego możesz je publikować i udostępniać tylko innym kontom testowym, ponieważ ten typ konta nie pozwala na interakcję z użytkownikami kont rzeczywistych.

Kolejny aspekt do rozważenia jest to, że konto testowe nie może zostać przekształcone w konto rzeczywiste. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się żyć prawdziwym i optymalnym doświadczeniem na Facebooku, będziesz musiał założyć konto i zacząć od zera, tracąc wszystkie informacje udostępnione na ścianie konta testowego.