Skip to content

Jak usunąć WhatsApp bez usuwania rozmów? – Na iPhonie lub Androidzie

15 de listopad de 2021

Jeśli zamierzasz zmienić telefon komórkowy, miałeś problem z aplikacją lub masz inny powód odinstalowania WhatsApp Ale nie chcesz stracić zapisanych tam rozmów, możesz to zrobić bez obawy o ich utratę, tylko jeśli wykonasz procedurę tworzenia kopii zapasowej i odzyskania ich później.

Co zrobić, aby usunięcie aplikacji nie spowodowało usunięcia danych czatu?

Po usunięciu aplikacji wszystkie dane użytkownika zostaną całkowicie usunięte, więc po ponownym zainstalowaniu nie znajdziesz swoich danych, rozmowy lub pliki w aplikacji, aby odzyskać wszystko, co było wcześniej w WhatsApp, musisz skorzystać z kopii zapasowej, a tym samym odzyskać wszystko.

Jak utworzyć kopię zapasową swojego konta w WhatsApp?

Kopia zapasowa jest obecna w wielu aplikacjach i umożliwia, że ​​gdy aplikacja zostanie usunięta lub wystąpi problem, przechowywane dane nie są trwale usuwane i umożliwiają odzyskanie wszystkich danych, które były przechowywane przez cały czas jej użytkowania.

Na Androidzie

Z urządzenia z Androidem kopia zapasowa jest wykonywana poprzez wejście do aplikacji WhatsApp, a następnie dostęp do „ustawień” w aplikacji, a następnie przejście do opcji „czaty” i wybranie „kopii zapasowej”, będąc tam zobaczysz, jak często wykonywana jest kopia zapasowaUpewnij się, że wybrana opcja nie brzmi „nigdy”, ponieważ uniemożliwi to wykonanie kopii zapasowej.

Wybierz częstotliwość tworzenia kopii zapasowych, chociaż zwykle są one tworzone codziennie o godzinie 2:00, możesz wejść w te opcje i wybrać „zapisz”, po czym musisz umieścić e-mail, aby wysłać dokument na Dysk, zawiera kopię zapasową WhatsApp.

Z iPhone’em

Jeśli masz urządzenie iPhone i szukasz utwórz kopię zapasową WhatsApp, musisz wejść do aplikacji i wybrać „ustawienia”, a następnie wybrać „czaty”, a następnie „kopia zapasowa”, będąc tam wybierz opcję „utwórz kopię zapasową teraz”, wybierz czas, w którym kopia ma zostać wykonana automatycznie i zostanie wysłana do iCloud, abyś może później przywrócić Twoje dane.

kopia zapasowa iPhone'a

Jak usunąć aplikację WhatsApp z urządzenia mobilnego?

Jeśli zamierzasz odinstalować aplikację WhatsApp z telefonu komórkowego, możesz to zrobić, wchodząc do Sklepu Play i szukając aplikacji WhatsApp, wtedy zobaczysz, że opcje „otwórz” i „odinstaluj” będą, wybierz odinstaluj i czekaj aby aplikacja została usunięta z telefonu komórkowego.

Na iPhonie

Do usuń aplikację WhatsApp z iPhone’a Musisz wejść do skarbca aplikacji lub bezpośrednio, naciskając i przytrzymując ikonę WhatsApp na pulpicie, aby uzyskać dostęp do informacji o aplikacji, a następnie naciśnij opcję „usuń” i potwierdź dezinstalację, aby została usunięta wraz z Twoimi danymi.

Z Twoim Androidem

Możesz również usunąć aplikację z Androida, wprowadzając ustawienia, a następnie w „aplikacjach”, wyszukaj WhatsApp i wybierz, aby wyświetlić informacje o aplikacji, zobaczysz, że w opcjach jest ta, która ma „odinstalować aplikację” i naciskając i potwierdzając dezinstalację, musisz poczekać na jej usunięcie.

Jakie kroki musisz wykonać, aby przywrócić dane konta WhatsApp w nowej, ponownie zainstalowanej aplikacji?

Kiedy zdecydujesz odzyskaj wszystkie dane i informacje z konta WhatsApp powyżej, musisz najpierw upewnić się, że istnieje kopia zapasowa do przywrócenia, w przeciwnym razie nie będziesz w stanie odzyskać rozmów i innych danych, po utworzeniu kopii zapasowej przejdź do odzyskiwania konta.

Z Androida

Aby odzyskać dane znajdujące się na Twoim koncie WhatsApp przed odinstalowaniem aplikacji, musisz wejść do Sklepu Play i ponownie pobrać aplikację, wprowadzić swój numer telefonu, aby potwierdzić i nacisnąć opcję „przywróć”, aby historia czatów była z powrotem obecna w Aplikacja.

Z Twoim iPhone’em

Do przywrócić czaty WhatsApp, zdjęcia, filmy, audio i naklejki na iPhonie musisz ponownie zainstalować WhatsApp i zweryfikować swój numer telefonu, aby zacząć otrzymywać kroki, które należy wykonać, aby odzyskać wszystkie informacje, które posiadałeś przed odinstalowaniem aplikacji. To odzyskiwanie jest możliwe, jeśli zainstalujesz WhatsApp przy użyciu tego samego numeru telefonu, co na poprzednim koncie.

dołącz do naszego kanału telegram