Skip to content

Jak usunąć powiadomienia ze stron w Google Chrome? – Wyłącz reklamy

23 de listopad de 2021

Z pewnością zdarzyło nam się, że podczas odwiedzania niektórych stron internetowych za pomocą przeglądarki Google Chrome my pojawiają się wyskakujące okienka z prośbą o zgodę na otrzymywanie powiadomień. Są to wiadomości wysyłane przez określone witryny lub aplikacje i pojawiają się często przy każdym przeglądaniu Internetu.

Mogą to być również zakładki lub strony reklamowe, które same się otwierają, a wiele z nich zawiera złośliwe oprogramowanie, które może zainfekować nasz komputer. Może to stać się bardzo irytujące, a nawet niepokojące. Google Chrome to jedna z najlepszych istniejących przeglądarek, która umożliwia nam usuń te powiadomienia, kontroluj je lub zablokuj. W tym artykule pokażemy, jak to zrobić.

Dlaczego Twój komputer cały czas zapełnia się wyskakującymi powiadomieniami?

Domyślnie lub domyślnie, Google Chrome wysyła wiadomość lub alert za każdym razem, gdy witryna, aplikacja lub rozszerzenie chcą wysyłać powiadomienia. Pojawiają się one w wyskakującym okienku z pytaniem, czy chcemy otrzymywać powiadomienia z tej witryny. Mamy możliwość ich zezwolenia lub zablokowania.

Jeśli zdecydujemy się zezwolić na otrzymywanie powiadomień z tej witryny, za każdym razem, gdy nastąpi aktualizacja lub witryna chce, abyś zezwolił na wyświetlanie jej reklam, pojawią się one w wyskakujących okienkach. Ogólnie, Zobaczymy je w prawej dolnej części ekranu i towarzyszy mu dźwięk ostrzegawczy.

Jeśli zgodzimy się na otrzymywanie powiadomień z wielu witryn, będą one często pojawiać się na ekranie komputera. To w końcu może okazać się bardzo irytujące i niepokojące, zwłaszcza jeśli prowadzimy dochodzenie i potrzebujemy koncentracji.

Jak przestać otrzymywać powiadomienia w Chrome bez usuwania uprawnień?

Aby przestać otrzymywać powiadomienia ze wszystkich odwiedzanych witryn bez usuwania uprawnień jednej z nich, wykonaj następujące czynności: Iść do menu preferencji Google Chrome w prawym górnym rogu paska wyszukiwania. Jest oznaczony trzema pionowymi kropkami, naciśnij iw wyświetlonym menu wybierz Ustawienia.

Otworzy się strona konfiguracji z różnymi opcjami. Przewiń w dół i naciśnij Opcje zaawansowane> Bezpieczeństwo i prywatność> Ustawienia treści> Powiadomienia. Pojawi się niebieski przełącznik z napisem Zapytaj przed wysłaniem. Naciskamy i przełącznik zmieni kolor na szary zablokowany.

Korzystanie z trybu incognito

Podczas przeglądania w trybie incognito w Chrome nie otrzymamy żadnego powiadomienia. Aby nawigować w ten sposób, przejdź do menu preferencji Chrome i w wyświetlonych opcjach wybierz Nowe okno incognito. Otworzy się nowe okno, w którym możesz przeglądać bez wyskakujących okienek.

Co może się stać, jeśli zablokujesz uprawnienia do strony Google Chrome?

Podczas przeglądania strony internetowej poprosi nas o autoryzację dostępu do niektórych komponentów lub funkcji naszego urządzenia. Kiedy blokujemy te uprawnienia, możemy uniemożliwić prawidłowe działanie strony. Na szczęście w Chrome możemy skonfigurować uprawnienia, do których chcemy uzyskać dostęp.

Menu główne Google Chrome

Jak zablokować uprawnienia strony, aby nie otrzymywać jej alertów?

Nie wszystkie powiadomienia, które otrzymujemy ze stron internetowych, można nazwać złymi lub szkodliwymi. Czasami chcemy otrzymywać powiadomienia o e-mailach lub ważnych wiadomościach z określonej strony. Możemy wybrać strony, z których nie chcemy otrzymywać powiadomień.

Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności: Otwórz Chrome i kliknij ikonę z trzema pionowymi kropkami w prawym górnym rogu. Następnie wybieramy Ustawienia, a następnie na wyświetlonej stronie przechodzimy do Opcje zaawansowane> Prywatność i bezpieczeństwo> Ustawienia witryny> Powiadomienia. Następnie umieszczamy daną witrynę na liście Zezwalaj, a w trzech punktach po prawej stronie wybieramy blokowanie.

Co należy zrobić, aby zmienić domyślne ustawienia Google Chrome?

Jeśli korzystamy z systemu operacyjnego Windows lub Mac, postępujemy w następujący sposób: Otwórz Chrome i przejdź do menu głównego, dotykając trzech pionowych kropek w prawym górnym rogu ekranu. Stamtąd wybieramy opcję Ustawienia, a następnie przechodzimy do Opcje zaawansowane> Prywatność i bezpieczeństwo> Ustawienia treści lub Ustawienia strony internetowej w zależności od przypadku.

chromowane logo

Gdy pojawią się opcje uprawnień dla stron internetowych, klikamy link Powiadomienia. Będziemy mieć kilka dostępnych opcji kontrolowania powiadomień. Opcja domyślna pojawia się na początku z niebieskim przyciskiem obok Pytaj przed wysłaniem. Naciskamy przycisk, a powiadomienia ze wszystkich witryn zostaną zablokowane.

Możemy również dopuścić lub zablokować konkretną witrynę, przechodząc do trzech punktów, które pojawiają się po jej prawej stronie. Ponadto możemy zezwolić na bardziej dyskretne powiadomienia, klikając Użyj bardziej dyskretnego rodzaju powiadomienia (Blokuj wyskakujące powiadomienia, aby uniknąć przerw). W ten sposób możesz łatwo zmienić ustawienia Google, ponieważ jest to jedna z najlepszych przeglądarek.

dołącz do naszego kanału telegram