Skip to content
Mac

Jak usunąć lub usunąć ostatnie i sugerowane aplikacje z Docka na komputerze Mac (przykład)

24 de luty de 2021

Systemy operacyjne Apple ogłosiły sposób poprawić interfejs doceniony przez jego ekran, ponieważ za pośrednictwem stacji dokującej Mac można uzyskać interaktywny pasek narzędzi, który może wyświetlać interesującą zawartość.

Ta interakcja została zaprogramowana tak, aby pokazywała sekwencję aplikacji najczęściej używanych przez użytkownika lub w tym przypadku tych, które zostały niedawno otwarte.

W ten sposób dąży się do tego, aby wszyscy ludzie mieli łatwy i szybki dostęp do tych programówi że w ten sam sposób można go dostosować, aby uzyskać jak największe korzyści z tego dynamicznego paska.

Wielu osobom udało się uzyskać najbardziej aktualne wersje systemów operacyjnych i sprzętu, który je posiada, więc dziś możesz nauczyć się rekonfigurować tę sekcję.

Wyłącz sugerowane i ostatnie aplikacje z paska dynamicznego komputera Mac

Jak wspomniano powyżej, jedną z nowości towarzyszących najnowszym wersjom systemu operacyjnego Apple jest interaktywny pasek o nazwie „Dock”, umożliwia dodanie przydatnych i interesujących treści.

Na szczęście nie jest to aspekt, który musi zostać zainstalowany przez użytkownika, ponieważ jest on domyślnie skonfigurowany tak, aby automatycznie tworzył część interfejsu pulpitu.

Jego zastosowanie ma głównie na celu pokazanie szeregu programów zalecanych dla narzędzia użytkownika, a tym samym często używanych aplikacji, wśród których są te, które uruchamiają się automatycznie po włączeniu komputera Mac.

Chociaż pomysł ten fascynował wszystkich twórców systemów operacyjnych, są w społeczności osoby, które nie lubią zmian i wolą powrócić do wspólnej estetyki swojego komputera.

Na szczęście dla tych osób, a dla Ciebie, jeśli jesteś ich częścią, istnieje możliwość wyeliminowania go z interfejsu, a nawet osiągnięcia dostosuj go do swoich upodobań w bardzo prosty sposób.

Jak wyłączyć tę nową funkcję na komputerze Mac?

W przypadku, gdy ta nowość jest bardzo irytująca na twoim komputerze, system Mac umożliwił dezaktywację tej funkcji, dzięki czemu nie musisz zajmować więcej miejsca ani zużywać dynamizmu, którego nie chcesz.

Aby to osiągnąć, będziesz musiał tylko uzyskać dostęp do „Preferencje systemu”, Opcja, do której można uzyskać dostęp, klikając ikonę jabłka na pasku narzędzi.

Później, gdy znajdziesz nazwę „Dock”, możesz ją kliknąć i wyłącz opcję, która wspomina o stałym wyglądzie aplikacji na pasku zadań.

wyłącz funkcję ekranu dokowania aplikacji Mac

Jeśli z drugiej strony chcesz zrobić coś odwrotnego i że z jakiegoś powodu ta opcja jest dezaktywowana, możesz powtórzyć kroki i zaznaczyć pole, dzięki czemu możesz wstawić sugerowane, ostatnie aplikacje, a nawet te, z których chcesz korzystać , takich jak Onyx, na wypadek, gdybyś musiał zlokalizować ukryte funkcje na swoim komputerze.

Stacja dokująca to także element usprawniający interfejs iPhone’a

Podobnie jak na komputerze Mac, od wersji 11, iPhone’y również mają ten odnowiony interfejs które Apple narzuciło swoim użytkownikom. Ale w ten sam sposób, w jaki można go skonfigurować na komputerze, można go również skonfigurować na urządzeniu mobilnym.

Dlatego jeśli przez ten pasek otrzymujesz wiele powiadomień o sugerowanych aplikacjach lub chcesz przestać przeglądać często używane programy, takie jak iMessage lub centrum gier, powinieneś wiedzieć, że możesz to zrobić.

Uzyskaj dostęp do ustawień swojego iPhone’a, aw sekcji „Ogólne” znajdziesz opcję „Wielozadaniowość i stacja dokująca„Co jest niczym innym jak interaktywnym paskiem, który chcesz dostosować.

Automatycznie zobaczysz listę funkcji, spośród których możesz wybrać, ale ta, która Cię interesuje, zostanie znaleziona jako ostatnia, jako zaznaczone pole, które wskazuje „Pokaż najnowsze i sugerowane aplikacje”.

Wyłączając go, ten pasek narzędzi ponownie będzie tym, co znasz w swoim urządzeniu, przestrzenią do gromadzenia wybranych aplikacji, więc wystarczy przekonfigurować go według własnych upodobań, aby nadal cieszyć się zaletami i nowościami tego systemu operacyjnego.

dołącz do naszego kanału telegram