Skip to content

Jak usunąć sugestie z wiadomości e-mail w Gmailu z komputera i telefonu komórkowego z systemem Android lub iOS

12 de styczeń de 2022

Obecnie posiadanie adresu e-mail jest tak samo ważne, jak posiadanie dokumentu, który nas identyfikuje, takiego jak m.in. akt urodzenia, paszport czy zaświadczenie o miejscu zamieszkania. I czy posiadanie konta znacznie ułatwia nam pracę, na przykład w bankach, na stronach i na stronach internetowych, w sieciach społecznościowych i na różnych platformach wirtualnych do oglądania filmów, takich jak YouTube, dostęp do tych kont za pomocą naszego adresu e-mail jest wymagany.

W tym sensie Gmail jest dla wielu preferowaną wielofunkcyjną usługą poczty e-mail, ponieważ ma prosty interfejs, który pozwala nam zarządzać zarówno działaniami osobistymi, jak i zawodowymi oraz pozostawać w kontakcie z naszymi zagregowanymi użytkownikami. Czasami jednak Gmail wysyła nam sugestie dotyczące innych e-maili, co może być denerwujące. Dlatego ten samouczek wyjaśnia jak usunąć sugestie z e-maili w Gmailu z komputera i urządzenia mobilnego z systemem Android iOS.

W jaki sposób Gmail wybiera sugerowane konta do wysyłania e-maili?

Na ważnych platformach, takich jak Facebook i Instagram, Zawsze otrzymujemy sugestie znajomych, aby dodać ich do naszej listy znajomychZ tego powodu możliwe jest, że w pewnym momencie zastanawiałeś się, skąd wiedzą, kogo zasugerować, a prawda jest taka, że ​​nie ma tak wiele nauki, z powodu wyszukiwarek w nich, z powodu interakcji, które masz z niektórymi znajomych lub wspólnych znajomych, w ten sposób algorytm tych sieci społecznościowych wysyła sugestie.

Podobnie usługi Google uwzględniają kontakty z którymi najczęściej się spotykaszPonadto podczas pisania wiadomości e-mail, gdy wprowadzamy imię i nazwisko, daje nam to pewne sugestie, więc te sugestie są w rzeczywistości oparte na e-mailach, które najczęściej wysyłamy, oraz kontaktach, które dodaliśmy do naszej listy kontaktów.

W związku z tym, kiedy wchodzimy w interakcję z niektórymi kontaktami są one zapisywane automatycznie. Jeśli jednak nie chcesz, aby te kontakty były zapisywane automatycznie, możesz kontrolować, które kontakty można zapisać, a które nie.

Z drugiej strony, jeśli aktywowałeś usługę synchronizacji swojego urządzenia mobilnego z kontem Gmail, tym bardziej pojawią się kontakty zapisane automatycznie w wiadomości e-mail, ponieważ synchronizacja umożliwia udostępnianie plików, elementy z innych aplikacji, a także kontakty. Jednak możliwe jest, że niektóre wiadomości e-mail są nieaktywne, w takim przypadku najlepiej usunąć te kontakty, a w kolejnych segmentach wyjaśniono, jak to zrobić. Ale wcześniej zobaczmy, jak dodać nowy kontakt do Gmaila.

ktoś używający Gmaila na laptopie i telefonie

Aby dodać nowe kontakty do konta z telefonu komórkowego, najpierw otwórz aplikację Gmail i przejdź do sekcji „Kontakty”, a następnie: kliknij opcję „Dodaj” który znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu. Na koniec wprowadź informacje lub dane kontaktowe użytkownika i kliknij Zapisz.

Możesz to również zrobić z komputerowej wersji Gmaila na swoim komputerze, w tym celu zaloguj się na swoje konto i wejdź na listę kontaktów, tam zobaczysz listę wszystkich już dodanych kontaktów. Aby zapisać nowy, kliknij „Utwórz kontakt”, który znajduje się w lewym górnym rogu. Teraz wpisz dane kontaktowe osoby i kliknij opcję Zapisz.

W tym momencie nadszedł czas, aby odpowiedzieć na główne pytanie tego artykułu, jak usunąć sugestie z kontaktów w Gmailu z urządzenia z Androidem, iPhone’a, iOS, a także z komputera z systemem Windows lub Mac.Wykonaj czynności wymienione poniżej.

kobieta korzystająca z aplikacji mobilnej Gmail

Z Androidem lub iPhone’em

Usuwanie lub usuwanie kontaktu z czatu Gmail jest bardzo łatwe, zwróć uwagę na kroki wymienione poniżej, aby móc to szybko zrobić na telefonie z Androidem lub iPhonie. Aby to zrobić, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wejść do Gmaila z urządzenia, a następnie kliknij w menu z wiadomości e-mail, czyli w trzech poziomych paskach i wybierz Kontakty.

Chcemy to podkreślić, aby pojawiły się wszystkie Twoje kontakty od pobrania aplikacji kontaktów na smartfonie. Dopóki wpisałeś swoją listę kontaktów, kliknij ikonę z trzema poziomymi liniami i wybierz Sugestie. W tej sekcji kliknij Dodaj, do którego zwykle piszesz, i kliknij Zamknij, aby usunąć ten kontakt.

Z komputera z systemem Windows lub Mac

Wejdź na stronę Gmail z komputera z systemem Windows lub Mac i kliknij ikonę z dziewięcioma kropkami obok swojego profilu, a następnie wybierz kontakty, otworzy się lista wszystkich kontaktów, z którymi rozmawiałeś. Przejdź na lewą stronę i kliknij Sekcja częstych kontaktów, w tej sekcji pojawiają się sugestie e-maili wysyłanych przez Gmaila. Chcąc wyeliminować te sugestie, naciskamy trzy poziome punkty znajdujące się w rogu kontaktu i wybieramy Usuń.

Korzystanie z urządzenia z systemem iOS

Aby usunąć sugestie e-maili z Gmaila na urządzeniu z systemem iOS, musisz wykonać tę samą procedurę, o której mowa w przypadku telefonów z systemem Android lub iPhone’a, ponieważ interfejs Gmaila jest taki sam na tych smartfonach. Mamy nadzieję, że ten samouczek był przydatny, aby poznać inne samouczki Gmaila, nie wahaj się odwiedzić naszej witryny.

dołącz do naszego kanału telegram