Skip to content

Jak usunąć uprawnienia stron trzecich i usunąć aplikacje połączone z moim Facebookiem?

16 de październik de 2022

Bycie Facebookiem siecią społecznościową Przy dużej liczbie obserwujących ma również wiele aplikacji, które zwykle mają dostęp do Twojego profilu. Dzieje się tak, ponieważ potrzebują tego typu informacji na przykład do celów reklamowych. Jednak to może ci się nie podobać. Dlatego w tym artykule dowiesz się, jak usunąć uprawnienia, które strony trzecie, takie jak aplikacje i strony internetowe, mają na swoim koncie na Facebooku.

Facebook jako sieć społecznościowa

Ta sieć społecznościowa, z ponad dwoma miliardami użytkowników na całym świecie, jest jedną z najpopularniejszych i najczęściej używanych. Jest uważany za ważną część aktualna kultura społeczna. Będąc siecią odpowiedzialną za łączenie ludzi z ich rodzinami, przyjaciółmi, ludźmi biznesu, między innymi. To platforma, której celem jest budowanie relacji.

W rzeczywistości ta sieć społecznościowa ma wyszukiwarkę znajomych, w której możesz znaleźć tych, z którymi straciłeś kontakt lub po prostu chcesz nawiązać przyjaźń. Zawiera również sugestie znajomych, które ułatwiają takie wyszukiwanie; i mogą połączyć Cię z ukochaną osobą, od której nie masz żadnych wiadomości ani kontaktu.

Facebook to bardzo wizualna strona. Jest również bardzo aktywny i możesz dzielić się wspomnieniami, zdjęciami, pisaniem lub filmami z kimkolwiek chcesz. Możesz również dokonać lub wpisać grupy o wspólnych zainteresowaniach (fanklub artysty lub strony o określonej tematyce).

Aplikacje innych firm, które mają uprawnienia na Twoim koncie na Facebooku

Inną szczególną cechą tej usługi są aplikacje, które są programami, które mają na celu rozszerzenie stałych funkcji Facebooka. Funkcje tych aplikacji są prawie nieograniczone; od gier po muzykę. Możesz znaleźć to wszystko i wiele więcej jako aplikacje na tej platformie. Doprowadzi to do korzystania z takiej sieci nie tylko do znajdowania przyjaciół, ale także do innych naprawdę zabawnych zastosowań.

Z pewnością te aplikacje również mogą nas bawić i pielęgnować. Wiadomości, a nawet artykuły wszelkiego rodzaju można znaleźć poprzez te. Istnieje jednak kontrowersyjna kwestia. Aby uzyskać dostęp do tych aplikacji z Facebooka, mają nieograniczony dostęp do Twoich danych osobowych.

Jest to dość kontrowersyjna kwestia, ponieważ Facebook jest uważany za lekceważący użytkowników, o ile ujawnić swoje dane osobowe. Z pewnością są one niezbędne, aby aplikacje polecały interesujące Cię tematy. Jest to jednak czasami powód do reklamacji.

Jak dezaktywować aplikacje, które mają dostęp do Twojego profilu na Facebooku?

Jedną z kwestii, które należy wziąć pod uwagę podczas korzystania z tej sieci społecznościowej, jest kwestia prywatności. Aplikacje, które ma Facebook, mogą: dostępu do swoich danych osobowych (profil, zdjęcia, a nawet posty).

Dobrą rzeczą jest to, że zawsze istnieje możliwość, aby tak nie było. Teraz zobaczysz krok po kroku, jak możesz dezaktywować aplikacje, które mają dostęp do swojego profilu na Facebooku i dostosuj go. Te kroki będą niezwykle proste, nawet jeśli jesteś z komputera.skonfiguruj uprawnienia kontaktu

Kroki, aby usunąć uprawnienia osób trzecich do Twojego konta na Facebooku

1.- Zaloguj się na swoje konto Facebook.

2.- U góry ekranu, naciśnij ikonę strzałki w dół (jeśli jesteś z komputera); lub trzy poziome linie (jeśli korzystasz z telefonu komórkowego). Pojawią się tam opcje Twojego konta.

3.- W tym menu naciśnij klawisz z napisem „ustawienia”. Wyświetli się kolejne menu, w którym będziesz szukać frazy, która mówi „Aplikacje i strony internetowe”. Kiedy go znajdziesz, kliknij na niego.

4.- Natychmiast zobaczysz frazę „Dostęp do danych: aktywny”, która wskazuje, że ta opcja jest aktywna. Fraza pojawi się poniżej „Aktywne aplikacje i strony internetowe” gdzie zobaczysz aplikacje, które mają dostęp do Twojego profilu.

5.- Następnie poniżej zobaczysz frazę „Aplikacje, strony internetowe i gry” oraz słowo „Aktywny”. Wystarczy kliknąć opcję „Edytuj”. Następnie pojawi się tekst z konsekwencjami wyłączenia tej opcji. Jeśli uzyskasz dostęp, naciśnij opcję „Dezaktywuj”

6.- I gotowy! Zdezaktywowałeś już aplikacje i strony internetowe, które mają uprawnienia na Twoim koncie na Facebooku. Jeśli chcesz wiedzieć, co się stanie, jeśli zablokujesz kogoś na Facebooku, w Zobacz, jak to zrobić, pokażemy Ci.

dołącz do naszego kanału telegram