Skip to content

Jak usunąć zduplikowane obrazy w Zdjęciach Google — kompletny przewodnik

4 de luty de 2022

Zdjęcia Google to aplikacja komputerowa, która rewolucjonizuje sposób przechowywania tysiące zdjęć i filmów, które są ważną częścią życia codzienne życie ludzi. I to właśnie za pomocą urządzeń mobilnych bardzo często chce się uchwycić najwspanialsze chwile tak, aby znalazły odzwierciedlenie w czasie. Z tego powodu użytkownicy zawsze wolą używać Zdjęć Google do udostępniania swoich albumów, czy to z Androida, iPhone’a czy PC.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że zdjęcia Google przechowują pliki w chmurze, a wszystko to w celu nie zabieraj miejsca do przechowywania które mogą spowolnić system. Oczywiście bardzo często otrzymuje się pliki z innych platform, co powoduje, że zdjęcia są duplikowane bez wiedzy użytkownika. Dlatego w tym artykule nauczymy Cię, jak usunąć te zduplikowane obrazy, aby nie gromadziły się niepotrzebnie na urządzeniach mobilnych.

Jak sprawdzić, czy mam powtarzające się zdjęcia w galerii mojego telefonu komórkowego?

Wyobraź sobie, że wysyłają Ci zdjęcie ze Zdjęć Google przez WhatsApp lub inną z najbardziej cenionych sieci komunikacyjnych ostatnich dni. Najbardziej możliwe jest to Elementy te są duplikowane i zajmują ważne miejsce z pamięci wewnętrznej urządzenia mobilnego. Istnieje jednak przydatne narzędzie, które pozwoli wykryć te pliki, dzięki czemu można się ich pozbyć łatwo i bez błędów.

Aby to zrobić, ty zalecamy zainstalowanie i uruchomienie aplikacji Remo Duplicate Photos. Ponieważ jego głównym celem jest skanowanie wszystkich zdjęć przechowywanych w galerii, dopóki nie znajdziesz tych plików, które są całkowicie takie same lub mają pewne podobieństwo. Dzięki temu możesz wyeliminować wszystkie fałszywe zdjęcia, które kiedyś zdecydowałeś się wykonać i których już nie potrzebujesz, lub po prostu wszystkie powtarzające się pliki pochodzące od znajomych w sieciach społecznościowych.

Jakich aplikacji mogę użyć do usunięcia duplikatów zdjęć?

Wcześniej procedura usuwania duplikatów zdjęć na zdjęciach Google okazała się nieco bardziej skomplikowana i żmudna. Jak, praktyczną zasadą było usuwanie plików po plikach, co zajęło więcej czasu niż to konieczne. Jednak wdrożono teraz inne rodzaje rozwiązań, o których będziemy mówić poniżej, które znacznie ułatwią Ci życie. Pamiętaj, że w Zdjęciach Google możesz wyszukiwać obrazy na Instagramie tyle razy, ile chcesz.

jak usunąć zduplikowane obrazy w galerii zdjęć google

menedżer zdjęć

Inną świetną metodą usuwania zduplikowanych zdjęć z Androida jest aplikacja innej firmy o nazwie Picture Manager. Ten, który Ci pozwoli znajdź wszystkie powtarzające się elementy, które chcesz cofnąć od razu. Dlatego aplikacja działa jako wykrywacz, który będzie przeglądać wszystkie foldery telefonu, dopóki wybrane pliki nie zostaną usunięte. Pamiętaj, że istnieje wersja bezpłatna i wersja Premium, która zapewnia bardziej wyspecjalizowane funkcje.

pliki google

Ta metoda usuwania duplikatów obrazów, świetnie współpracuje z urządzeniami mobilnymi z systemem Android i aby z niego skorzystać, musisz tylko uzyskać dostęp do plików aplikacji, dopóki nie znajdziesz karty, która zawiera wszystkie zduplikowane zdjęcia. W ten sposób zostanie wyświetlone okno ze wszystkimi zduplikowanymi plikami, dzięki czemu możesz wybrać te, które chcesz całkowicie usunąć z systemu. Wszystko to za pomocą przycisku Usuń.

Jak usunąć zduplikowane obrazy z aplikacji Zdjęcia Google?

Jeśli nie chcesz odwoływać się do aplikacji innych firm, aby usunąć zduplikowane obrazy z galerii, możesz przeprowadzić proces za darmo w zaciszu zdjęć Google. Jednak ten proces nie jest jednym z najszybszych ani najbardziej wydajnych, jakie możesz sobie wyobrazić, i będziesz musiał wybierać obraz po obrazie, aby wyeliminować go w aplikacji.

najlepsze sposoby na usunięcie zduplikowanych obrazów z galerii iPada

W każdym razie, jeśli jesteś zainteresowany jej przestrzeganiem, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to otworzyć galerię zdjęć na telefonie komórkowym. Następnie musisz przesunąć panel, aby możesz wybrać te zdjęcia, które chcesz usunąć ręcznie. Po zlokalizowaniu wybranych plików musisz przytrzymać je palcem przez kilka sekund, aż pojawi się przycisk kosza.

Dzięki tej metodzie możesz z powodzeniem osiągnąć cel, chociaż jedyne, co nie przyniesie Ci wielkich korzyści, to: konieczność usuwania zduplikowanych obrazów jeden po drugim z galerii. Z tych wszystkich powodów najlepiej jest korzystać z aplikacji innej firmy, bezpłatnej lub płatnej, aby pomóc Ci to osiągnąć bez zbyt długiego procesu. Zwłaszcza jeśli pasjonujesz się światem fotografii.

dołącz do naszego kanału telegram