Skip to content

Jak usunąć obraz tła ekranu blokady w systemie Windows 10? – Krok po kroku (przykład)

27 de luty de 2021

Po ustawieniu zdjęcia jako wygaszacza ekranu, podobnie jak w przypadku zmiany ikon pulpitu dla plików i folderów, system Windows 10 tworzy historię z pięcioma ostatnio używanymi obrazami. Z różnych powodów może zaistnieć taka potrzeba usuń obraz tapety ekranu blokady w systemie Windows 10. Dlatego konieczne jest, aby wiedzieć, jak to zrobić, jeśli jest to konieczne.

Jedna z najbardziej wyróżniających się cech system operacyjny Microsoft polega na tym, że możesz prawie całkowicie dostosować interfejs. Blokada ekranu jest jednym z aspektów, które użytkownicy zwykle zmieniają i modyfikują według własnych upodobań.

Zarejestrowanie tych pięciu obrazów może być przydatne, jeśli chcesz odzyskać którykolwiek z nich i użyć go ponownie, ale może stanowić problem, jeśli nie chcesz, aby ktokolwiek miał do nich dostęp.

Usuń obraz tapety ekranu blokady w systemie Windows 10

Jeśli chcesz zmienić tapetę i nie podoba Ci się pięć obrazów zapisanych przez system Windows, możesz usunąć niektóre (lub wszystkie) stamtąd, aby aby móc skonfigurować nowe zdjęcia według własnych upodobań.

Obrazy historii blokady ekranu są archiwizowane w ukrytym folderze w systemie operacyjnym. Aby usunąć obraz tła z ekranu blokady w systemie Windows 10, możesz go zmienić pięć razy, a zostaną one automatycznie zmodyfikowane.

Jednak stare fotografie pozostają przechowywane w ukryty folderoznacza to, że nadal znajdują się w plikach komputera. Każdy, kto wie, jak się tam dostać, może uzyskać do nich dostęp. Ale jest dobra wiadomość, wykonując kilka kroków można je trwale wyeliminować.

Kroki, aby usunąć obraz z historii ekranu blokady

Działa jak usuwanie historii przeglądania dla określonej witryny internetowej lub po prostu czyszczenie historii połączeń pulpitu zdalnego w systemie Windows, to znaczy zawsze jest to ta sama przesłanka.

Pierwszą rzeczą do zrobienia, aby usunąć obraz tła ekranu blokady w systemie Windows 10, jest zlokalizowanie folderu, w którym są one hostowane.

Adres tego folderu w plikach systemowych to: C: ProgramData Microsoft Windows SystemData User_Account_Security_Identifier ReadOnly.

Ta lokalizacja nie będzie wyświetlana, jeśli opcja nie została wcześniej aktywowana „Wyświetl ukryte pliki” z menu rozwijanego „Zegarek”Z eksploratora plików. Podobnie konieczne jest posiadanie konta administratora, które zapewnia niezbędne uprawnienia dostępu do folderu ”SystemData”.

W tym pliku znajdują się różne foldery, których nazwy zawierają identyfikator bezpieczeństwa każdego użytkownika. Aby poznać identyfikator SID użytkownika, należy otworzyć okno symboli i wykonać polecenie „Whoami / user”.

Wykonując tę ​​czynność, zobaczysz identyfikator bezpieczeństwa swojego użytkownika. Będzie to nazwa folderu, do którego należy wejść z SystemData. Gdy znajdziesz się w folderze z nazwą swojego identyfikatora SID, musisz zlokalizować folder ReadOnly i go otworzyć.

Wewnątrz ReadOnly zobaczysz grupę folderów. Wszyscy na początku nazywają się „Ekran blokady_W każdym pliku następuje inna litera. W każdym z tych plików znajduje się obraz, który był używany jako tło ekranu blokady. Jeśli chcesz zobaczyć jeden z tych obrazów, wystarczy otworzyć folder, w którym się znajduje.

usuń obraz ekranu blokady

Aby usunąć obraz tła ekranu blokady w systemie Windows 10, musisz usunąć folder zawierający obraz, który chcesz usunąć.

Jeśli chcesz usunąć całą historię, musisz usunąć wszystkie foldery zaczynające się od „Ekran blokady_”. Aby potwierdzić, że te obrazy zniknęły, wystarczy przejść do okna konfiguracji ekranu i sprawdzić, czy zostały usunięte.

I voila, możesz trwale usunąć obrazy, które ustawiłeś jako tło ekranu blokady na komputerze z systemem Windows 10. Może się to wydawać skomplikowanym sposobem, ale nie jest to aż tak skomplikowane, wykonując powyższe kroki.