Skip to content

Jak usunąć reklamy podczas przeglądania w Google Chrome? – Wyłącz spam

13 de Listopad de 2021

Google wraz ze wszystkimi rozszerzeniami jest dziś jedną z najlepszych przeglądarek na świecie. Prawie każda istniejąca witryna jest powiązana z Google cieszyć się jego reklamami, serwerami (Dysk Google), a nawet funkcjami poprawiającymi ruch w sieci.

Jedną z najbardziej stresujących rzeczy podczas przeglądania Internetu za pomocą Google Chrome jest to, że reklamy na niektórych stronach spadają. Z tego powodu za chwilę pokażemy jak usuń reklamy w Google Chrome, jak całkowicie anulować otwieranie innych okien bez Twojej zgody i co zrobić z reklamami innych programów.

Te witryny, które nieustannie wyświetlają Ci reklamy bez zatrzymywania się okazują się najbardziej niebezpieczne w nawigacji. Dlaczego? Ponieważ gdy jest wystarczająco dużo reklam, możesz łatwo kliknąć jedną przypadkowo i może przekierować Cię na stronę, na której chcą ukraść informacje z czegoś podobnego.

Właśnie z powodu tego typu rzeczy nie zaleca się odwiedzania mocno reklamowane strony internetowe. Jasne, są strony, które mają reklamy, które nie są niebezpieczne, ale nie wyświetlają ich przez cały czas, ale raczej je tam umieszczają i jeśli ci się spodoba, zdecydujesz, czy je nacisnąć, czy nie. Ponadto pierwsze witryny nie są zalecane, ponieważ mogą zaatakować komputer wirusem.

Jak zapobiec otwieraniu się wyskakujących okienek lub wyskakujących okienek?

Wyskakujące okienka czasem otwierają się same jeśli witryna wyświetla wiele reklam. Zobaczmy, jak wyłączyć wyskakujące okienka Google Chrome na komputerze, a także na komputerze.

Z urządzenia mobilnego

Z aplikacji mobilnej musisz naciśnij ikonę 3 kropek który znajduje się po jednej ze stron przeglądarki. Następnie kliknij „Ustawienia”, następnie „Ustawienia zaawansowane” i „Bezpieczeństwo i prywatność”. Na koniec kliknij miejsce, w którym jest napisane „Ustawienia witryny”, „Przekierowania i wyskakujące okienka” i ogranicz te przekierowania, zaznaczając „Zablokowane”.

Dzięki temu łatwo unikniesz niech niektóre okna same się otwierają i usuniesz obawy związane z błędami wchodząc do miejsca, w którym można wykraść Twoje informacje. Innym sposobem zapobiegania kradzieży informacji jest blokowanie plików cookie w przeglądarce i ograniczanie lub usuwanie niektórych wyjątków.

Na twoim komputerze

Od komputery z przeglądarką Google Chrome proces jest prawie taki sam, musisz wprowadzić „Ustawienia”, „Ustawienia zaawansowane”, „Prywatność i bezpieczeństwo”, „Ustawienia witryny”, „Okna wyskakujące” i wreszcie „Zablokuj”.

dziewczyna korzystająca z komputera i telefonu

Czasami to nie witryny internetowe wyświetlają reklamy, ale raczej niektóre programy znajdujące się na Twoim komputerze. Istnieje kilka sposobów na usunięcie tych reklam z ekranu komputera, aby: unikać problemy podczas przeglądania internetu i nie miej żadnych przerw. Zobaczmy, co zrobić w takich przypadkach:

Zainstaluj program antywirusowy

Programy antywirusowe chronią Twój komputer przed wirusami, ale także chronić komputery rzeczy takich jak reklamy a także kradzież informacji. Jednym z programów antywirusowych zapewniających najlepszą ochronę jest 360 Total Security. Ochrona ta obejmuje zarówno pliki sieciowe, jak i komputerowe.

Z tego powodu, jeśli chcesz usunąć reklamy z innego programu, musisz pobrać 360 Total Security na swój komputer. Należy zauważyć, że czasami reklamy te pojawiają się, ponieważ program prosi o opłacenie licencji lub coś podobnego. W takim przypadku musisz tylko zapłacić lub odinstalować program.

Odinstaluj oprogramowanie

Jeśli ten program, który cały czas wyświetla Ci reklamy, jest dla Ciebie bezużyteczny, po prostu odinstaluj go, wchodząc do panelu sterowania, „Programy” i „Odinstaluj program”. Ale jeśli używasz tego programu, będziesz musiał pobrać program antywirusowy lub nie płacisz za licencję.

Czy warto używać oprogramowania usuwającego reklamy?

chłopcy korzystający z laptopa

Istnieje kilka zautomatyzowanych programów specjalnie dla usuń wszelkiego rodzaju reklamy. Tego typu programy są zalecane, o ile są bezpieczne. Jeśli ktoś inny korzystał z programu, nie miał z niczym problemów i jest całkowicie bezpieczny w użyciu, możesz go pobrać.

Nie jest to jednak zalecane instaluj programy usuwające reklamy bez uprzedniej wiedzy, że nie będą one zagrażać Twoim danym osobistym podczas przeglądania. Chociaż, aby zabezpieczyć się przed wszystkim, możesz usunąć wszystkie swoje dane z Google Chrome.

Jak usunąć konkretną reklamę, która pojawia się wiele razy?

Specyficzne reklamy wyświetlane przez niektóre strony internetowe są bardzo irytujące. Są one usuwane wchodząc do ustawienia przeglądarki google a konkretnie ograniczanie tej reklamy, która przez cały czas Cię niepokoi. Robiąc te wszystkie rzeczy, musisz uruchomić pewien proces. Aby to zrobić, musisz przejść do ustawień strony z Chrome, sprawdzić, czy jest dozwolone wysyłanie Ci powiadomień i blokować je od razu.

Jak zablokować reklamy na cały konkretny temat?

Blokowanie reklam dla określonej rzeczy można wykonać tylko za pomocą programu antywirusowego lub za pomocą specjalistyczny program do usuwania reklam. Są to dwa najskuteczniejsze sposoby blokowania reklam w zależności od tego, co próbują zrobić.

Jaki jest prawidłowy proces zgłaszania fałszywej reklamy?

Google włączyło sekcję, która to ci pozwala swobodnie zgłaszaj dowolne ogłoszenie Reklama z którymi ty lub ktoś inny został oszukany. Proces raportowania jest prosty, wystarczy poszukać w reklamie ikony w kształcie „ja”, w której wyświetlane są wszystkie szczegóły tej reklamy. Będziesz musiał tam kliknąć, aby zobaczyć różne opcje reklamacji, a po ich przeczytaniu przystąpić do rozpatrzenia roszczenia z Twojej strony bez komplikacji.